با شیک‌ترین انواع مبل مدرن جدید آشنا شوید!

با شیک‌ترین انواع مبل مدرن جدید آشنا شوید!

فهرست مطالب

بسیاری از طراحان داخلی، مبلمان را مهم‌ترین آیتم دکوراسیون منزل در نظر می‌گیرند. فاکتورهای زیادی برای خرید مبلمان وجود دارد که رعایت همه آن‌ها می‌تواند در خرید یک مبل مناسب تاثیرگذار باشد. انتخاب مبلمان باید با توجه به سبک دکوراسیون و ویژگی‌های ساختاری آن مبل، خصوصا پارچه آن، صورت بگیرد.

در چند سال اخیر به دلیل محدود بودن فضای آپارتمان‌ها و تغییر سلایق نسل‌ها، بسیاری از مردم مشتاق خرید مبل مدرن جدید هستند. در این مطلب از مجله نساجیت انواع مبل مدرن جدید را بررسی می‌کنیم و نکاتی را در مورد انتخاب پارچه مبلی مناسب برای این مبل‌ها را بیان خواهیم کرد.

آشنایی با مبلمان مدرن

جهت آن که بتوانیم با انواع مبل در این سبک آشنا شویم، ابتدا باید تعیین کنیم که منظورمان از مبلمان مدرن چیست. مبلمان مدرن معمولا به سبکی از مبلمان گفته می‌شود که بر طبق الگوهای مینیمالیستی، همراه خطوط صاف و تابع الگوهای سرد طراحی می‌شوند.

معمولاً در ساخت این مدل مبلمان مدرن جدید از پارچه‌های باکیفیت تک رنگ استفاده می‌شود. به طور کلی در طراحی این سبک مبلمان، چوب زیادی در معرض دید قرار نمی‌گیرد تا ظاهر این مبلمان ساده‌تر و دور از تجمل به نظر برسد.

با این حال برای نمای بیشتر در برخی از انواع این مدل مبلمان شیک و جدید از پایه‌های چوبی یا فلزی استفاده می‌شود.

پارچه مبلی شانل راه جسیکا مشکی کرم 0801

برای مشاهده و خرید انواع مختلف پارچه مبلی از نساجیت

انواع مبل مدرن جدید

به دلیل محبوبیت زیاد مبلمان مدرن در بازار، طراحان از مدل‌های بیشتری رونمایی کردند. هر کدام از این مبلمان مدرن جدید دارای ویژگی‌های منحصر به فردی در ظاهر و ساختار هستند؛ بنابراین مشتریان می‌توانند با توجه به نیاز و سلیقه خود، بهترین مدل مبل مدرن را انتخاب کنند. در ادامه با محبوب‌ترین انواع مبل مدرن جدید آشنا می‌شویم.

مبل ال مدرن

مبل ال یکی از محبوب‌ترین مبل‌های سبک مدرن است که به شکل حرف L طراحی می‌شود. دو ضلع این مبل به صورت 90 درجه بر هم عمود شده‌اند و می‌توان به هر شکلی در چیدمان دکوراسیون از آن استفاده کرد.

انواع مبل ال مدرن جدید شامل طراحی‌های متفاوتی مثل ال چستر، ال پایه‌دار، ال بلوکی و موارد دیگری می‌شود. در ساخت این مبل ال، با در نظر گرفتن مدل آن از پارچه‌هایی مثل شانل، گونی‌بافت یا مخمل استفاده می‌شود.

مبل ال مدرن

مبل ماژولار مدرن

طرح ماژولار بیانگر نوع جدید و خاصی از مبل مدرن جدید است که شباهت زیادی به مبل ال دارد. این ست مبلمان طراحی منعطفی دارد و می‌توان چیدمان آن را متناسب با فضا تغییر داد.

این مبل‌ها ظاهری عریض و جادار دارند و در عین حال فضای کمی را اشغال می‌کنند. به علت بکارگیری از پارچه‌ها تراکم بالا در ساخت این مبل‌ها، می‌توان آن‌ها را یک گزینه خوب برای نشیمن خانه و خصوصاً فضای جلوی تلویزیون دانست.

مبل ماژولار مدرن

مبل مدرن قطعه‌ای

مبل قطعه‌ای یا Sectional از خانواده مبلمان طرح ال محسوب می‌شود که طراحی خاصی دارد. به دلیل تشکیل شدن این ست مبلمان از قطعه‌های مختلف، می‌توان آن را به شکل‌های گوناگونی در فضا چید. از سوی دیگر می‌توان این مبلمان را با پارچه‌ها و اندازه‌های مختلفی در بازار یافت.

بهتر است به دلیل ساختار راحتی این مبلمان، آن‌ها را با استفاده از پارچه‌های نرم و لطیفی مثل مخمل تولید کرد.

مبل مدرن قطعه‌ای

مبل چستر مدرن

اگر قصد دارید در دکوراسیون خود از نوعی مبل مدرن کلاسیک استفاده کنید، چستر یک انتخاب مناسب است. در بررسی ساختار این مبل مدرن شیک متوجه می‌شویم که انواع چستر مدرن دارای ارتفاع کم، دسته‌های گرد و پشتی پهن هستند.

یکی دیگر از ویژگی‌های مبل چستر فیلد داشتن لمسه‌کاری یا دکمه‌هایی است که بر رویه مبل قرار گرفته‌اند. در ساخت چنین مبلی باید از انواع پارچه با تراکم بالا استفاده شود که مقاومت خوبی در برابر لمسه‌کاری‌ها داشته باشند.

مبل چستر مدرن

مبل تاکسیدو مدرن

می‌توان مبل‌های تاکسیدو را جزو جدیدترین مدل مبل کلاسیک مدرن دانست؛ البته ممکن است برخی افراد به دلیل وجود لمسه‌کاری در مبلمان طرح تاکسیدو، آن را با مبل چستر اشتباه بگیرند. این مبلمان دارای دسته‌ها و تکیه‌گاه یک اندازه هستند و برخلاف مبل چستر، دسته‌های آن صاف است.

با توجه به حضور لمسه‌کاری در این مدل از مبلمان، باید از پارچه‌هایی مثل مخمل یا شانل برای تولید آن‌ها استفاده شود.

مبل تاکسیدو مدرن

مبل لاوسون مدرن

مبل لاوسون از انواع مبل مدرن جدید محسوب می‌شود که دارای ظاهری ساده، شیک و امروزی است. معمولاً این مبل‌ها دارای سه نشیمنگاه به همراه سه کوسن بزرگ به عنوان پشتی هستند. به دلیل طراحی صاف و استفاده از خطوط منظم در ساختار این مبل کلاسیک مدرن جدید، آن‌ها را به نام مبل جعبه‌ای نیز می‌شناسند.

در انتخاب پارچه مبلی برای مبل مدرن جدید با مدل لاوسون می‌توان از انواع پارچه‌های چرم، شانل، کتان یا حتی گونی‌بافت استفاده کرد.

مبل لاوسون مدرن

کاناپه‌های تختخواب‌شو مدرن

مبلمان تختخواب‌شو طراحی ویژه‌ای دارند و می‌توان از آن‌ها به عنوان فضایی برای استراحت و دراز کشیدن نیز استفاده کرد. این نوع کاناپه‌ها در اشکال مختلفی تولید می‌شوند و به راحتی می‌توانید طراحی آن را متناسب با دکوراسیون منزل خود انتخاب کنید.

کاناپه‌های تختخواب‌شو مدرن

انتخاب پارچه مبلی برای مبلمان راحتی مدرن

در حال حاضر طراحی و ساخت مبل‌های مدرن جدید در گالری پارچه مبلی مدرن، با در نظر گرفتن شرایط استفاده از آن‌ها صورت می‌گیرد. شاید بتوان خرید پارچه مبلی مدرن مناسب را مهم‌ترین فاکتور در طراحی یک دکوراسیون رویایی و امروزی دانست.

جهت انتخاب پارچه مبلی مدرن، باید ویژگی‌هایی مثل بافت، طرح، رنگ و جنس پارچه را به خوبی مورد بررسی قرار داد. در ادامه بیشتر به این موارد خواهیم پرداخت.

انتخاب پارچه مبلی برای مبلمان راحتی مدرن

بافت پارچه مناسب برای مبل مدرن جدید

مبلمان مدرن معمولاً در قسمت نشیمن خانه یا در فضاهای پر رفت و آمد مکان‌های عمومی مورد استفاده قرار می‌گیرند. بنابراین این مبلمان باید پارچه‌ای با بافت مقاوم و باکیفیت داشته باشند.

مناسب بودن بافت پارچه سبب می‌شود که مبلمان در برابر فرسودگی و عوامل آسیب‌زننده پایداری بیشتری از خود نشان دهند. به طور کلی در خرید انواع پارچه مبلی هر چه تراکم پارچه بیشتر باشد، کیفیت آن نیز بالاتر است.

در حال حاضر از بهترین پارچه‌های مبلی در بازار که از تراکم بالایی هم برخوردار هستند، می‎‌توان به شانل و مخمل اشاره کرد. این پارچه‌ها با سه ترکیب مصنوعی، طبیعی و ترکیبی و طرح‌دار یا بدون طرح تولید می‌شوند. شستشو و نگهداری از این پارچه‌ها بسیار راحت است و تراکم بالای آن‌ها، احتمال فرسودگی را کاهش می‌دهد.

طرح پارچه مبلی برای مبلمان مدرن

با توجه به اهمیت نمای پارچه در مبلمان سبک مدرن، انتخاب طرح مناسب اهمیت بسیار زیادی دارد. برخلاف پارچه رومبلی استیل که دارای طراحی شلوغ و چند رنگ است، در طراحی مبل مدرن جدید از پارچه‌های مینیمال و ساده استفاده می‌شود.

جهت تزئین دکوراسیون سبک مدرن معمولاً آیتم‌هایی مثل شال مبل، کوسن‌های مختلف یا ترکیب آن‌ها با یکدیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند که پارچه مورد استفاده برای آن‌ها نیز معمولا ساده است.

بهترین رنگ پارچه برای مبلمان مدرن

انتخاب رنگ پارچه مبلی باید با توجه به سایر آیتم‌های دکوراسیون، به خصوص رنگ دیوارها و کفپوش، صورت بگیرد. البته اگر مبل دارای پایه‌های چوبی یا فلزی است، باید در انتخاب رنگ پارچه مبل آن را نیز در نظر بگیرد. بکارگیری خلاقیت در انتخاب رنگ پارچه مبلی مدرن بسیار حائز اهمیت است.

برای مثال می‌توان پارچه مبلمان تک نفره را متفاوت از سایر ست مبلمان در نظر گرفت. در حال حاضر محبوب‌ترین رنگ‌ها برای پارچه مبلمان مدرن شامل طیف‌هایی از رنگ طوسی، سبز، کرم، قهوه‌ای، سفید و آبی تیره می‌شوند.

یکی از نکات مهم دیگر در روند خرید پارچه برای مبل مدرن جدید، توجه به متراژ فضا است؛ با انتخاب رنگ‌های روشن می‌توان فضاهای کوچک را بزرگ‌تر از واقعیت نشان داد و روح تازه‌ای به دکوراسیون بخشید. از سوی دیگر در انتخاب رنگ پارچه مبلی برای یک فضای بزرگ، تقریبا هیچ محدودیتی وجود ندارد.

بهترین رنگ پارچه برای مبلمان مدرن

انتخاب جنس پارچه مبلی مدرن

انتخاب جنس مناسب برای پارچه مبل مدرن جدید از مهم‌ترین تصمیم‌گیری‌ها در مورد چیدمان یک فضا است؛ چرا که جنس پارچه علاوه بر زیبایی ظاهری آن، کیفیت را نیز مشخص می‌کند.

در روند جستجو میان انواع پارچه مبلی مدرن باید شرایط نگهداری از پارچه و مقاومت آن در برابر آسیب‌هایی مثل ریختن آب را در نظر گرفت. در واقع باید به فاکتورهایی مثل سابیده شدن پارچه، شستشوی آن و راحتی پارچه در فصول مختلف توجه داشت.

با در نظر گرفتن تمام شرایط مبلمان مدرن، می‌توان پارچه‌های مخمل، شانل و چرم را جزو بهترین پارچه‌ها برای مبلمان سبک مدرن محسوب کرد. در ادامه ویژگی‌های هر پارچه را به شکل جزئی بررسی می‌کنیم:

پارچه مخمل برای مبل راحتی

مخمل نوعی پارچه قدیمی و محبوب است که یک جنس مناسب برای پارچه مبل کلاسیک و مدرن به شمار می‌رود. در حال حاضر این جنس شامل انواع مختلفی مثل مخمل پشمی، مخمل کتان، مخمل مصنوعی، مخمل موهر، مخمل سلولزی و مخمل ابریشمی می‌شود.

این پارچه بافت بسیار متراکم و لطیفی دارد که به خوبی در برابر فرسودگی و آسیب‌های احتمالی مقاومت می‌کند. ذات درخشان مخمل باعث می‌شود که دکوراسیون مدرن با وجود سادگی، حالتی اشرافی و لوکس نیز ایجاد شود. انواع پارچه مخمل یکی از بهترین انتخاب‌ها برای طراحی مبل مدرن کلاسیک هستند.

انتخاب پارچه شانل برای مبل راحتی مدرن

پارچه شانل یک نوع پارچه کرکی و نرم است که به دلیل زیبایی، مقاومت بالا و طیف رنگی گسترده، یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مبل مدرن جدید است. تفاوت اصلی این پارچه با مخمل، دو رو بودن آن است؛ یعنی شانل در دو طرف خود دارای بافت نرم و لطیف است.

به همین دلیل پارچه شانل ضخامت بیشتری نسبت به مخمل دارد و برای ساخت برخی از انواع مبل مدرن جدید انتخاب بهتری خواهد بود. انتخاب این پارچه به عنوان پارچه مبلمان راحتی مدرن می‌تواند یک ایده هوشمندانه باشد؛ چرا که در فصول سرد سال گرمای بسیار خوبی دارد و برای استراحت مناسب است.

استفاده از پارچه چرمی برای مبل مدرن

پارچه چرم مصنوعی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای مبلمان مدرن در مکان‌های عمومی یا ادارات است. این پارچه‌ها مقاومت بسیار بالایی در برابر فرسودگی دارند و همچنین در شرایطی مثل ریختن آب، دچار مشکل نمی‌شوند. رنگبندی پارچه‌های چرمی نسبتاً خوب است و در نهایت باعث طراحی و تولید یک ست مبلمان جذاب می‌شوند.

نکات مهم در خرید مبل مدرن

علاوه بر کیفیت و زیبایی پارچه، در هنگام خرید مبلمان مدرن شیک باید به نکات دیگری نیز توجه کنید. در ادامه مهم‌ترین نکات در هنگام خرید مبل سبک مدرن را بررسی خواهیم کرد:

بنر پروژهای نساجیت

توجه به جنس چوب مبل مدرن

با توجه به استفاده مداوم از مبل مدرن جدید، چوبی که در ساخت اسکلت و پایه‌های آن‌ها به کار می‌رود باید دارای مقاومت خوبی باشد. یکی از بهترین و گران‌ترین چوب‌هایی که در ساختار مبلمان مدرن پذیرایی به کار می‌روند، چوب راش است. این چوب کیفیت بسیار خوبی دارد و باعث طولانی شدن عمر مبل مدرن چوبی خواهد شد.

توجه به جنس چوب مبل مدرن

جنس نشیمن مبل مدرن

مبل‌های راحتی که دارای فوم نشیمن بی‌کیفیت هستند در مرور زمان دچار فرورفتگی می‌شوند و همین امر زیبایی دکوراسیون را از بین خواهد برد. بنابراین در هنگام انتخاب مبل مدرن باید بهترین فوم متناسب با بودجه خود را انتخاب کنید تا از هزینه‌های اضافی تعویض و تعمیر در امان باشید.

بنر پروژه پارچه های هتلی در نساجیت

فرقی نمی‌کند که کدام جنس پارچه را بیشتر بپسندید، در بازار آنلاین نساجیت خرید پارچه مبلی باکیفیت و با قیمت مناسب برای شما امکان‌پذیر است. نساجیت یکی از برترین تولیدکنندگان پارچه مبلی در ایران است که کیفیت محصولات خود را تضمین می‌کند.

شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر و خرید انواع پارچه مبلی از وب سایت این مجموعه استفاده کرده یا با کارشناسان مجرب تیم نساجیت در تماس باشید.

بهترین فوم برای مبل مدرن جدید

سایز مبلمان مدرن

با توجه به این که انواع سبک مدرن مبلمان مناسب‌ترین انتخاب برای آپارتمان‌های کوچک محسوب می‌شوند، می‌توان مبل مدرن جدید را در سایز‌های مختلفی خریداری کرد. در واقع سایز مبلمان با توجه به مدلی که انتخاب می‌کنید تغییر می‌کند.

برای مثال به طور معمول انواع مدل چستر یا تاکسیدو دارای اندازه بزرگ‌تری نسبت به مدل لاوسون هستند.

کلام آخر

در چند سال اخیر انواع مبلمان مدرن که دارای طراحی مینیمال و شیکی هستند، بسیار مورد توجه مشتریان قرار گرفته‌اند. وجود انواع مختلف مبل‌های مدرن، سبب شده است که بتوان مدل متناسب با هر سلیقه‌ای را در بازار یافت.

در این مطلب به جزئیات مبل مدرن جدید پرداختیم؛ سپس با توجه به اهمیت پارچه در ساختار این مبلمان، ویژگی‌های پارچه مبلی مناسب را بررسی کردیم. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد خرید پارچه مبل مدرن، با کارشناسان تیم نساجیت در ارتباط باشید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱