اصول چیدمان کوسن روی مبل

اصول چیدمان کوسن روی مبل+ تصاویر

فهرست مطالب

شکی نیست که مبل، راحتی و زیبایی اتاق نشیمن شما را افزایش می‌دهد. چیدن کوسن‌ روی مبل، روشی آسان و کم هزینه برای زیبایی مبلمان است و می‌تواند زیبایی دکوراسیون منزل شما را دو چندان کند.

اما دانستن اینکه چگونه کوسن‌های مناسب را برای مبلمان خود انتخاب کنیم و نوع چیدن کوسن روی مبل، در واقع نوعی مهارت است.

می‌توان گفت خرید و چیدمان کوسن روی مبل بیشتر یک هنر است و تاثیر زیادی در دکوراسیون اتاق‌ شما دارد. در مجله نساجیت ، ما شما را با اصول چیدن کوسن روی مبل آشنا می‌کنیم تا بتوانید بهترین سبک چیدمان کوسن را داشته باشید.

انواع چینش روی کوسن مبل

آیا چیدن کوسن روی مبل ضروری است؟

در ابتدای مطلب اشاره شد که کوسن‌، علاوه بر زیبایی مبلمان، کاربردهای دیگری نیز دارد. چیدن کوسن روی مبل می‌تواند راحتی مبل را افزایش دهد. البته در هنگام چیدن کوسن باید چند نکته را رعایت کنید. تعداد کوسن، شکل و اندازه کوسن و نوع مبل مواردی است که باید به آن‌ها توجه شود.

در ادامه مقاله با اصول چیدن کوسن روی مبل و مدل چیدمان کوسن روی مبل بیشتر آشنا خواهید شد.

اندازه مناسب کوسن

بهتر است اندازه‌ کوسن، در ابعاد مختلف باشد. به طور مثال؛ برای یک مبل بزرگ، اندازه کوسن‌ 55 تا 65 سانتی متر مناسب است. برای مبل‌های کوچک این اندازه باید 45 تا 55 سانتی متر باشد. به این نکته توجه داشته باشید که هنگام خرید مبل، اندازه کوسن انتخابی برای مبل روی قیمت پارچه مبلی تاثیر دارد.

اندازه مناسب کوسن

انواع چینش کوسن مبل

بدون شک، یکی از رایج‌ترین عناصر هر اتاق نشیمن کوسن روی مبل است. در ابتدای مقاله اشاره شد که دانستن طرز چیدمان کوسن‌ مبل یک هنر است. کوسن با توجه به رنگ و طرح و هماهنگی آن با اتاق نشیمن، می‌تواند به عنوان نقطه کانونی و مهم اتاق نقش داشته باشد.

در هنگام خرید کوسن، در نظر گرفتن تنها رنگ کوسن اشتباه است. باید از رنگ و طرح فرش تا آویزهای دیواری و همه موارد در اتاق نشیمن باید با رنگ و شکل کوسن هماهنگ باشند. به عنوان مثال، اگر مبل و پرده‌ها به رنگ بژ هستند، باید از رنگ مکمل رنگ بژ برای کوسن استفاده کرد.

چیدن دو جفت کوسن

حتما می‌دانید که فضای پیرامون شما می‌تواند منعکس کننده شخصیت شما باشد. در حالی که برخی از افراد کوسن‌های طرحدار و رنگارنگ یا کوسن‌های پولکی را دوست دارند، برخی دیگر طرح‌های ساده را می‌پسندند.

اگر چیدمان مینیمالیستی را دوست دارید، ابتدا سه تا چهار کوسن در مرکز مبل خود نگه دارید و سپس در هر گوشه دو کوسن قرار دهید. این سبک چیدمان کوسن روی مبل تغییر زیادی ایجاد می‌کند.

چیدن دو جفت کوسن

یک ظاهر رسمی‌تر این است که دو جفت کوسن در اندازه‌های مختلف را در دو طرف مبل خود قرار دهید. همچنین، می‌توانید از یک کوسن بزرگتر در وسط استفاده کنید، سپس یک کوسن کوچک طرح‌دار را به آن اضافه کنید. داشتن کوسن‌های یک شکل در هر دو طرف مبل، ظاهری ظریف و خودمانی به اتاق نشیمن شما می‌دهد.

چیدن دو جفت کوسن

چیدن سه جفت کوسن

اگر مبلی دارید که به اندازه کافی جادار است، بهتر است یک جفت کوسن بزرگ را در وسط آن قرار داده، سپس  یک جفت کوسن‌های متوسط ​​کنار آن را کمی روی هم قرار دهید. در نهایت یک جفت کوسن کوچک را در جلوی این دو قرار دهید. این چیدمان کمک می‌کند تا مبلمان ظاهری مرتب و منظم داشته باشد.

چیدن سه جفت کوسن

چیدن متقارن کوسن

چیدمان کوسن به صورت متقارن به این شکل است که باید تعداد مساوی کوسن در دو طرف مبل باشد. این چیدمان می‌تواند یک به یک یا دو به دو و حتی سه کوسن در دو طرف باشد. چیدمان یک جفت کوسن، قدیمی‌ترین و پرکاربردترین روش چیدمان کوسن روی مبل است.

کوسن مبلمان

چیدن نامتقارن کوسن

چیدن نامتقارن، روشی دیگر برای چیدن کوسن است. وقتی تعداد کوسن‌ها در دو طرف مبل تفاوت دارد,، چینش کوسن مبل به صورت نامتقارن است. در این چیدمان بهتر است سایز کوسن‌ها با هم متفاوت باشد.

چیدمان کوسن روی مبل یک نفره

اغلب برای مبل تک نفره به دلیل فضای کم آن از کوسن کوچک استفاده می‌شود. در مبل 7 نفره می‌توانید از تعداد زیادی کوسن استفاده کنید، البته این تعداد بستگی به سایز مبل دارد.‌ چنانچه مبل شما کوچک باشد ظرفیت پذیرش تعداد بالای کوسن را ندارد و تعداد بسیار زیاد کوسن می‌تواند بر خلاف اصول چیدمان اصولی باشد.

چیدمان کوسن روی مبل یک نفره

چیدمان کوسن روی مبل سه نفره

تعداد کوسن برای مبل سه نفره بسته به اینکه بخواهید تعداد زیادی کوسن روی مبل قرار دهید و یا خلوت بودن مبلمان را ترجیح بدهید متفاوت است ولی معمولا در مبلمان سه نفره کوسن های بزرگ را در دو گوشه مبل قرار دهید و کوسن های کوچکتر را در وسط و یا طرفین قرار دهید.

چیدمان کوسن روی مبل سه نفره

چیدمان کوسن براساس سبک مبل

تا به اینجا به بررسی نحوه چیدمان کوسن مبل به شکل‌ها مختلف پرداختیم ولی در ادامه به بررسی نحوه چیدمان کوسن برای انواع سبک مبلمان می‌پردازیم:

چیدمان کوسن روی مبل راحتی

مبل راحتی، راحت‌ترین نوع مبل است. با استفاده از کوسن می‌توانید راحتی آن را افزایش دهید. چیدمان نامتقارن کوسن مربعی شکل، انتخابی مناسب روی مبل‌های راحتی است. راه دیگر چیدمان کوسن روی مبل راحتی، چیدن تعداد فرد کوسن روی مبل است.

یعنی به جای چهار یا شش کوسن، چیدمان سه یا پنج کوسن مناسب است. تعداد فرد کوسن احساس آرامش بیشتری دارد و تعداد زوج کوسن برای محیط رسمی است.

چیدمان کوسن روی مبل راحتی

چیدمان کوسن روی مبل چستر

در چیدمان کوسن برای مبل چستر باید به رنگ کوسن و تعداد آن توجه کرد. اگر به دنبال ظاهری متفاوت برای مبل چستر خود هستید، می‌توانید از رنگ قرمز یا آبی برای کوسن خود استفاده کنید. دقت داشته باشید که تعداد بیش از حد کوسن باعث می‌شود مبلمان چستر شما خوب به نظر نرسد.

چیدمان کوسن روی مبل چستر

چیدمان کوسن روی مبل کلاسیک

در چیدمان کوسن برای مبل ‌کلاسیک، باید به سایز، رنگ و طرح کوسن توجه کرد.  تعداد کوسن‌ روی مبل کلاسیک می‌تواند زوج یا فرد باشد. چنانچه تعداد کوسن‌ زوج باشد آن را به صورت متقارن در دو طرف مبل کلاسیک قرار دهید. اما اگر تعداد کوسن‌ فرد باشد، بهتر است کوسن وسطی، طرح و رنگ متفاوت داشته باشد.

چیدمان کوسن روی مبل کلاسیک

چیدمان کوسن روی مبل سلطنتی

مبل‌های سلطنتی شکوه و جلوه ای منحصر به فرد به محیط اطراف خانه شما می‌بخشد. این به دلیل تأثیر خاصی است که مبل‌های سلطنتی بر محیط میگذارند.

باید توجه داشته باشید که مبل سلطنتی از ظرافت و طراحی خاصی برخوردار است تا محیطی دوست داشتنی برایتان ایجاد کند. بعضی از مردم از اهمیت کوسن روی مبل سلطنتی بی‌خبر هستند. با انتخاب کوسن هماهنگ با رنگ مبل سلطنتی می‌توانید تغییر زیادی در مبلمان خود ایجاد کنید.

چیدمان کوسن روی مبل سلطنتی

چیدمان کوسن روی مبل استیل

باید دقت کنید که در چیدمان کوسن مبل استیل، به ظاهر رسمی مبل استیل توجه شود. از آنجایی که مبل استیل خیلی رسمی است و نشستن بلند مدت روی آن می‌تواند خسته کننده باشد، بنابراین بهتر است از کوسن‌های بزرگ برای مبل استیل استفاده کنید‌.

چیدمان کوسن روی مبل ال

برای چیدمان کوسن مبل ال پیشنهاد می‌شود که از دو جفت کوسن استفاده کنید. بهتر است یک جفت را در یک سر مبل و یک جفت را نیز در طرف دیگر مبل ال قرار دهید.

چیدمان کوسن روی مبل ال

سخن پایانی

کوسن‌ها، نقش مهمی در زیبایی دکوراسیون اتاق دارند. چیدمان مناسب و اصولی کوسن‌ها می‌تواند به اتاق شما جذابیت بیشتری ببخشد.

در هنگام خرید کوسن توجه به اندازه، رنگ و طرح کوسن اهمیت دارد. اگر شما فردی هستید که به دکوراسیون خانه خود اهمیت می‌دهید باید با طرز چیدن کوسن روی مبل آشنا شوید. در بازار آنلاین نساجیت ، انواع پارچه کوسن معرفی شده است.

سعی کنید سایز مبل و کوسن با هم تناسب داشته باشد و از نظر رنگ بندی کوسن و مبلمان هماهنگ باشند. همچنین، استفاده از تعداد زیاد کوسن فضا را شلوغ و بی نظم نشان می‌دهد.

بنابراین، برای محیط‌های کوچک بهتر است از دو تا چهار کوسن استفاده کنید. تا حد امکان برای اتاقهای کوچک از کوسن‌های طرح دار استفاده نکنید؛ مخصوصا اگر رومبلی نیز طرح دار باشد.

جدیدترین رنگ پارچه مبل استیل

برای مشاهده و خرید آنلاین پارچه کوسن در بازار آنلاین پارچه نساجیت

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 3 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آسا

برای مبل سلطنتی که به رنگ قهوه ای هست میخوام کوسن تهیه کنم به نظرتون چه ترکیب رنگی میتونه اونو قشنگ بکنه میتونم عکس مبلم رو ارسال کنم تا پارچه مناسب رو بهم پیشنهاد بدید؟

رحمانی

مطالب رو خیلی دوست داشتم و خوشحالم که میتونم هربار کوسن مبلمانم را با چیدمان هایی که آوردید تغییر بدم و تنوع خوبی بشه.

کاظمیان

من برای مبل چستر کوسن زیاد گذاشته بودم ولی الان با مطالعه این مطلب چندتایی رو برداشتم تا جلوه بیشتری به مبلم بده .

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱