عکس شاخص

حفظ سلامت مبلمان با انواع پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی

فهرست مطالب

نگهداری از حیوانات خانگی یک تجربه شیرین و جذاب است که چالش‌های زیادی مثل انتخاب نوع درست مبلمان را به همراه دارد. از مهم‌ترین تصمیم‌گیری‌های صاحبان حیوان خانگی در زمینه چیدمان منزل انتخاب پارچه رومبلی محسوب می‌شود؛ متداول‌ترین حیوانات خانگی سگ‌ها، گربه‌ها و پرنده‌ها هستند. هر کدام از این حیوانات به طرق مختلف می‌توانند به پارچه‌های مبلی آسیب برسانند. در این مطلب از مجله نساجیت به بررسی انواع پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی می‌پردازیم و نکات مهمی در خصوص انتخاب پارچه ذکر می‌کنیم.

پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی

اهمیت پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی

امروزه بسیاری از افراد علاقه‌مند به نگهداری از حیوانات خانگی هستند و اکثرا به سراغ نژادهای مختلفی از سگ و گربه می‌روند. با توجه به این که بیشتر صاحبان حیوانات در آپارتمان ساکن هستند، معمولا فضای محدودی برای فعالیت و بازی در اختیار حیوانات خانگی قرار می‌گیرد؛ بنابراین باید محیط خانه برای این موجودات امن و مناسب باشد. از طرف دیگر، لوازم خانه باید به گونه‌ای انتخاب شوند که وجود حیوانات خانگی خسارت زیادی به همراه نداشته باشد.

اهمیت پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی

مبلمان منزل و خصوصا پارچه‌های رومبلی، از مهم‌ترین لوازم خانه هستند که توسط حیوانات، مورد صدمه واقع می‌شوند. با توجه به افزایش قیمت‌ها، امکان تعویض مداوم مبلمان یا پارچه رومبلی آن‌ها وجود ندارد؛ پس بهتر است از متریالی استفاده شود که مقاومت بالایی در برابر آسیب حیوانات دارند.

انتخاب پارچه مناسب حیوانات خانگی

در انتخاب پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی، نکات مهمی در خصوص رنگ، طرح و کیفیت پارچه وجود دارد. گزینش رنگ و طرح مناسب باعث می‌شود نگهداری آسان‌تر باشد و کیفیت خوب پارچه به افزایش دوام و طول عمر آن کمک می‌کند.

رنگ پارچه مناسب نگه‌داری حیوانات

برای انتخاب رنگ پارچه مبلی حالت‌های متفاوتی وجود دارد. به طور کلی، بهتر است رنگ پارچه مبلی را متناسب با رنگ موهای حیوان خانگی خود انتخاب کنید؛ چرا که حیواناتی مثل سگ و گربه، به طور معمول دچار ریزش مو می‌شوند.

رنگ پارچه مناسب نگه‌داری حیوانات

انتخاب پارچه‌ای متناسب با رنگ موهای حیوان خانگی، از نمایان شدن تار موها بر روی مبل جلوگیری می‌کند. از سوی دیگر می‌توانید فارغ از توجه به ریزش مو حیوانات، برای جلوگیری از وضوح لکه‌ها و کثیفی‌ها، پارچه‌های تیره‌تر را به کار ببرید. نگهداری و تمیز کردن پارچه‌های مبلی تیره، راحت‌تر از انواع روشن است.

طرح پارچه مناسب نگه‌داری حیوانات

یکی از بهترین گزینه‌ها برای پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی، پارچه‌های طرح‌دار هستند. به دلیل طرح‌های متفاوت روی این پارچه‌ها، موهای ریخته شده حیوانات نمایان نیست و مبل شما تمیز و نو به نظر می‌رسد. اگر به پارچه‌هایی با طرح‌های شلوغ علاقه ندارید، می‌توانید از طرح‌های پتینه جسیکا و سایا پلاس استفاده کنید.

طرح پارچه مناسب نگه‌داری حیوانات

دقت داشته باشید که استفاده از پارچه‌هایی با طرح‌های برجسته برای خانه‌ای که در آن حیوان خانگی نگه‌داری می‌کنید، یک اشتباه بزرگ است؛ چرا که طرح‌های برجسته برای حیوانات و خصوصا گربه‌ها سرگرم‌کننده هستند و در چنین حالتی، پارچه در معرض آسیب بیشتری قرار می‌گیرد.

کیفیت پارچه مناسب نگه‌داری حیوانات

پارچه با کیفیت در برابر آسیب حیوانات خانگی مقاومت بیشتری دارد و به همین دلیل طول عمرش نسبت به سایر پارچه‌ها بیشتر خواهد بود. برای بررسی کیفیت پارچه رومبلی باید به تراکم بافت آن دقت شود. هر چه تراکم بافت یک پارچه بیشتر باشد، استحکام آن بیشتر است و در برابر آسیب پنجه‌ها و ناخن‌های حیوانات خانگی مقاومت بیشتری دارد.

کیفیت پارچه مناسب نگه‌داری حیوانات

انواع پارچه رومبلی برای حیوانات خانگی

با توجه به نکات ذکر شده در مورد پارچه رو مبلی مناسب حیوانات خانگی، بهتر است با چند نوع مختلف پارچه که دارای ویژگی‌های لازم هستند آشنا شویم. از بهترین پارچه های مبلی حیوانات خانگی می‌توان به انواع پارچه چرمی، مخمل، میکروفیبر و انواع پارچه شانل با طرح پتینه، ساوالان و ایندکس اشاره کرد. برای مشاهده عکس و اطلاعات دقیق این پارچه‌ها قبل از سفارش پارچه رومبلی می‌توانید به بخش بازار آنلاین پارچه مبلی نساجیت مراجعه کنید؛ در ادامه به بررسی ویژگی‌های این پارچه‌ها می‌پردازیم.

پارچه‌های چرمی

پارچه‌های چرمی در دو نوع طبیعی و مصنوعی با کیفیت، از بهترین گزینه‌های پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی هستند. پارچه‌های چرم مصنوعی، که مقرون به صرفه نیز هستند، به گونه‌ای تولید می‌شوند که در برابر خراش حیوانات آسیب نبینند. نگهداری از پارچه‌های چرمی بسیار آسان است؛ چرا که بر روی آن‌ها لکه‌های دائمی ایجاد نمی‌شود، مو را به خود جذب نمی‌کنند و به آسانی تمیز می‌شوند. این پارچه‌ها دارای رنگبندی متفاوتی هستند و با قیمت‌های مختلفی در بازار یافت می‌شوند.

پارچه‌های چرمی

پارچه‌های مخمل

پارچه‌های مخمل دارای مقاومت بالایی در برابر پنجه حیوانات بوده و احتمال سوراخ شدن آن‌ها بسیار پایین است. البته این پارچه‌ها به میزان زیادی موی حیوانات را به خود جذب می‌کنند و برای حیواناتی بدون ریزش مو پیشنهاد می‌شود. البته مشکل جذب مو نیز با استفاده از یک پرزگیر قابل حل خواهد بود.

برای خرید پارچه های مخمل از نساجیت

پارچه‌های میکروفیبر

میکروفیبر یک نوع پارچه اقتصادی است که مقاومت زیادی در برابر پنجه‌های حیوانات دارد. علاوه بر تراکم مناسب و دوام بالا، این پارچه در برابر اثر لکه‌ها نیز مقاوم است و به کمک آب و صابون می‌توان آن را لکه‌زدایی کرد. پارچه‌های میکروفیبر که ظاهری شبیه به جیر دارند، موی حیوانات را به خود جذب نمی‌کنند و یک گزینه عالی برای پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی مثل سگ و گربه هستند.

انواع پارچه شانل

پارچه‌ شانل با داشتن جنس نرم و کرکی شباهت زیادی به پارچه مخمل دارند. این پارچه از پنبه، ابریشم، آکریلیک، رازیون یا الفین تولید می‌شود و دوام زیادی دارد. علاوه بر مقاومت بالا، نگهداری از این پارچه‌ها نیز بسیار آسان است؛ به طوری که می‌توانید به راحتی لکه‌ها را با دستمال نم‌دار پاک کنید یا از برس پرزگیر، برای جمع کردن موهای گربه‌ها استفاده کنید.

مزیت این پارچه به سایر پارچه‌ها داشتن انواع مختلف طرح‌دار و بدون طرح است. محبوب‌ترین مدل‌های پارچه شانل شامل شانل ساده، پتینه، پارچه مارال و ایندکس می‌شود. در ادامه به این مدل‌ها می‌پردازیم:

پارچه شانل ساده ساوالان

استفاده از پارچه شانل طرح ساوالان ساده در دکوراسیون‌های مینیمال، محبوبیت زیادی دارد. این پارچه در رنگ‌های گوناگون، از طیف‌های روشن تا تیره تولید می‌شود. مقاومت جنس شانل در برابر ضربه و پنجه‌های حیوانات خانگی، زیاد است و به راحتی می‌توان از این پارچه رومبلی برای حیوانات خانگی استفاده کرد.

برای خرید پارچه شانل ساده ساوالان از نساجیت

مبل با پارچه شانل ساوالان ساده

پارچه طرح پتینه

طی چند سال اخیر، پارچه‌هایی با طرح پتینه محبوبیت زیادی پیدا کرده‌اند و برای انواع مبلمان و دکوراسیون‌ها به کار برده می‌شوند. این پارچه با ترکیبی از رنگ‌های تیره و روشن، نمای زیبایی به منزل می‌بخشد. پارچه شانل با طرح پتینه جسیکا یا سایاپلاس به دلیل مقاومت کافی، از بهترین گزینه‌های پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی هستند. علاوه بر کیفیت بالا، این پارچه‌ها طراحی زیبا و خیره‌کننده‌ای دارند که تا حد زیادی ریزش موی سگ‌ها یا گربه‌ها را مخفی می‌کنند.

پارچه ایندکس

پارچه‌های ایندکس با طراحی ساده و درخشنده‌ای که دارند کاملا مناسب مبلمان کلاسیک هستند. این پارچه‌ها در رنگ‌های مختلفی تولید می‌شوند و به همین دلیل در پالت رنگی تمام دکوراسیون‌ها جا می‌گیرند. پارچه‌های شانل با طرح ایندکس حالتی شبیه به گونی بافت دارند و با داشتن تراکم بالا، دارای مقاومت زیادی هستند.

اگر صاحب حیوان خانگی هستید و برای خرید پارچه مبلی دچار سردرگمی شده‌اید، می‌توانید از مشاوران نساجیت کمک بخواهید. گروه تولیدی نساجیت از سال 1397 با هدف تولید پارچه‌های دکوراتیو ایرانی مرغوب و با کیفیت تاسیس شده است. مشاوران ما به صورت تخصصی و رایگان، شما را در انتخاب پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی همراهی می‌کنند.

پارچه شانل ایندکس

برای خرید پارچه شانل ایندکس از نساجیت

نکاتی در مورد نگهداری از مبل در برابر حیوانات خانگی

فارغ از انتخاب پارچه مناسب، نکاتی در مورد نگهداری از مبلمان در برابر آسیب‌رسانی حیوانات خانگی وجود دارد. هر فرد باید با توجه به شرایطش این نکات را رعایت کند تا مبلمان منزل طول عمر بیشتر و ایرادات کمتری داشته باشند.

آموزش صحیح به حیوانات خانگی

آموزش صحیح به حیوانات خانگی

حیوانات خانگی به نسبت‌های گوناگونی تربیت‌پذیر هستند و صاحبان می‌توانند برخی از موارد مهم را به آن‌ها آموزش دهند؛ برای مثال می‌توانید به سگ یا گربه خود آموزش دهید که روی مبل‌ها راه نرود، با شتاب بر روی آن‌ها نپرد یا بر روی پارچه پاف یا مبل پنجه نکشد. بعد از هر آموزش به حیوان پاداش بدهید تا به شکل کامل به این روند خو بگیرد.

کوتاه نگه داشتن ناخن گربه‌ها

گربه‌ها به طور غریزی از ناخن‌های خود برای دفاع در برابر سایر موجودات استفاده می‌کنند؛ اما در محیط امن خانه نیازی به ناخن‌های بلند نیست. پیشنهاد می‌شود هر چند وقت، ناخن‌های گربه خود را کوتاه کنید تا به وسایل منزل آسیبی نرساند.

کوتاه نگه داشتن ناخن گربه‌ها

حتی با وجود داشتن ناخن‌های کوتاه، گربه‌ها بر طبق غریزه خود، امکان دارد برای تیز کردن ناخن‌هایشان از پارچه‌های مبل یا پارچه کوسن استفاده کنند. طبیعتا این کار باعث آسیب رسیدن به پارچه و نخ‌کش شدن آن می‌شود؛ به همین دلیل اسباب‌بازی‌های مخصوص تیز کردن ناخن گربه‌ها تولید شده که تهیه آن‌ها می‌تواند به حفظ سلامت مبلمان کمک کند.

تهیه فضای خواب برای حیوانات

باید جای خواب مناسبی برای سگ یا گربه خود تهیه کنید. به این ترتیب به او آموزش می‌دهید که در جای خود بخوابد و روی مبلمان ننشیند. پیشنهاد می‌شود فضای امن حیوانات و فضای بازی آن‌ها محلی دور از مبلمان منزل در نظر گرفته شود.

تهیه فضای خواب برای حیوانات

رعایت نظافت حیوانات خانگی

بهداشت حیوان خانگی را رعایت کنید و در فواصل زمانی مشخص او را شستشو بدهید. برای جلوگیری از ریزش موی شدید می‌توانید در فصل‌هایی که ریزش مو بیشتر می‌شود، موهایشان را کوتاه و مرتب کنید.

استفاده از روکش مبل

افرادی که نسبت به مبلمان منزل خود حساسیت زیادی دارند، می‌توانند از روکش‌هایی برای نگهداری از پارچه مبلی، خصوصا مبل‌های کلاسیک و استیل، استفاده کنند. روکش جلوی ایجاد لک یا نخ کش شدن پارچه مبلی را می‌گیرند و تعویض آن‌ها هزینه کمتری ایجاد می‌کند.

استفاده از روکش مبل

کلام آخر

یکی از چالش‌های صاحبان حیوانات خانگی، انتخاب پارچه مبلی به شمار می‌رود؛ چرا که امکان دارد حیوانات حتی در طی فعالیت‌های عادی خود، به مبلمان آسیب بزنند. خوشبختانه امروزه پارچه‌های زیادی واجد شرایط مناسب هستند و مقاومت خوبی در برابر آسیب دیدن توسط حیوانات مختلف را دارند. در این مطلب به بررسی پارچه رومبلی مناسب حیوانات خانگی و معرفی بهترین‌ها پرداختیم. شما می‌توانید جهت دریافت اطلاعات بیشتر و خرید پارچه مبلی، با مشاوران و پشتیبانان سایت نساجیت تماس حاصل فرمایید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
marall

مقاله کاملی بو و خیلی بهم کمک کرد ممنون از نساجیت

پاسخ به  marall

دوست عزیز ممنون از حسن توجه شما! در صورتی که این مقاله از مجله نساجیت برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

معصومه موذن

من فکر میکنم پارچه گونی بافت مقاوم ترین نوع پارچه در برابر حیوانات باشه.از کجا میتونم نمونه های پارچه گونی بافت نساجیت رو ببینم؟

پاسخ به  معصومه موذن

دوست عزیز می توانید برای مشاهده، بررسی و خرید پارچه مبلی گونی بافت به این صفحه مراجعه نمایید!
https://nasajit.com/products/type-of-fabric/goni-baft/

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱