کوسن مبل کلاسیک، آیتمی مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون!

کوسن مبل کلاسیک، آیتمی مهم و تاثیرگذار در دکوراسیون!

فهرست مطالب

مبلمان کلاسیک یکی از شیک‌ترین انواع مبلمان هستند که از مد نمی‌افتند و در فضاهای مختلف می‌توان از آن‌ها استفاده کرد. چیدمان دکوراسیون کلاسیک به خلاقیت و سلیقه نیاز دارد؛ انتخاب آیتم‌ها باید با توجه به مدل مبلمان، طرح و رنگ پارچه صورت بگیرد.

کوسن‌ها یکی از آیتم‌های پرطرفدار و محبوب در چیدمان دکوراسیون کلاسیک هستند که در مدل‌های مختلف تولید می‌شوند. در این مطلب از مجله نساجیت، به بررسی انواع کوسن مبل کلاسیک و روش چیدمان و انتخاب پارچه آن‌ها در دکوراسیون می‌پردازیم.

پارچه مبلي شانلي سه گل جوليا طوسی خاكی 1020

برای خرید پارچه ساده و طرح‌دار کوسن مبل کلاسیک از نساجیت

انتخاب کوسن با توجه به سبک طراحی مبلمان

اولین نکته در انتخاب کوسن، توجه به سبک طراحی مبلمان و المان‌های به کار رفته در ظاهر آن است. مبلمانی که حالت کلاسیک دارند و بیشتر برای پذیرایی از مهمانان از آن‌ها استفاده می‌شود را می‌توان در دو دسته استیل و سلطنتی طبقه‌بندی کرد. جهت انتخاب کوسن مبل کلاسیک مناسب باید با ویژگی‌های منحصر به فرد هر کدام از این مبلمان آشنا شویم.

ویژگی مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی معمولا دارای پارچه‌های طرح‌دار، تاج مبل و دسته‌های چوبی منبت‌کاری شده هستند. این مدل مبلمان طراحی شلوغی دارند و معمولا از فوم‌های سفتی برای نشیمن و تکیه‌گاه آن‌ها استفاده می‌شود تا ظاهر زیبایی داشته باشند. مبلمان سلطنتی ابعاد بزرگی دارند و وزن آن بسیار بالا است. انتخاب کوسن برای مبل سلطنتی، باید با توجه به طرح پارچه مبلی و منبت‌کاری‌ها صورت بگیرد.

ویژگی مبلمان استیل

مبلمان استیل نوعی از مبلمان سبک کلاسیک هستند که طراحی شیک و نسبتا ساده‌ای دارند. مانند مبلمان سلطنتی، می‌توان بکارگیری چوب در ساختار دسته‌ها و پایه‌های آن‌ها مشاهده کرد؛ اما معمولاً این مبلمان فاقد طراحی منبت‌کاری شده هستند.

می‌توان در طراحی مبلمان استیل از دو نوع پارچه ساده و طرح‌دار استفاده کرد. انتخاب کوسن نیز به طور معمول با توجه به رنگ چوب و رنگ و طرح پارچه مبلی مورد استفاده انجام می‌شود.

انتخاب کوسن مبل استیل

ویژگی‌های کوسن مناسب مبلمان کلاسیک

در انتخاب مدل کوسن برای مبل کلاسیک باید ویژگی‌های کوسن‌ها از دو جنبه کیفی و ظاهری در نظر گرفت. توجه به جزئیات این موارد سبب می‌شود که کوسن‌ها با مبلمان و در نتیجه با تمام فضای دکوراسیون، همخوانی داشته باشند.

ویژگی‌های کیفی کوسن مبل کلاسیک

با توجه به این که مبلمان کلاسیک و استیل معمولا دارای پارچه‌هایی با جنس مرغوب هستند، پیشنهاد می‌شود از پارچه‌های باکیفیت در ساخت کوسن آن‌ها استفاده شود. با توجه به طراحی سفت و خشک فوم مبلمان کلاسیک یا استیل، می‌توان از کوسن‌هایی با جنس ابریشم، کتان یا مخمل استفاده کرد. این پارچه‌ها بافت نرمی دارند و می‌توان به عنوان تکیه‌گاه از آن‌ها استفاده کرد.

ویژگی‌های کیفی کوسن مبل کلاسیک

ویژگی‌های ظاهری کوسن مبل کلاسیک

طراحی ظاهری کوسن مبل کلاسیک مثل ابعاد، دوخت، مدل و طرح پارچه اهمیت بسیار زیادی دارد. انتخاب این ویژگی‌ها کاملا به نوع طرح و رنگ پارچه وابسته است. برای مثال با توجه به شلوغ بودن طرح و مدل پارچه در مبلمان استیل، باید در هنگام انتخاب مدل کوسن برای مبل استیل، از پارچه‌های ساده‌تر استفاده شود.

از سوی دیگر می‌توان برای مبلمان کلاسیک با پارچه ساده، کوسن‌هایی با پارچه طرح‌دار انتخاب کرد. انتخاب ابعاد کوسن‌ها نیز باید با توجه به ابعاد مبلمان و فضای موجود صورت بگیرد.

دقت کنید که در انتخاب رنگ پارچه کوسن مناسب مبل کلاسیک، بهتر است از رنگ‌های کلاسیک مثل کرم، بژ، قهوه‌ای، سرمه‌ای، سبز یشمی، زرشکی استفاده شود. به این ترتیب همخوانی پارچه مبل با پارچه کوسن حفظ می‌شود. برای مثال نمی‌توان در انتخاب کوسن برای مبل کلاسیک کرم، از رنگ‌های قرمز جیغ یا صورتی پررنگ استفاده کرد؛ چرا که با سبک دکوراسیون هماهنگ نخواهد بود.

ویژگی‌های ظاهری کوسن مبل کلاسیک

مدل‌های مختلف کوسن مبل کلاسیک

می‌دانید که مدل کوسن مبل کلاسیک با توجه به طراحی مبلمان و سلیقه افراد تعیین می‌شود. آشنایی با جدیدترین انواع مدل کوسن برای مبل استیل کمک می‌کند که راحت‌تر در مورد انتخاب آن تصمیم گیری شود. به طور کلی انواع کوسن برای مبل استیل را می‌توان شامل مدل گرد، مربعی، مستطیلی و استوانه‌ای دانست.

استفاده از کوسن‌های گرد در مبلمان کلاسیک

کوسن‌های گرد جزو دسته کوسن‌های فانتزی طبقه‌بندی می‌شوند و راحتی چندانی را در زمینه نشستن فراهم نمی‌کنند. به همین دلیل پیشنهاد می‌شود این کوسن‌ها را در ترکیب با انواع کوسن مربعی یا مستطیلی استفاده کنید. معمولا قطر این کوسن‌ها 35 سانتی‌متر در نظر گرفته می‌شود و در انواع منگوله‌دار، چین‌دار و ساده در بازار یافت می‌شوند.

انتخاب کوسن‌های مربعی برای دیزاین مبلمان کلاسیک

یکی از محبوب‌ترین انواع کوسن مبل کلاسیک، مدل‌های مربعی هستند که در مدل‌های منگوله‌دار، لبه چین‌دار، چاپی، گلدوزی شده و ساده تولید می‌شوند. این کوسن‌ها معمولا در ابعاد 40*40 یا 60*60 دوخته می‌شوند اما انتخاب سایز آن‌ها به سلیقه افراد یا سایز مبلمان نیز وابسته است. کوسن‌های مربعی زیبا هستند و شرایطی را مناسب تکیه دادن فراهم می‌کنند.

انتخاب کوسن‌های مربعی برای دیزاین مبلمان کلاسیک

استفاده از کوسن‌های مستطیلی برای مبلمان کلاسیک

کوسن‌های مستطیلی تاثیر فوق‌العاده‌ای در بزرگتر نشان دادن مبل دارند. استفاده از این مدل کوسن برای مبل کلاسیک باعث افزایش جلوه و نمای آن مبل می‌شود. مانند انواع کوسن مبل نیمه استیل مربعی، می‌توان کوسن‌های مستطیلی را با طرح و پارچه‌های مختلفی در بازار پیدا کرد.

بکارگیری کوسن استوانه‌ای در دیزاین مبل کلاسیک

کوسن‌های استوانه‌ای از انواع کوسن‌های قدیمی هستند که ظاهری نوستالژیک به فضای منزل می‌بخشند. البته این کوسن‌ها جنبه تزئینی دارند و نمی‌توان برا نشستن طولانی از آن‌ها استفاده کرد. استفاده از این مدل کوسن در مدل‌های استیل بیشتر به چشم می‌خورد.

برای مثال می‌توان در انتخاب کوسن مبل استیل طلایی، از یک یا دو عدد کوسن استوانه‌ای استفاده کرد تا شاهانه بودن دیزاین بیشتر به چشم بیاید.

بکارگیری کوسن استوانه‌ای در دیزاین مبل کلاسیک

نحوه چیدمان کوسن مبل کلاسیک

به طور کلی چیدمان کوسن روی مبل کلاسیک از قوانین خاصی پیروی نمی‌کند و شما می‌توانید مطابق با سلیقه خود کوسن‌ها را بچینید. با این حال می‌توان از اصول و روش‌های مختلفی برای چیدن مبل روی مبلمان کلاسیک استفاده کرد.

برای مثال می‌‌توان در چیدمان کوسن مبل کلاسیک دو یا سه نفره، ابتدا کوسن‌های یک شکل و یک اندازه را در گوشه مبل چید. سپس هر چه به مرکز مبل نزدیک‌تر می‌شویم، از کوسن‌های خاص‌تر با طرح‌های جذاب و اندازه‌های کوچک‌تر استفاده کرد.

انتخاب تعداد و ابعاد کوسن مبل کلاسیک کاملا به سلیقه افراد وابسته است. برخی علاقه دارند از تعداد زیادی کوسن با اندازه‌های مختلف استفاده کنند و برخی دیگر ترجیح می‌دهند تعداد کمی کوسن یک اندازه به کار بگیرند. در هر صورت چیدمان و تعداد کوسن‌ها باید به گونه‌ای باشد که فضای کافی برای نشستن و تکیه دادن وجود داشته باشد.

انتخاب پارچه مناسب برای کوسن مبلمان کلاسیک

انتخاب پارچه کوسن مناسب مبل کلاسیک یکی از سخت‌ترین مراحل طراحی است؛ چرا که این پارچه باید دارای ویژگی‌های مختلفی باشند. در صورت پیروی از این قوانین، می‌توان از صحیح بودن طراحی داخلی و چیدمان فضا، اطمینان حاصل کرد.

همخوانی پارچه کوسن و مبلمان

همانطور که گفته شد همخوانی پارچه کوسن با پارچه مبل یک امر ضروری و جزو اصول اولیه طراحی داخلی محسوب می‌شود. برای مثال در انتخاب پارچه کوسن برای مبل استیل کرم، می‌توان از انواع طیف کرم، قهوه‌ای و بژ استفاده کرد.

قابل شستشو بودن پارچه

قابل شستشو بودن پارچه

ایجاد لکه و کثیفی بر روی پارچه کوسن مبل کلاسیک در طی استفاده طولانی مدت طبیعی است؛ بنابراین باید از پارچه‌ای استفاده شود که در برابر شستشو مقاوم باشد. این مسئله خصوصاً در خانه‌هایی که بچه کوچک یا حیوان خانگی دارند، حائز اهمیت است.

استفاده از پارچه‌های طبیعی

پارچه‌های طبیعی مثل مخمل، ساتن و ابریشم، عمر طولانی مدتی دارند و باعث می‌شوند طرح پارچه زیباتر به نظر برسد. این پارچه‌ها کمتر موجب تعریق می‌شوند و در مرور زمان بوی بدی نمی‌‌گیرند. بنابراین پیشنهاد می‌شود در صورت نداشتن حساسیت به این پارچه‌ها، استفاده از آن‌ها را در نظر بگیرید.

برای مثال پارچه مخمل رومانتیک با طراحی ساده و رنگ‌های متنوع یکی از بهترین گزینه‌های برای کوسن مبل کلاسیک است که می‌توانید آن را از بازارچه آنلاین نساجیت خریداری کنید. از سوی دیگر اگر به دنبال کوسن‌های طرح‌دار هستید می‌توانید از پارچه شانل پتینه ماریا، پارچه شانل راه جولیا یا پارچه مبلی شانلی سه گل جولیا استفاده کنید.

تفاوت بین پارچه مبل و کوسن

ست بودن پارچه کوسن و مبل باعث جذاب شدن دیزاین می‌شود، اما انتخاب پارچه یکسان برای مبل و کوسن کار بسیار غلطی است! این کار باعث ایجاد یکنواختی در محیط شده و همچنین حس بی‌حوصلگی را در درون شما به وجود می‌آورد.

اگر قصد خرید پارچه برای کوسن را دارید می‌توانید با خیال راحت اقدام به خرید پارچه مبلی از کارخانه معتبر نساجیت کنید. این امکان باعث می‌شود که نسبت به کیفیت پارچه مطمئن باشید و همچنین با وجود خرید بی‌واسطه، هزینه کمتری پرداخت کنید.

بازار آنلاین پارچه نساجیت، عرضه‌کننده مرغوب‌ترین پارچه‌های بافت استان یزد با مناسب‌ترین قیمت‌ها است. شما می‌توانید با مشاوران ماهر تیم نساجیت در تماس باشید تا بهترین پارچه متناسب با ویژگی‌های دکوراسیون خود را پیدا کنید.

تفاوت بین پارچه مبل و کوسن

کلام آخر

مبلمان کلاسیک جایگاه ویژه‌ای در دکوراسیون‌هایی با سبک کلاسیک و قدیمی دارند. این مبلمان دارای طراحی‌های متفاوت هستند که باید با توجه به آن‌ها در مورد چیدمان دکوراسیون تصمیم‌گیری کرد. یکی از بهترین روش‌ها برای تزئین دکوراسیون کلاسیک، استفاده از کوسن‌های مختلف است.

استفاده از کوسن مبل کلاسیک علاوه بر زیبایی باعث ایجاد حس راحتی می‌شود. انتخاب طرح و رنگ پارچه کوسن مسئله بسیار مهمی است که بر روی زیبایی فضا تاثیر می‌گذارد. شما می‌توانید جهت انتخاب و خرید بهترین پارچه کوسن با مشاوران نساجیت در تماس باشید.

سوالات متداول

1. چه رنگ‌هایی برای کوسن مبل کلاسیک مناسب می‌باشد؟

بهتر است برای کوسن مبل کلاسیک از رنگ‌های کلاسیک مثل کرم، قهوه‌ای، سرمه‌ای، بژ، سبز یشمی، زرشکی استفاده شود تا حس شکوه و جلال مبل کلاسیک را دربر داشته باشد. پس مسلما رنگ صورتی نمی‌تواند برای کوسن این سبک مبلمان مناسب باشد.

2. برای کوسن مبل کلاسیک چه جنسی بهتر است؟

پارچه‌های طبیعی مثل مخمل، ساتن و ابریشم باتوجه به اینکه کمتر باعث تعریق می‌شوند و به مرور زمان بوی بد نمی‌دهند می‌تواند برای کوسن مبل کلاسیک مناسب‌تر باشند.

3. در چیدمان کوسن مبل کلاسیک باید از روش خاصی استفاده کرد؟

به طور معمول در این سبک از روش چیدمان خاصی برای کوسن مبل استفاده نمی‌شود حتی می‌توان از کوسن در این مبلمان استفاده نکرد. با این وجود استفاده از چیدمان تقارن معمول‌تر است.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سحر گلدانساز

پیشنهاد جنس ابریشم، کتان یا مخمل برای کوسن مبل کلاسیک خیلی خوب بود.ممنون از راهنمایی هاتون

ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله نساجیت! می توانید انواع پارچه کوسن را در نساجیت با بهترین کیفیت و قیمت خریداری نمایید.

آقاباقری

سوالاتی که در سوالات متداول آوردین برای منی که عجله داشتم و فرصت مطالعه کامل مقاله را نداشتم، خیلی خوب بود و کارم را راه انداخت و همین باعث شد بعدا بیام و کل مقاله هم مطالعه کنم. سپاس

پاسخ به  آقاباقری

دوست عزیز ممنون از حسن توجه و به اشتراک گذاری نظرتون در مجله نساجیت

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱