روتختی-پیگمنت-چیست

روتختی پیگمنت چیست؟+ تصویر

فهرست مطالب

اگر به آن دسته از افرادی تعلق دارید که بارها و بارها بازار را با هدف یافتن یک روتختی زیبا و مناسب زیر و رو کرده اید، شک نداریم که نام روتختی پیگمنت به گوشتان خورده است. شاید هم آشنایی چندانی با این روتختی های سرشناس ندارید.

اما بدتان هم نمی آید که با آن ها آشنا شوید! به هر حال ما قصد داریم در این مطلب این روتختی های پر طرفدار که از یکی از انواع روتختی ها محسوب می شوند و همچنین بازارشان هم حسابی داغ است، خدمتتان معرفی کنیم.

روتختی پیگمنت و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید!

اگر یادتان باشد، پیش ترها که خبری از سرویس خواب های مجلل امروزی نبود، مردم روی تشک می خوابیدند و روی خودشان پتو یا لحاف می کشیدند. این صحنه نوستالژی را اکثر ما به یاد داریم. البته هنوز هم هستند خانه هایی که این بستر سنتی را حفظ کرده اند و صد البته که تعدادشان هم کم نیست.

روتختی-پیگمنت

زمان گذشت و گذشت و پای سرویس خواب های امروزی را به زندگی ما باز کرد. از آن پس خیلی ها زیبایی و مدرنیته این سرویس ها را به راحتی لحاف و تشک های سنتی ترجیح دادند و این گونه شد که امروزه شاهد استفاده گسترده از تخت خواب در خانه های کوچک و بزرگ هستیم. به دنبال تخت خواب ها، روتختی ها نیز روانه بازار شدند. اصلا تخت خواب بدون روتختی که تخت خواب نمی شود. مثل این است که بدون پتو و تشک روی زمین خوابیده باشید! 

روتختی؛ یارِ غارِ تخت خواب!

روتختی ها که یارِ غارِ تخت خواب ها محسوب می شوند، مجموعه ای متشکل از چند تکه هستند. لازم به ذکر است که تمام این تکه ها با استفاده از پارچه های ملحفه ای دوخته شده و برای خوابیدن روی تخت خواب مورد استفاده قرار می گیرند.

روتختی پیگمنت یکی از زیباترین روتختی هایی است که می تواند حال و هوای اتاق خوابتان را حسابی عوض کند. پس اگر به دنبال یک تغییر اساسی در دکوراسیون اتاق خوابتان هستید، روتختی پیگمنت بخرید!

شاید از خودتان بپرسید که اصلی ترین دلیل نامگذاری این روتختی ها تحت عنوان روتختی پیگمنت چیست؟ اصلا چرا پیگمنت؟!

معرفی مختصر و مفید پیگمنت و پارچه های پیگمنتی

پیگمنت که در لغت به معنای رنگدانه است، گونه ای کاربردی از انواع رنگ پارچه محسوب می شود. پیگمنت ها یا به اصطلاح رنگدانه ها که در دو نوع آلی و معدنی موجود می باشند، از قابلیت چاپ بر روی هر نوع کالایی از جمله پارچه برخوردار هستند.

در واقع این رنگدانه ها به خودی خود هیچ تمایلی به اتصال به سطوح ندارند. بلکه آن ها را به وسیله یک بیندر و به صورت مکانیکی بر روی سطح متصل می کنند.

پارچه های پیگمنت که در تولید روتختی پیگمنت مورد استفاده قرار می گیرند، از کیفیت چاپ بالایی برخوردار هستند. توجه داشته باشید که پیگمنت نوع پارچه نیست و هیچ پارچه ای را نمی توانید با این نام بیابید.

پیگمنت در اصطلاح به روش چاپ بر روی پارچه اشاره دارد! جنس روتختی های پیگمنت ممکن است از هر نوع پارچه ای باشد.

روتختی-پیگمنت-بنفش

همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، پیگمنت ها قابلیت چاپ بر روی انواع الیاف و پارچه را دارند. چه الیاف و پارچه های طبیعی و چه مصنوعی و چه ترکیبی! بنابراین آنچه موجب تفاوت قیمت در میان روتختی های پیگمنت می شود، جنس الیاف و پارچه استفاده شده است.

این روتختی ها در طرح ها، رنگ ها و مدل های مختلفی در بازار موجود هستند. بنابراین شما می توانید مناسب ترین طرح، مدل و رنگ را برای سرویس خواب­تان انتخاب کرده و خریداری کنید.

جالب است بدانید که با خرید هر ست روتختی پیگمنت پکیجی متشکل از چند تکه ملحفه ای در اختیار شما قرار می گیرد. تمام این تکه ها دست به دست هم داده و ظاهری بی نظیر به سرویس خواب شما می بخشند. در ادامه هر یک از اجزای تشکیل دهنده این سرویس را معرفی نموده و به اختصار مورد بررسی قرار می دهیم.

آشنایی با تکه های روتختی پیگمنت

در ادامه توضیحات درباره تکه‌های مختلف روتختی پیگمنت آورده شده است:

کاور لحاف

کاور لحاف یکی از اصلی ترین تکه های موجود در ساک حاوی روتختی پیگمنت است که به شکل یک کیسه دوخته شده زیپ دار یا دکمه دار است. این تکه هم همچون سایر تکه های موجود در ساک از جنس ملحفه ای با طرح چاپ شده می باشد.

لحاف لایت را که یکی دیگر از تکه های موجود در این پکیج است، درون این کاور قرار می دهند و زیپ آن را می کشند تا بدین ترتیب از خروج آن جلوگیری به عمل آورند. از آن جا که این تکه از روتختی پیگمنت به طور مستقیم با بدن در تماس است، توجه به جنس آن ضروری است.

لحاف لایت

لحاف لایت از دیگر تکه های مهم روتختی پیگمنت است. برای تولید این لحاف پشم شیشه یا هر نوع الیاف دیگری را داخل پارچه ای ملحفه ای می ریزند. سپس آن را به گونه ای دوخت می زنند که جدایی الیاف از کاور ممکن نباشد.

اگر دقت کرده باشید، اکثر لحاف های موجود در ست های روتختی پیگمنت از هر دو طرف طرح دارند. در صورتی  که هر دو طرف لحاف فاقد طرح بوده و سفید رنگ باشد، به آن لحاف لایت می گویند.

روتختی رنگ سفید ساده

ملحفه تشک

ملحفه تشک که نقش یک روکش را برای تشک بازی می کند، از دیگر اعضای ست روتختی پیگمنت است. این ملحفه ها گاها به صورت کشدار و در مواردی نیز به صورت دوردوزی شده موجود هستند. لازم به ذکر است که نوع کشدار در مقایسه با نوع دیگر کاربردی تر و در عین حال استفاده از آن مرسوم تر است. 

ملحفه روانداز

تولیدکنندگان ست های روتختی پیگمنت به فکر روزهای گرم سال هم بوده اند! از همین رو یک ملحفه دور دوزی شده را به این ست افزوده اند. ملحفه ای نازک و در عین حال کاربردی!

روبالشتی

سرویس های روتختی پیگمنت با توجه به این که یک نفره یا دو نفره هستند، شامل یک یا چند روبالشتی به ابعاد 50 در 70 سانتی متر می باشند.

روبالشتی نیز همچون کاور لحاف به شکل کیسه دوخته می شود. شما می توانید بالشتتان را داخل این کاورها قرار داده و استفاده کنید. اگر فکر می کنید که بالشت ها هم جزء این سرویس ها هستند، باید خدمتتان عارض شویم که اشتباه فکر می کنید! بالشت ها را باید به صورت جداگانه تهیه کنید.

فراموش نکنید که مناسب بودن جنس روبالشتی ها هم از آن دسته نکاتی است که باید مورد توجه قرار بگیرد. چرا که این تکه ها به طور مداوم و مستقیم با پوست سر و صورت شما در تماس هستند و از همین رو بیشتر از سایر تکه ها شسته می شوند! شستشوی زیاد هم که می دانید چه بلایی سر پارچه های نامرغوب می آورد؟!

روکوسنی

روکوسنی ها که بیشتر جنبه تزئینی دارند، غالبا در ابعاد 40 در 40 یا 50 در 50 سانتی متر دوخته می شوند. هر سرویس روتختی پیگمنت شامل یک یا چند روکوسنی ملحفه ای و کیسه مانند است که باید آن ها را با داخلی مناسب پر نموده و مورد استفاده قرار دهید.

روتختی-پیگمنت

انواع روتختی پیگمنت

اگر قصد خرید روتختی پیگمنت دارید، لازم است بدانید که این روتختی ها در انواع اسپرت، ساده و کودکانه در دسترس هستند. روتختی های اسپرت که دست بر قضا طرفداران بسیاری هم دارند، در مدل های یک نفره و دو نفره تولید و عرضه می شوند. تکه های موجود در پکیج این روتختی ها هم همان تکه هایی است که پیش تر درباره شان صحبت کردیم.

اگر به آن دسته از نو عروسانی تعلق دارید که طرفدار طرح های اسپرت هستید، روتختی پیگمنت اسپرت را به عنوان یک پیشنهاد طلایی از ما بپذیرید. قول می دهیم که از خریدتان پشیمان نخواهید شد.        

روتختی های ساده دسته ای دیگر از انواع پرفروش روتختی پیگمنت هستند. خرید این نوع روتختی های پیگمنت به آن دسته از افرادی که معتقدند زیبایی در سادگی است، توصیه می شود. گفتنی است که این نوع روتختی ها هم در مدل های تک نفره و دو نفره تولید شده و به بازار عرضه می گردند.

اگر کودک خردسالی دارید که می خواهید او را با خرید روتختی دارای عکس شخصیت کارتونی مورد علاقه اش سورپرایز کنید، روتختی های پیگمنت بهترین گزینه برای شما می باشد. چاپ پیگمنت بر روی پارچه ماندگاری زیادی دارد و بسیار هم با کیفیت است. لازم به ذکر است که روتختی های کودکانه عمدتا ارزان تر از روتختی های اسپرت و… هستند.

یک انتخاب خوب همه ماجرا است!

اگر به آن گروه از افرادی متعلق هستید که فکر می کنید همیشه زیباترین ها و گران ترین ها، بهترین ها هستند؛ باید بگوییم که سخت در اشتباهید. حتی اگر بالاترین قیمت خرید روتختی بازار را بخرید ولی بدون در نظر گرفتن فاکتورهایی همچون نوع سرویس خواب، رنگ سرویس خواب، دکوراسیون اتاق خواب و… خریداری کنید، نتیجه مطلوب نخواهد بود!

پس تمام تلاشتان را به کار بگیرید که یک انتخاب هوشمندانه و سنجیده داشته باشید. یک انتخاب درست بخشی از ماجرا نیست. همه ماجرا است!    با توجه به مطالبی که گفته شد آیا انتخاب شده روتختی پیگمنت است یا نه ؟ نظر خود را برای نساحیت به اشتراک بگذارید!

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 3 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
گلزار

تصاویر خوبی گذاشته بودین. مقاله کاملی بود. ممنون

nasajit
پاسخ به  گلزار

🙏🙏🙏

وراوینی

سلام راهنمایی های خوبی داخل مقاله بود منم قصد خرید رو تختی پیگمنت رو دارم و بنظرم انتخاب خوبی باشه بازم مرسی که توضیحات کامل داده بودید

nasajit
پاسخ به  وراوینی

سلام خوشحالیم که توضیحات مقاله تونسته شما رو جهت خرید روتختی راهنمایی کنه

عبدلی

روش خاصی برای شستشوی این روتختی وجود داره؟

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱