عکس شاخص

کوسن برای مبل کرم + ایده هایی برای ست کردن

فهرست مطالب

امروزه از وسایل دکوراتیو و اکسسوری ها بسیار استفاده می شود. به دلیل محبوبیت دوچندانی که این وسایل جهت زیباسازی محیط خانه دارند مورد توجه قرار گرفته اند. کوسن برای مبل نیز از جمله این وسایل است که در صورت انتخاب درست می تواند تاثیر چشمگیری در دکوراسیون داشته باشد‌ و رنگ لعاب خاصی به آن ببخشد.

پس اگر زیباسازی فضای خانه برای شما مهم است به فکر انتخاب یک کوسن منحصر به فرد باشد.

انتخاب بهترین رنگ

نحوه انتخاب بهترین طرح و رنگ کوسن برای مبل کرم

در حال حاضر کوسن جزو جدایی ناپذیر انواع مبل ها بوده و در رنگ ها و جنس های مختلفی موجود است. لذا به دلیل تنوعی که در رنگ های آن وجود دارد حق انتخاب شما بالا می باشد. ولی برخی مواقع این تنوع، باعث سردرگمی می شود و ممکن است ندانید که چه مدل و رنگی را انتخاب کنید. در اینجا در مورد راهنمای خرید کوسن با شما صحبت خواهیم کرد.

کوسن برای مبل کرم

شناسایی پالت رنگ دکوراسیون منزل

برخی مواقع مبلمان با کوسن همرنگ خود عرضه می شود و بهتر است این کوسن را برای مبل خود استفاده نکنید. چون بهتر است از رنگ های تاکیدی استفاده کنید. با استفاده از رنگ مناسب آن می توانید به محیط رنگ و بافت بدهید. کوسن هایی که با مبل هم رنگ هستند بر روی مبل به چشم نمی خورند و در دکوراسیون تغییری ایجاد نخواهند کرد.

انتخاب کوسن با رنگ مناسب مانند تابلو هنری است که چشم ها را به خود خیره و دکوراسیون را جذاب می کند. رنگ این وسیله باید مکمل رنگ مبلمان و دیگر وسایل خانه باشد. در نتیجه باید از رنگ های موجود در وسایل خانه ایده گرفت تا ظاهری منحصر به فرد ایجاد شود.

انتخاب کوسن با رنگ مناسب مانند تابلو و دیوار

اصولا اتاق نشیمن مملو از رنگ های متنوع بوده که شامل رنگ دیوارها، گلدان، پرده، میز، تابلوها و غیره است. کوسن اگر بر حسب رنگ وسایل انتخاب شود مسلما از شلوغی رنگ ها جلوگیری می کند و باعث می شود رنگ های محیط شما مکمل همدیگر انتخاب شوند.

کوسن برای مبل کرم طلایی

اگر پارچه مبلی کرم رنگ دارید، بهتر است کوسن را با رنگ طلایی انتخاب کنید. اگر مبل شما طلایی است بهتر است کوسن کرم رنگ را خرید کنید. استفاده از رنگ طلایی در مبل کرم باعث تنوع در دکوراسیون و چشمگیر شدن آن می شود.

برای مبل کرم و طلایی رنگ خنثی مانند سفید، خردلی و کرم بهترین گزینه است. توجه کنید که در انواع مبل سلطنتی، راحتی و غیره نیز می توان از این رنگ ها استفاده کرد.

استفاده از رنگ طبیعت

رنگ کوسن برای مبل کرم می تواند از رنگ طبیعت گرفته شود. طبیعت مملو از رنگ و نقوش زیباست. اگر پایه مبل شما چوبی و پارچه آن فاستونی است می توانید کوسن آن را از رنگ های طبیعت مانند طرح شاخ و برگ انتخاب کنید.

همچنین کوسن مناسب مبل کرم را می توان در رنگ هلو و تمشک انتخاب کرد تا کنتراست جذابی ایجاد شود. در انتخاب این رنگ باید دقت کرد که طرح های کوسن برجسته نباشند.

استفاده از رنگ طبیعت

این رنگ را هم به شکل تک رنگ و هم ترکیبی می توان انتخاب کرد. انتخاب رنگ کوسن برای مبل کرم اهمیت زیادی دارد و در صورتی که در رنگ سبز انتخاب شود دکوری جنگلی ایجاد خواهد شد. بالاخص اگر مبل از نوع سلطنتی با پایه های چوبی قهوه ای باشد.

کوسن رنگی برای مبل کرم، قهوه ای و شکلاتی

کوسن رنگی برای مبل کرم می تواند انتخاب ایده آلی باشد. لذا از رنگ های صورتی سالمونی، شکلاتی، فیروزه ای، سفید و زرد می توان استفاده کرد.

کوسن صورتی برای مبل کرم

برای مبل کرم مایل به قهوه ای می توان کوسن های قهوه ای را انتخاب کرد. این رنگ در کنار وسایل چوبی دکوراسیون جذابی ایجاد خواهد کرد. کوسن برای مبل کلاسیک کرم را می توان در رنگ شکلاتی خریداری کرد. این دو رنگ از یک نوع پالت رنگی بوده و بهترین انتخاب برای دکوراسیون هستند.

کوسن برای مبل کرم تیره مایل به طوسی بهتر است در رنگ پیازی روشن یا تیره انتخاب شود. این دو رنگ فضایی مدرن و مینیمال ایجاد می کنند و چشم ها را به خود خیره خواهند کرد.

کوسن سفید و آبی برای مبل کرم

رنگ مناسب کوسن برای مبل کرمی می تواند رنگ سفید باشد. این دو رنگ سفید و کرم می توانند زیبایی خاصی به فضا بدهند. همچنین رنگ کوسن برای مبل کرم سلطنتی را می توان بر اساس رنگ دیوار انتخاب کرد. در اینصورت باید تنالیته رنگ را متناسب با رنگ دیوار برگزید.

برای انتخاب رنگ کوسن برای مبل کرم باید توجه کنید که رنگ ها با هم زیبایی مبل و محیط را دو چندان می کنند. کوسن آبی می تواند در کنار رنگ کرم منظره ای زیبا ایجاد کند و آرامشی که در رنگ آبی یا فیروزه ای وجود دارد می تواند ایده آل باشد.

کوسن آبی در کنار رنگ کرم

کوسن برای مبل کرم قهوه ای

برای ست کردن کوسن با مبل کرم قهوه‌ای، می‌توانید از رنگ‌هایی استفاده کنید که با این رنگ سازگاری داشته باشند و جلوه‌ی زیبایی رو برای مبل ایجاد کنند. به طور کلی، برای کوسن برای مبل کرم قهوه‌ای، رنگ‌های مختلفی مناسب هستند. برای ایجاد تناسب و هماهنگی در دکوراسیون فضا، می‌توانید از پیشنهادات زیر استفاده کنید.

  • یک انتخاب مناسب برای کوسن‌ها، استفاده از رنگ‌های خاکستری و بژ، قهوه ای مایل به زرد یا مایل به قرمز برای حسی گرم و طبیعی است. این رنگ‌ها به مبل کرم قهوه‌ای زیبا هماهنگ می‌شوند و یک پالت رنگی طبیعی و آرام را به فضا می‌بخشند.
  • در صورت دوست داشتن یک انتخاب خلاقانه و شیک، می‌توانید از رنگ‌های جدید و جذابی مانند آبی آبنوسی، بنفش یا سبز زیتونی استفاده کنید. این رنگ‌ها به مبل کرم قهوه‌ای زندگی و رونق می‌بخشند.
  • اگر علاقه‌مند به یک حس طبیعی و آرامش‌بخش هستید، می‌توانید از رنگ‌هایی مثل سفید، سفید آجری، یا خاکستری متوسط استفاده کنید. این رنگ‌ها به فضا پاکی و آرامش می‌بخشند و با رنگ کرم قهوه‌ای مبلتان هماهنگی دارند.
  • رنگ‌های پارچه مبل طلایی، نقره‌ای یا برنزی برای افرادی که علاقمند به زرق و برق وسایل منزل هستند.

انتخاب پالت رنگ جهت خرید کوسن

جهت خرید پارچه برای کوسن باید دقت زیادی کنید و رنگی ایده آل را انتخاب کنید. لذا در محیط سالن بنشینید و خوب به اطراف نگاه کنید و بر اساس معیارهای زیر رنگ درست را شناسایی کنید.

  • رنگ باید در یکی از وسایل سالن مانند تابلو، پرده، فرش و غیره وجود داشته باشد.
  • رنگ های مکمل را انتخاب کنید، به گونه ای که رنگ ها در کنار هم زیبا باشند.

رنگ هایی که شناسایی شده اند لازم نیست همگی در پارچه کوسن وجود داشته باشند، بلکه تنها با انتخاب یک رنگ غالب می توانید کوسنی با رنگ چشمگیر داشته باشید.

انتخاب پالت رنگ جهت خرید کوسن

تصمیم در مورد تعداد کوسن

قبل از اینکه در مورد تعداد کوسن ها تصمیم بگیرید باید نوع سبک خود را برای دکوراسیون انتخاب کنید. در دکوراسیون های سنتی، باید تعداد کوسن ها زوج باشند تا تقارن بیشتری در سالن ایجاد کنند. اگر دکوراسیون شما هنری و مدرن است باید تعداد آنها فرد باشند.

به طور کل تعداد آنها را باید بر اساس تعداد مبل ها انتخاب کنید، به گونه ای که نه خیلی زیاد و نه خیلی کم باشند. مثلا مبل سه نفره ۵ عدد، مبل دونفره ۴ عدد و مبل تک نفره یک عدد کوسن نیاز دارد.

اگر قصد خرید پارچه مبلی دارید نیز می توانید جنس و رنگ پارچه مبل و کوسن را کاملا بر حسب سلیقه خود انتخاب کنید. لذا در انتخاب رنگ آنها نیز به نکاتی که ذکر کردیم توجه کنید.

4 کوسن برای مبل 2 نفره

در مورد انتخاب کوسن به نکات زیر توجه کنید.

با انتخاب ترکیبی اندازه و شکل کوسن و با توجه به سایز و شکل آن، می‌توانید بهترین انتخاب را داشته باشید. کوسن های مربعی شکل در سایزهای ۴۵ در ۴۵ و ۵۰ در ۵۰ هستند. برای مبل های راحتی بزرگ کوسن بزرگ و برای مبل های کوچک مانند نمونه های سلطنتی مدل های سایز کوچک مناسب تر هستند.

حتی می توانید اندازه و شکل آن‌ها را متنوع انتخاب کنید، در اینصورت به محیط زندگی عمق و جذابیت بصری خواهید داد. به طور کل می توانید شکل های ستاره، دایره، مربع، مستطیل و غیره را به صورت ترکیبی استفاده کنید.

پارچه مبلی جسیکا در مبل استیل

برای دکوراسیون های لوکس و مدرن که بیشتر جنبه تزئینی دارند می توانید کوسن از جنس ابریشم را انتخاب کنید. همچنین برای فصل تابستان از پارچه های گلدار و برای فصل زمستان از پارچه های پشمی استفاده کنید. اصولا جنس کوسن را متناسب با جنس مبل انتخاب کنند.

کوسن رنگی

در کنار هم می توان از پارچه های شانل و طرح دار استفاده کرد. مثلا در مبل های چرمی می توان از کوسن مخمل ساده در کنار کوسن کتان یا ساتن طرح دار استفاده کرد.

قبل از خرید پارچه کوسن از نساجیت باید به جنس، کیفیت و رنگ آن توجه کنید. بعد از خرید نیز می بایست به فکر نحوه چیدن کوسن ها بر روی مبلمان باشید. لذا باید در دکوراسیون سنتی کوسن ها را به شکل متقارن بچینید و در انتهای چیدمان باید کوسن های مشابه را قرار دهید.

در دکوراسیون مدرن نیز حق انتخاب بیشتری دارید و بهتر است روی مبل دو نفره کوسن بزرگ را بگذارید و چند کوسن را روی آن بچینید.

اگر یک کوسن مستطیل و چهار نوع مربع دارید، نوع مربعی را در کناره ها و نوع مستطیلی را در میان آنها بگذارید. اگر هر پنج تا مربع شکل هستند، دوتای آنها را در یک سمت و سه تای دیگر را در سمت دیگر بچینید. دقت کنید مدل های کوچک را جلوتر بچینید.

در مجله نساجیت نیز می توانید انواع مقاله در زمینه پارچه مبلی و ایده ها برای خرید انواع پارچه مبلی را مطالعه نمایید.

سوالات متداول

1. چه رنگ‌های کوسنی برای مبل کرم ست می‌شوند؟

رنگ‌هایی مانند قهوه‌ای تیره، طوسی، سبز بنفشه، آبی کمرنگ و سفید با کرم ست می‌شوند. همچنین، رنگ‌های طبیعی مانند قهوه‌ای مایل به کرم و کرم متناسب با این رنگ می‌تواند به عنوان گزینه‌هایی برای ست کردن با مبل کرم استفاده شوند.

2. ابعاد استانداردی برای کوسن های مبل وجود دارد؟

بله، برای کوسن‌های مبل ابعاد استانداردی وجود دارد که بر اساس آنها تولید و عرضه می‌شوند. این ابعاد بسته به منطقه جغرافیایی و کشور ممکن است متفاوت باشد.
در بسیاری از کشورها، ابعاد استاندارد کوسن‌های مبل به صورت ۴۵×۴۵ سانتی‌متر و ۵۰×۵۰ سانتی‌متر است. همچنین برای کوسن‌های مبل می‌توان از ابعاد دیگری نیز استفاده کرد که به صورت سفارشی تولید می‌شوند.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
5 1 رای
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
دهقانی تفتی

ایده استفاده از کوسن با رنگ طلایی ایده خیلی قشنگی بود مخصوصا که نمونه کار هم با تصویر دیدم

پاسخ به  دهقانی تفتی

ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله نساجیت! در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱