بهترین رنگ برای روتختی

بهترین رنگ برای روتختی

فهرست مطالب

اگر به آن گروه از افرادی تعلق دارید که در انتخاب بهترین رنگ برای روتختی دچار سردرگمی شده اید، پیشنهاد می دهیم که تا انتها با نساجیت همراه باشید. شک نداریم که در پایان این مطلب، انتخاب بهترین رنگ برای روتختی از نظر روانشناسی اتاق خوابتان به یکی از ساده ترین و پیش پا افتاده ترین تصمیم گیری هایتان تبدیل می شود.

صد درصد تضمینی! نیازی نیست که با روانشناسی رنگ ها خیلی آشنایی داشته باشید، ما به شما برای اننتخاب محبوب ترین و بهترین رنگ برای روتختی کمک می کنیم.

اتاق خواب نقش مهمی در کیفیت استراحت من و شما دارد. چشم هایتان را ببندید و صحنه ای را متصور شوید که پس از سپری کردن یک روز کاری کسل کننده، خسته و کوفته به خانه برگشته اید تا استراحت کنید. وارد اتاق خوابتان که می شوید، آرامش از وجودتان سلب می شود. 

خوابتان می آید، اما نمی توانید بخوابید. عدم تناسب میان رنگ های موجود در اتاق ذهنتان را آشفته می کند. البته حق هم دارید. تخت یک رنگ است و روتختی یک رنگ دیگر. پرده یک رنگ است و دیوار یک رنگ دیگر! آن هم رنگ هایی که هیچ هارمونی ای با یکدیگر ندارند. نکند انتظار دارید با این اوضاع خستگیتان به در شود و سرحال شوید؟!

رنگ روتختی - اتاق با دیوارهای سبز و تابلو رنگارنگ که با رنگ روتختی ست شده

اگر اتاق خواب شما نمونه ای بارز از اتاق خوابی است که پیش تر تصورش کردیم، باید بگوییم که متاسفانه از روانشناسی رنگ ها چیزی نمی دانید، چون با قرار دادن برخی رنگ ها در کنار هم صحنه ای را پدید آورده اید که ذهن بیننده را مختل و آرامش او را سلب می کند.

در همین راستا لازم دانستیم که به طور مختصر اما مفید به بحث درباره انتخاب بهترین رنگ برای روتختی اتاق خواب bedding color بپردازیم. این یکی از مهم ترین نکاتی است که می تواند آرامش از دست رفته را به اتاق خواب شما برگرداند. برای ایجاد یک تغییر حال خوب کُن آماده اید؟!

نکات انتخاب بهترین رنگ برای روتختی اتاق خواب

انتخاب بهترین رنگ برای روتختی اتاق خواب یک هنر است، شما هنرمند باشید و با یک انتخاب بی نظیر اتاق خوابتان را سرشار از حس و حال ناب کنید. کافی است این نکات را به خاطر بسپارید.

انتخاب رنگ روتختی برای تخت سفید

اگر سرویس خوابتان سفید است، باید خدمتتان عرض کنیم که کار انتخاب بهترین رنگ روتختی برای تخت سفید برای شما کمی ساده تر از بقیه خواهد بود. البته این نکته مهم را مد نظر داشته باشید که انتخاب رنگ روتختی تابع فاکتورهای متعددی است که رنگ تخت یکی از آن ها است. یکی از آن ها و البته مهم ترین آن ها! 

برای تخت های رنگ سفید طیف گسترده ای از طرح ها و مدل های روتختی در دسترس است. پس دستتان برای انتخاب باز است و می توانید با در نظر گرفتن رنگ سایر لوازم مناسب ترین گزینه را برگزینید. شاید به همین دلیل است که اکثر مردم عاشق سرویس خواب های سفید رنگ هستند. 

اگر با دنیای رنگ ها آشنایی داشته باشید، حتما می دانید که سفید یک رنگ خنثی است. بنابراین می توانید آن را با هر رنگی که دوست دارید، ست کنید. پس نگران این مسئله نباشید که مبادا رنگ روتختی انتخابی با سرویس خوابتان جور در نیاید.

انتخاب رنگ روتختی برای تخت سفید

انتخاب رنگ روتختی برای تخت قهوه ای

اکثر تخت ها یا به رنگ قهوه ای و یا سفید هستند و قهوه ای جزء رنگ های خنثی می باشد و حس آرامش و اطمینان را می دهد از این رو می توان از انواع رنگ های روتختی برای تخت قهوه ای استفاده نمود. از جمله رنگ های مرسوم که با تخت قهوه ای ست می شود رو تختی های کرم، سفید، آبی و طوسی می باشد.

ست کردن سفید با سفید ممنوع!

برای ست کردن روتختی با سرویس خوابتان، ما به هبچ وجه ست کردن سفید با سفید را توصیه نمی کنیم. اصلا فکر کردن به چنین فضایی هم کسل کننده است، چه برسد به استراحت در آن. رنگ سفید به خودی خود فضای اتاق را بی روح نشان می دهد. پس لطفا با یک انتخاب اشتباه وضع را بدتر نکنید! 

آبی یکی از آرامش بخش ترین رنگ هایی است که در کنار سفید عالی می شود. روتختی آبی رنگ پیشنهادی بکر برای آن دسته از افرادی به شمار می آید که در پی آرامش هستند. البته این ترکیب رنگ زمانی زیباتر می نماید که اتاق پسرانه باشد! راستی هم نشینی روتختی آبی طوسی و تخت سفید نیز رویایی به نظر می رسد. موافقید؟!

جسورانه ترین رنگی که می توانید برای روتختی سرویس خواب های سفید انتخاب کنید، رنگ مشکی طلایی است. زیبایی روتختی مشکی طلایی بر روی سرویس خواب های سفید صدها برابر بیشتر از سایر سرویس خواب ها است. انتخاب این رنگ در عین حال که جسارت زیادی می طلبد، ابهت خاصی را برای اتاق خوابتان به ارمغان می آورد. پس این دست و آن دست نکنید و به این گزینه طلایی نه نگویید! 

از ترکیب بی نظیر تخت سفید و روتختی کرم قهوه ای هرچه بگوییم کم گفته ایم! کرم از آن دسته رنگ های ملایمی است که طرفداران بسیاری دارد. قهوه ای هم رنگی همه پسند و لاکچری است. ترکیب این دو در کنار یکدیگر و بر روی سرویس خواب سفید فوق العاده خواهد شد. پس پیشنهاد می دهیم که به این رنگ گرم و دوست داشتنی بیشتر فکر کنید! 

روتختی بنفش هم پیشنهادی عالی برای سرویس خواب های سفید است. اگر می خواهید جلوه اتاق خوابتان خاص و منحصر به فرد باشد، ترکیب رنگ سفید با رنگ هایی همچون بنفش و ارغوانی نتیجه شگفت انگیزی را برایتان رقم خواهد زد. کنتراست جالبی که رنگ سفید در کنار رنگ بنفش پدید می آورد، فضای خاصی به اتاق های دخترانه می بخشد.

انتخاب روتختی بنفش برای تخت سفید

مناسب ترین رنگ روتختی برای تخت مشکی

اگر سرویس خوابتان مشکی است، حتما متوجه شده اید که جذابیت این تخت ها فضای اتاقتان را به سوی تیرگی سوق می دهد. از همین رو باید با انتخاب بهترین رنگ برای روتختی، زیبایی را مهمان اتاق خوابتان و آرامش را مهمان لحظه هایتان کنید.

پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ هایی است که با مشکی در تضاد هستند. برای مثال پهن کردن روتختی طلایی بر روی تخت مشکی صحنه بی نظیری رقم خواهد زد. رنگ طلایی با برخورداری از تم گرم جذابیت رنگ مشکی را به اعلاترین حد ممکن می رساند. پس اگر به دنبال انتخابی ناب هستید و می خواهید متمایز ظاهر شوید، در خرید روتختی طلایی رنگ شک به دلتان راه ندهید!

مناسب ترین رنگ روتختی برای تخت مشکی

اگر طرفدار رنگ‌های روشن تر هستید و دوست ندارید رنگ مشکی را با مشکی طلایی ست کنید، روتختی کرم شکلاتی بخرید! رنگ روتختی کرم شکلاتی در ترکیب با سرویس خواب مشکی شما فوق العاده خواهد شد. همان طور که می دانید؛ رنگ کرم یکی از پر طرفدارترین رنگ ها است. از محبوبیت رنگ شکلاتی هم که دیگر نگویم برایتان.

حالا ببینید ترکیب این دو زیبای دوست داشتنی و استفاده از آن ها در کنار مشکی چقدر دلربا خواهد شد! اگر سلیقه تان خاص است؛ می توانید روتختی مورد نظرتان را از میان این دو گزینه هم انتخاب کنید: روتختی آبی و روتختی آبی طوسی!

روتختی ابی و سفید برای تخت مشکی

بهترین رنگ روتختی برای تخت کرمی

کرم از آن دسته رنگ هایی است که ما ایرانی ها علاقه زیادی به استفاده از آن داریم. روشن بودن و جذابیت این رنگ که از ترکیب دو رنگ زرد و سفید حاصل می شود، بر محبوبیت آن افزوده است. علاوه بر این ها، کرم را می توان با اکثر رنگ ها ست کرد و از نتیجه به دست آمده لذت برد. حال به نظر شما بهترین رنگ برای روتختی اتاق خوابی که سرویس خواب آن کرمی است، چه رنگی است؟

اگر جزء افرادی هستید که دوست دارید دکوراسیون اتاق خوابتان روشن و دلبر باشد، پیشنهاد ما به شما استفاده از رنگ هایی همچون سفید، زرد، کرم، لیمویی و امثال این ها است. چشمانتان را ببندید و روتختی زرد یا از آن بهتر؛ روتختی زرد و سفید رنگی را بر روی تخت خواب کرم رنگتان تصور کنید. عالی است. نه؟!

روتختی بژ یکی دیگر از روتختی هایی است که از دیدن آن بر روی تخت خواب کرم رنگ کنج اتاق خوابتان سیر نخواهید شد. انتخاب این رنگ نشان دهنده سلیقه بی نظیر شما است.

روتختی بژ

رنگ کرم از آن جهت که جزء رنگ های خنثی و پایه محسوب می شود، می تواند با هر رنگی ترکیب شده و نتیجه فوق العاده ای رقم بزند. شاید با خودتان چنین بیندیشید که ترکیب رنگ کرم با رنگی مثل صورتی چنگی به دل نخواهد زد. اما حقیقت چیز دیگری است.

باور کنید این ترکیب هم به اندازه ترکیب رنگ کرم و قهوه ای دل نشین است! حالا که نام رنگ کرم قهوه ای به میان آمد، بگذارید کمی هم از زیبایی های روتختی رنگ کرم قهوه ای و هارمونی مثال زدنی آن با تخت کرمی برایتان بگوییم که در انتخاب روتختی عروس از محبوب ترین ها است.

به عقیده بسیاری از با سلیقه ها، روتختی رنگ کرم قهوه ای یکی از جذاب ترین روتختی هایی است که می تواند زیبایی سرویس خواب های کرم را چندین برابر کند. میان رنگ کرم و قهوه ای هماهنگی غیر قابل وصفی وجود دارد. از همین رو چشم را می نوازد و ذهن را به آرامش می رساند.

شاید به این دلیل که این رنگ ها زیبایی طبیعت چوب را یادآور می شوند! حقیقتا بهتر از روتختی های کرم قهوه ای برای تخت خواب کرم رنگتان سراغ نداریم که معرفی کنیم.

روتختی عروس کرم رنگ با تخت کرم

جمع بندی

در این مطلب سعی کردیم که به سوالاتی که اکثر اوقات در زمینه انتخاب رنگ روتختی پرسیده می شود پاسخ دهیم. اگر دوست دارید که برای انتخاب رنگ روتختی مشاوره دریافت کنید، و بهترین رنگ برای روتختی خود را انتخاب کنید، خوشحال می شویم به شما کمک کنیم. فقط کافی است با واحد پشتیبانی تماس بگیرید.

در مجله نساجیت نیز میتوانید مطالب آموزشی در مورد انواع پارچه های دکوراتیو را مطالعه نمایید. اگر این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید. 

وبلاگ نساجیت


اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 5 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شادی عباسی

مقاله فوق العاده ای بود- خیلی جامع توضیح داده بودید- من تخت خوابم مشکی هست و همیشه برای اینکه یک روتختی با رنگ مناسب پیدا کنم به مشکل می خوردم با خواندن این متن متوجه شدم که چچقدر راحت میشه انتخاب کرد.

nasajit
پاسخ به  شادی عباسی

سلام. بسیار خوشحالیم که مطلب براتون مفید بوده. برای تهیه روتختی میتونین به لینک زیر مراجعه کنین:
https://nasajit.com/product-category/bedding-fabric/

فرحناز دوستی

سلام من با این حال که دخترم ولی رنگ آبی رو برای اتاق خوابم خیلی دوست دارم به همین خاطر هم روتختی آبی رنگ رو انتخاب کردم. با خوندن محتوا این برگه متوجه شدم که رنگ آبی با خیلی از سروس خواب ها ست بشه.

nasajit

سلام. بله رنگ ابی علاوه بر اینکه برای تمام سلایق هست برای آرامش بخشی اتاق خواب هم بسیار مناسبه

دارابی

سلام. مطالب آموزنده خیلی خوبی بود. از یک روانشناس شنیدم که میگفت برای کودکتان از طرحهای شلوغ عروسکی و … استفاده نکنید که خواب کودک مختل نشه

پاسخ به  دارابی

سلام ممنون از حسن توجه و نظر شما

شهریاری

اتفاقا تخت من کرمی هست ممنون از راهنمایی در این زمینه.

پاسخ به  شهریاری

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون

زارع

رنگ تخت من مشکی هست واستفاده از روتختی طلایی خیلی زیبا شده و مانع از تاریک و دلگیری اتاق میشه

پاسخ به  زارع

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون !چند مدل روتختی طلایی موجود در نساجیت را براتون میزارم در صورتی که قصد خرید روتختی داشته باشید می تونید به صورت آنلاین خرید خودتون را از سایت نساجیت انجام بدید.
سرویس لحاف روتختی ژاکلین کرم دو نفره هشت تکه ژاکارد شانلی
سرویس لحاف روتختی ژاکلین کرم دو نفره هشت تکه ژاکارد شانلی

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱