مبل کلاسیک چیست+ بررسی کامل، ویژگی ها و انواع آن

مبل کلاسیک چیست+ بررسی کامل ویژگی‌ها

فهرست مطالب

دنیای دکوراسیون داخلی همواره شاهد تحولات و تغییراتی بوده است که با عبور زمان، ذائقه‌ها و سبک‌های مختلفی را به خود اختصاص داده‌اند.

از مدرنیسم تا مینیمالیسم، هر دوره‌ای نگرانی‌ها و الهام‌های خود را به معماران و طراحان داخلی ارائه کرده است. اما در این جریان متنوع از زمانی که مبل کلاسیک وارد صحنه شد، این نوع مبلمان همچنان به عنوان یک نماد دائمی از زیبایی، شکوه در دکوراسیون داخلی برجسته مانده است.

مبل‌های کلاسیک، با طراحی‌هایشان که تلفیقی از خطوط منحنی، جزئیات زیبا وپارچه های با اصالت و کیفیت بالا هستند، از گذشته‌های باستانی تا دوران‌های رنسانس و باروک به تاریخچه‌ای پر از شکوه و زیبایی بازمی‌گردند.

مبل کلاسیک

آنها از جزئیات نفیس چون تزئینات چوبی، تناوب‌ها، و مواد ارزشمندی همچون چرم و مخمل استفاده می شوند. در این مقاله، به گسترده‌ترین جوانب و ویژگی‌های مبل کلاسیک خواهیم پرداخت و نقش این نوع مبلمان در جلب توجه و خلق اتاق‌هایی که همچنان با گذر زمان محبوبیت خود را حفظ می‌کنند، را در مجله نساجیت بررسی خواهیم کرد.

تاریخچه مبل کلاسیک

مبل کلاسیک به عنوان یکی از اولین انواع مبلمان در تاریخ دارای ریشه‌هایی دیرینه است. این نوع مبلمان از دوران های باستانی تا دوران رنسانس و باروک مورد استفاده قرار می‌گرفت و به عنوان نمادی از توانایی هنری،ذوق و خلاقیت شناخته می‌شد.

در قرون وسطی، مبل‌های کلاسیک با چوب‌کاری‌های زیبا، پارچه‌های لوکس و جزئیات منحصر به فرد توجه زیادی را به خود جلب می‌کردند.

تاریخچه مبل کلاسیک

مبل کلاسیک چیست ؟

انواع مبل های کلاسیک زاییده هنر اروپایی هستند. در ایران معمولا به مبل نبی استیل کلاسیک، مبل سلطنتی کلاسیک و مبل‌ های ساده که نمای چوبی دارند، مبلمان کلاسیک گفته می‌شود. شکل و طراحی کل مبل کلاسیک، ماهیت قدیمی و کهن دارد.

اسکلت یک مبل کلاسیک خوب از چوب های مرغوب مثل چوب راش یا گردو ساخته شده و از فوم سرد و پارچه های باکیفیت برای پوشاندن آن استفاده می شود.

مبل کلاسیک چیست ؟

انواع مبل کلاسیک

انواع مبل های کلاسیک بسیار متنوع و گوناگون هستند و هر یک از آنها دارای طراحی، جزئیات و ویژگی‌های خاصی هستند. مبل های کلاسیک به شکل‌ها و اندازه‌های مختلفی موجود است و با پارچه‌های لوکس و تزئینات دقیق ترکیب می‌شود.

هرکدام از انواع مبلمان کلاسیک دارای انواع سبک و جاذبه های مخصوص به خود هستند و از جزئیات فراوانی برخوردارند که طراحی شکوهمند آنها را تکمیل می‌کند. انتخاب نوع مبلمان کلاسیک به معماری داخلی فضای مورد نظر و سلیقه شخصی شما وابسته است و می‌تواند به زیبایی و اصالت دکوراسیون داخلی شما افزوده شود.

مبلمان کلاسیک راحتی

 هم طراحی ساده و چوبی مبل های کلاسیک را داشته و هم راحتی نشیمن بالایی دارد. مبل کلاسیک راحتی مناسب افرادی است که شکل و طراحی ساده مبل کلاسیک را دوست دارند، اما به خاطر عدم راحتی، آن را انتخاب نمی کنند.

مبلمان کلاسیک راحتی

مبل کلاسیک سلطنتی

تزییناتی مثل منبت کاری روی قسمت های چوبی مثل دسته ، پایه و تاج مبل دارد. مبل کلاسیک استیل بیشتر در خانه ایرانی ها دیده می شود و در سایر کشورها کمتر استفاده می‌شود.

مبل کلاسیک سلطنتی

مبلمان کلاسیک فرانسوی

در قرن هفدهم مبلمان کلاسیک فرانسوی به طور خاص برای اشراف زاده ها ساخته می شد. حکاکی های چوبی این مبل ها در این دوره پیچیده تر و حجم مبلمان بیشتر بوده است. به مرور طرح مبلمان کلاسیک فرانسوی به سمت سادگی و ظرافت بیشتر رفت. به طوری که امروزه مبلمان فرانسوی به مبل ساده و ظریف مشهور است.

مبلمان کلاسیک فرانسوی

پارچه مبلمان کلاسیک فرانسوی از جنس کتان یا مخمل و ابریشم بوده و بسیار مرغوب و باکیفیت است. رنگ پارچه مبلمان فرانسوی عموما خنثی و روشن است. به طور کلی در میان انواع مبل مبل کلاسیک، مدل مبل فرانسوی بهترین انتخاب برای پذیرایی های کوچک است.

مبلمان کلاسیک ایتالیایی

مبلمان کلاسیک ایتالیایی اصیل و با قدمت بسیار بالا است. اگر می خواهید سالن پذیرایی فوق العاده مجلل، لوکس و شاهانه داشته باشید، سراغ مبلمان کلاسیک ایتالیایی بروید. تقارن در طرح، ظرافت، کیفیت، زیبایی، سنگینی و اصالت از مهم ترین اصول مبل کلاسیک ایتالیایی است و از بهترین متریال های موجود در ساخت آن استفاده می شود.

مبلمان کلاسیک ایتالیایی

مبلمان کلاسیک انگلیسی

در میان انواع مبلمان کلاسیک، مبلمان کلاسیک انگلیسی یک مبل راحتی محسوب می شود که طرح منبت کاری های آن بسیار ساده بوده و قسمت نشیمن آن هم بسیار راحت است. رنگ پارچه مبلمان کلاسیک انگلیسی محدودیتی ندارد.

مبلمان کلاسیک انگلیسی

ویژگی های مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک دارای یک سری ویژگی ها می باشد که این سبک از مبلمان را از دیگر مبل ها متمایز می کند. برخی از این ویژگی ها عبارتند از:

  • ظرافت
  • منبت کاری
  • کیفیت بالا
  • استفاده از چوب

در ادامه ی این به برخی از این ویژگی ها به شکل مختصر می پردازیم

ظرافت مبل کلاسیک

سبک کلاسیک مبل را می توان ظریف ترین سبک مبلمان دانست. این ظرافت به معنای ضعیف یا شکنندگی نیست بلکه ظرافت در این سبک ازمبلمان به معنای هماهنگی اعضای مبل با یکدیگر است. این ظرافیت باعث شده تا زیبایی خیره کننده ای را به این سبک از مبلمان بیافزاید.

ظرافت مبل کلاسیک

منبت کاری مبل کلاسیک

معمولا مبلمان کلاسیک دارای پشتی های بلندی است که بر روی آن منبت کاری های زیادی قرار دارد. این منبت کاری ها نمایی از طراحی های مبلمان سلطنتی می باشد که باعث زیبایی دو چندان این سبک از مبلمان می شود.

منبت کاری مبل کلاسیک

کیفیت بالای مبل کلاسیک

یکی از ویژگی های مبلمان کلاسیک، کیفیت و طول عمر بالای آن است که خریداران را از تعویض زود هنگام مبل بی نیاز می کند. به همین دلیل گفته می شود که هزینه ای که برای یک مبل با کیفیت می شود بسیار به صرفه تر از هزینه ی تعمیر آن است.

مبل کلاسیک و مبل استیل چه تفاوتی دارند؟

اغلب خریداران مبل، دو مدل مبلمان کلاسیک و استیل را با هم اشتباه می‌گیرند. درست است که مبل کلاسیک شباهت‌های زیادی با مبلمان استیل دارد( مثل استفاده از چوب‌های مرغوب، زاویه پشتی و نشیمن، استفاده از کوسن، دسته‌های جانبی و …) اما مهم‌ترین تفاوت آن‌ها در اصالت طرح و نقش مبل کلاسیک است.

از دیگر تفاوت های مبلمان کلاسیک و استیل می‌توان گفت که طرح‌ های مبل‌های کلاسیک از مبل استیل ساده ‌ترند، چوب استفاده شده در مبل‌های کلاسیک کمتر است پس سبک تر هم هست. قیمت مبل کلاسیک ارزان تر است.

مبل کلاسیک و مبل استیل چه تفاوتی دارند؟

قیمت مبل کلاسیک

قیمت مبل کلاسیک در جای جای بازار متفاوت است. مهم ترین دلیل گرانی یا ارزانی مبل کلاسیک، مواد اولیه به کار رفته در آن است. در ساخت اسکلت و پایه مبل کلاسیک از مواد مختلفی مثل چوب گردو، راش، روس و پلاستیک فشرده استفاده می‌شود.

مدل های مبل کلاسیک که از پلاستیک ساخته می شوند قیمت پایین تری دارد و آن هایی که با چوب گردو ساخته شده اند، قیمت بسیار بالاتری دارند.

اختلاف قیمت مدل های مختلف مبلمان کلاسیک محدود به کیفیت چوب نیست و به قیمت پارچه مبلی و سایر مواد اولیه به کار رفته نیز بستگی دارد. به همین دلیل توصیه می کنیم حتما پیش از خرید، با همکاران فنی ما در پشتیبانی بازرگانی پارچه نساجیت تماس گرفته مشورت کنید.

قیمت مبل کلاسیک

مبلمان کلاسیک را از کجا بخریم؟

خرید مبلمان کلاسیک معمولاً به محل زندگی شما ، سلیقه شما و بودجه‌ی مورد نظرتان دارد. اما تعدادی از مکان‌ها و روش‌های معمول برای خرید مبلمان کلاسیک وجود دارد که در ادامه چند مورد نام برده میشود

  1. مبل کلاسیک یافت آباد در تهران
  2. فروشگاه‌های مبلمان
  3. فروشگاه‌های آنلاین
  4. تولیدی مبلمان
مبلمان کلاسیک را از کجا بخریم؟

سخن آخر

دراین مقاله به تعریف مبل کلاسیک، ویژگی ها و انواع مبل کلاسیک پرداختیم. با توجه به اینکه در حال حاضر مبلمان کلاسیک به دلیل سادگی و زیبایی منحصر به فردی که ایجاد می کند طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

در صورتی که می خواهید مبلمان کلاسیک خود را از تولیدی مبلمان سفارش دهید و یا قصد تعویض پارچه مبلی کلاسیک خود را دارید می توانید در بازار آنلاین پارچه دکوراتیو نساجیت بهترین پارچه مبلی ها را با بهترین کیفیت و قیمت بدون واسطه خریداری نمایید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ghasemii

چ پارچه ای برای مبل کلاسیک راحتی بهتره؟

سیما

برای خانه های کوچک چه سبک پارچه مبلی هایی برای مبل کلاسیک مناسب هستش ؟

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱