عکس شاخص

مبل راحتی، استیل یا کلاسیک؛ کدام‌یک را انتخاب کنیم؟

فهرست مطالب

آیا تاکنون به این فکر کرده‌اید که چه مبلی برای خانه شما مناسب است؟ در حال حاضر، سه نوع کلی مبل راحتی، کلاسیک و استیل در بازار وجود دارد که تنوع گسترده آنها ممکن است کمی شما را گیج کند. اما، شناخت هرکدام از این مدل ها و آشنایی با ویژگی‌های آنها به شما کمک می‌کند که خیلی بهتر تصمیم بگیرید و مبل ایده آل خودتان را پیدا کنید.

اینکه مبل راحتی یا استیل را انتخاب کنید، در درجه اول به سلیقه شما برمی‌گردد؛ اما در انتخاب مبلمان، پارامترهای مختلفی دخیل هستند که بهتر است با آنها آشنا شوید.

برای اطلاع از این پارامترها و کسب اطلاعات بیشتر، می‌توانید به مجله نساجیت مراجعه کنید؛ بااین حال، اگر هنوز برای خرید مبل تصمیم نگرفته اید یا بین انتخاب مبل راحتی یا کلاسیک و استیل تردید دارید، این مقاله را از دست ندهید.

مبل راحتی یا استیل

مبل مناسب شما، چه ویژگی هایی دارد؟

مبل راحتی یا استیل یا کلاسیک بخریم؟! دقیقاً کدام مبل برای منزل و یا فضای موردنظر ما مناسب است؟ این سؤالی است که بسیاری از ما اغلب هنگام خرید مبل از خود می‌پرسیم. در پاسخ به این سؤال، ابتدا باید ویژگی های بهترین مبل برای دکوراسیون منزل را بررسی کنیم.

اینکه مبل مناسب، دقیقاً باید چه مدلی باشد، چه ابعادی داشته باشد، رنگ و پارچه مبلی آن چگونه باشد، مهم ترین سؤالاتی هستند که باید به آن پاسخ دهیم. در ادامه این مطلب، قصد داریم به سه ویژگی مهم مبل ایده‌آل بپردازیم.

متناسب با سبک دکوراسیون منزل باشد!

به سبک دکوراسیون منزل خود توجه کنید! برای مثال در دکوراسیون مدرن با نورپردازی، کابینت و لوازم دکوراتیو مدرن و مینیمال، قراردادن مبل استیل (سلطنتی) و یا کلاسیک، چندان جالب به نظر نمی‌رسد؛ اما استفاده از یک مبل راحتی با جزئیات کم و پارچه مبل راحتی باکیفیت، هارمونی بسیار زیبایی خلق می‌کند.

متناسب با سبک دکوراسیون منزل باشد

بنابراین، در پاسخ به این سؤال که مبل کلاسیک بهتره یا راحتی، باید گفت، این موضوع بستگی زیادی به سبک دکوراسیون شما دارد. البته در منازل ایرانی، توجه ویژه‌ای به دکوراسیون کلاسیک می‌شود. مبل‌های کلاسیک و استیل با تزیینات و تجملات پرزرق‌وبرق، محبوبیت زیادی در اتاق‌های نشیمن و خانه‌های ایرانی دارند.

در انتخاب آن، به ابعاد فضا توجه شود!

مبل استیل یا راحتی؟ کدامیک برای منزل ما مناسب است؟ زمانی که برای خرید مبل استیل یا راحتی به بازار می‌روید، یا در بررسی ده‌ها مدل مبلمان، مردد هستید که مبل استیل بهتر است یا راحتی؟ نگاهی به متراژ و ابعاد فضای خود بیندازید. آیا ساختمان شما نسبتاً کوچک است؟ یا دارای یک اتاق نشیمن بزرگ هستید؟

در انتخاب آن، به ابعاد فضا توجه شود

مبلمان استیل، اغلب ابعاد بزرگی دارند. در ساخت آن‌ها از تاج‌ها، بالشتک‌ها و پشتی‌های بلند استفاده می‌شود. در مقابل، مبل‌های راحتی، فضای کمی اشغال می‌کنند و می‌توان از آنها به‌راحتی برای فضاهای کوچک استفاده کرد.

از طرفی، چیدمان مبل راحتی در اتاق‌های نشیمن کوچک، خیلی راحت‌تر از مبل‌های استیل است و به‌‌خوبی می‌توان آنها را در فضاهای مختلف، قرار داد؛ بنابراین به‌طورکلی، باید ابعاد فضا را برای خرید مبل راحتی یا استیل در نظر بگیرید.

طول عمر بالایی داشته باشد!

هیچ‌کدام از ما علاقه نداریم که پس از مدتی دوباره مجبور به خرید مبلمان تازه شویم. معمولاً خرید مبل، یک سرمایه‌گذاری بلندمدت است و خانواده‌ها با این هدف مبل مناسب خود را می‌خرند که نه‌تنها باعث زیبایی منزل شود، بلکه تا چند سال نیاز آنها را به مبل جدید، برطرف کند.

مبل مناسب شما، چه ویژگی‌هایی دارد؟

خوب است بدانید که اغلب در ساخت مبل‌ راحتی یا کلاسیک و غیره، جنس چوب و پارچه مبلی متفاوتی به کار می‌رود؛ برای مثال، مبل‌های کلاسیک، معمولاً از چوب‌های مقاوم افرا، گردو، صنوبر و غیره ساخته می‌شود.

در مقابل، برای ساخت مبل راحتی معمولاً از چوب‌های سبک بلوط، ماهون، راش و کاج استفاده می‌شود. هرکدام از این چوب‌ها، طول عمر مخصوص به خود دارند که باید هنگام خرید به آن توجه کرد؛ بنابراین اگر می‌پرسید که مبل استیل بخریم یا مبل راحتی؟ بهتر است به جنس چوب مبلمان نیز دقت کنید.

مقایسه کامل مبلمان راحتی، کلاسیک و استیل

اگر شما از خود می‌پرسید که مبل راحتی بخرم یا استیل؟ یا حتی بین خرید مبل راحتی یا کلاسیک، سردرگم هستید، این بخش می‌تواند به شما کمک کند. در حقیقت، قصد داریم به طور جزئی‌تر به مقایسه مبل راحتی یا کلاسیک و استیل بپردازیم و ویژگی‌های هرکدام از آنها را بررسی کنیم.

مقایسه کامل مبلمان راحتی، کلاسیک و استیل

مبل راحتی یا کلاسیک؟

مبل راحتی یا کلاسیک؟ برای این سؤال، بیایید ویژگی‌های هرکدام را بررسی کنیم. مبل راحتی، طراحی مدرنی دارد و فضایی گرم و دوستانه ایجاد می‌کند. این مبل با زاویه‌های نرم و فرم‌های گرد و انحنادار، برای استراحت و رفع خستگی بسیار مناسب است.

 بهترین مدل پارچه مبل کلاسیک

از طرفی، مبل کلاسیک، با طراحی سنتی و سبکی آنتیک با پیچیدگی‌های تزیینی، برای محیط‌های کلاسیک و یا رسمی‌تر مناسب است. در ساخت این مبل، از روکش‌های مقاوم با طرح‌های لوکس استفاده می‌شود. همچنین بهترین مدل پارچه مبل کلاسیک نیز اغلب از جنس پارچه شانل، سیم بافت، مخمل، لینن، چرم و غیره انتخاب می‌شود.

بهترین پارچه برای مبل کلاسیک، باید علاوه بر بافت مرغوب، دارای مقاومت بالا و دوخت باکیفیت باشد تا در بلندمدت دچار فرسودگی یا پارگی نشود.

مبل کلاسیک به‌شدت شیک و برای نشستن و دورهمی با دوستان و مهمانان بسیار مناسب است. بااین‌حال، برای استراحت طولانی‌مدت و گذراندن وقت برای تماشای تلویزیون یا خواندن کتاب به‌خصوص در مدل‌هایی که پارچه مبل چرمی دارند، ممکن است راحتی کافی را نداشته باشد.

مبل راحتی یا کلاسیک

مبل راحتی یا استیل؟

در این بخش به این سؤال می‌پردازیم که مبل راحتی بخریم یا مبل استیل؟ مبل استیل، مدل بسیار شیکی از مبلمان سلطنتی است که در آن، منبت‌کاری و تزئینات لوکسی به‌کار می‌رود. معمولاً در ظاهر آن، پیچیدگی و زیبایی خاصی دیده می‌شود؛ بااین‌حال، پارچه مبل استیل مانند روکش‌های چرمی یا مخمل و لوکس، برای استفاده طولانی و استراحت‌ در بلندمدت مناسب نیستند.

از طرفی، ساختار مبل استیل در بلندمدت می‌تواند به کمر شما آسیب بزند؛ بهتر است از آن برای پذیرایی از میهمانان و تنها برای دورهمی‌های فامیلی یا رسمی استفاده کنید؛ اما برای استراحت خودتان بعد از یک روز خسته‌کننده، نشستن روی مبل راحتی واقعاً آرامش‌بخش است؛ بنابراین اگر می‌پرسید که مبل استیل بخرم یا مبل راحتی؟ به نوع نیاز خود توجه کنید.

اگر به دنبال مبلی هستید که همراه همیشگی شما برای رفع خستگی باشد، روی خرید مبل راحتی، بیشتر فکر کنید.

مقایسه قیمت مبل‌های راحتی، استیل و کلاسیک

مبل راحتی بخرم یا کلاسیک؟ قبل از پاسخ به این سؤال، بهتر است قیمت آن‌ها را با هم مقایسه کنیم. مبل‌های کلاسیک به دلیل طراحی زیبا و شیک، برای دکوراسیون داخلی منازل با سبک‌های سنتی و کلاسیک بسیار مناسب هستند.

قیمت این نوع مبل‌ها به دلیل استفاده از مواد باکیفیت، طراحی دقیق و منبت‌کاری که در ساخت آنها انجام می‌شود، معمولاً بالا است. قیمت مبل‌های کلاسیک معمولاً در محدوده چند میلیون تا ده‌ها میلیون تومان قرار می‌گیرد. اگر بخواهید قیمت مبل را متناسب با نیاز خود تغییر دهید؛ می‌توانید برای خرید پارچه مبلی متناسب باسلیقه و بودجه خود اقدام کنید.

بااین‌حال، مبل‌های استیل با طراحی مدرن و صنعتی، برای دکوراسیون داخلی منازل با سبک‌های مدرن و صنعتی بسیار مناسب هستند. استفاده از مواد باکیفیت با قابلیت مقاومت در برابر فرسودگی و سایش، قیمت مبل‌های استیل را در مقایسه با دیگر نوع مبل‌ها بالا می‌برد. قیمت این مبلمان، در رنج مبل‌های کلاسیک است.

در مقایسه با دو مدل قبلی، مبل راحتی با طراحی ساده و راحت، برای استراحت و رفع خستگی بسیار مناسب هستند. باتوجه‌به طراحی ساده و استفاده از مواد نرم و راحت، قیمت مبل‌های راحتی در مقایسه با دیگر نوع مبل‌ها کمتر است.

جمع‌بندی؛ حرف اول و آخر را شما می‌زنید!

در این مقاله سعی کردیم به سؤالات مهم شما پیرامون انتخاب مبل بپردازیم، از جمله اینکه مبل کلاسیک بخریم یا راحتی؟ و اینکه کدام مبل برای منزل ما مناسب است؟ بپردازیم. اما باید به این حقیقت اعتراف کنیم که هرچقدر از ویژگی‌ها و مشخصات مبلمان صحبت کنیم، در نهایت این سلیقه و انتخاب شما است که حرف اول را می‌زند.

شما می‌توانید با مشورت با کارشناسان، تبدیل به یک خریدار حرفه‌ای شوید و بهترین مبل متناسب باسلیقه خود را انتخاب کنید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های مبلمان که تأثیر زیادی روی ظاهر دکوراسیون می‌گذارد، پارچه مبلی است.

اگر به‌دنبال خرید زیباترین و باکیفیت‌ترین پارچه‌های مبلی هستید، کارشناسان نساجیت، به‌صورت شبانه‌روزی در خدمت شما هستند. این شرکت با ارائه ده‌ها مدل از جدیدترین پارچه‌های مبلی نفیس و با اصالت، بهترین انتخاب را به شما هدیه می‌دهد.

سؤالات متداول

  1. جنس پارچه مبل راحتی با کلاسیک چه فرقی می‌کند؟

    جنس پارچه مبل راحتی و کلاسیک می‌تواند در انواع مختلفی باشد. با این حال، برخی از پارچه‌های مورد استفاده در مبل راحتی ممکن است از جنس پارچه‌های نرم و مناسب برای استفاده روزانه باشد، در حالی که پارچه‌های استفاده شده در مبل کلاسیک ممکن است از جنس پارچه‌های محکم و با کیفیت بالاتری باشد.

  2. برای خرید پارچه مبلی به چه نکاتی توجه کنیم؟

    برای خرید پارچه مبلی، به نکاتی مثل رنگ، قیمت، کیفیت دوخت پارچه، قیمت و روش نگهداری توجه کنید.

  3. از بین مبل‌های راحتی، استیل یا کلاسیک، کدامیک طول عمر بیشتری دارد؟

    طول عمر مبل‌های مختلف به عواملی مثل جنس چوب، نوع پارچه مبلی و سیستم تعلیق فنری آنها بستگی دارد؛ با این حال، معمولاً مبل‌های کلاسیک و استیل، به دلیل استفاده از پارچه‌های مرغوب و چوب‌های مقاوم، دوام بیشتری نسبت به مبل راحتی دارند.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 1 رای
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نیما

ممنون از مقاله مفیدتون! مبل های چستر چطورن ؟ به اندازه مبل های کلاسیک راحت هستند ؟

پاسخ به  نیما

در صورتی که مبل چستر ما راحتی باشد از مبل های کلاسیک راحت تر هستند و برای استفاده روزمره مناسب تر هستند.

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱