راهنمای مبلمان مناسب هر فضا

راهنمای انتخاب مبلمان مناسب هر فضا

فهرست مطالب

مبلمان مناسب هر فضا چیست؟ برای اینکه بتوانید به این سوال پاسخ صحیح بدهید، ابتدا باید اطلاعاتی را در خصوص انواع مبلمان به دست آورید. علاوه بر نوع پارچه مبلی، رعایت نحوه قرارگیری مبل در یک محیط، اهمیت زیادی در زیبایی جلوه های بصری دارد. برای همین نساجیت این راهنما را آماده کرده تا پاسخ این سوال را بیابید.

اگرچه هر کدام از مبلمان را می توانید در هر فضایی قرار دهید، اما بهتر است به اصول چیدمان توجه داشته باشید. پیش از قرار دادن مبل کم جا در محیط داخلی، باید مساحت فضای درونی را به دست آورید. این کار به شما کمک می کند تا پیش فرضی از میزان مساحت و فضایی که در اختیار دارید، ایجاد شود.

می‌خواهید بدانید هر مبلمان مناسب چه فضایی است؟ در ادامه انواع مبلمان را متناسب با هر فضا و محیطی به طور کامل شرح داده ایم:

استفاده از مبلمان کم جا برای صرفه جویی در فضای آپارتمان

در یک آپارتمان کوچک انتخاب مبلمان بسیار مهم است. باید یاد گرفت که از حداقل فضا، استفاده بهینه ای کرد و مبلمان نسبتاً کوچک و سبکی را انتخاب کرد. امروزه انواع مبلمان مخصوص اپارتمان کوچک، به گزینه ای بسیار مناسب تبدیل شده اند که با انتخاب آن ها می توان انتظار داشت محیط داخلی جلوه زیبایی پیدا کند.

بسیاری از آپارتمان‌های کوچک برای صرفه جویی در فضا از مبل جمع و جور و انواع مبلمان مخصوص آپارتمان کوچک  استفاده می کنند که در ادامه نکاتی را برای استفاده بهتر از مبلمان کم جا ذکر کرده ایم:

 1. مبلمان سایز کوچک نسبت به مبلمان معمولی مساحت کمتری را اشغال می‌کند و باعث می‌شوند افراد احساس کنند فضا بزرگتر است. در این میان، انتخاب مجموعه‌ای از مبل های کوچک و بدون دسته بسیار مهم است.
 2. سعی کنید برای فضاهای داخلی کوچک، از مبلمانی با وزن سبک استفاده کنید. این نوع مبلمان، حمل و نقل آسان تری دارند و می توانید به راحتی آن را قسمت های مختلف خانه جا به جا کنید.
 3. ما معمولاً توجه زیادی به دسته های مبل نمی کنیم. این موضوع به خصوص در آپارتمان های کوچک، یک اشتباه بزرگ است. برخی از مبلمان دسته‌های بسیار ضخیمی دارند که در نهایت فضای مفیدی را اشغال می کنند. برای جلوگیری از این اتفاق، از مبلمانی با دسته های کوچک تر استفاده کنید.
 4. اگر اندازه محیط داخلی محدود است، استفاده از مبلی که فضای کمی اشغال می کند، برای صرفه جویی در فضا بهتر است. اگر مبلمانی با مقیاس بزرگ در فضای کوچک قرار داده شود قطعا فضای اتاق را تنگ تر می کند.
چیدمان مبلمان در فضای کوچک آپارتمانی

مبل ال برای چه خانه‌هایی مناسب است ؟

مبلمان ال از جمله مبل‌های کم جا است که بیش‌تر برای خانه‌هایی با ابعاد و اندازه کوچک مناسب هستند. می‌توان گفت بهترین مبل برای فضای 50 متری، مبل ال است.

 1.  اغلب خانه‌هایی که دارای زاویه 90 درجه هستند، مناسب‌ترین مکان برای قرار دادن مبل ال می‌باشند. می توانید به راحتی از هر گوشه و کنجی برای قرار دادن این نوع مبل استفاده کنید.
 2. مبل ال به این علت که فضای بسیار اندکی را اشغال می کند، برای خانه هایی با مساحت کوچک گزینه ایده آلی است. اگر فضای اندکی را در اختیار دارید، بهتر است سبک مبلمان ال را برای منازل خود انتخاب کنید.
 3. مبل L برای خانه هایی که چیدمان غیر رسمی دارند، گزینه بهتری است. خانه رویایی شما با استفاده از مبلمان ال فضایی صمیمی و دوستانه پیدا می کند.
 4. در برخی از خانه ها قسمت آشپزخانه با پذیرایی ترکیب شده است. مبلمان ال می توانند نقش جداکننده و دیوار را برایتان ایفا کنند. بدین ترتیب می توانید مبل را در قسمت جلویی آشپزخانه و برای ایجاد حایل و مانع استفاده کنید.
مبلمان ال مناسب چه فضایی است؟

مبلمان مناسب هر فضا مخصوص آپارتمان کوچک

مبلمان مناسب هر فضا برای خانه کوچک چیست؟ با پیشرفت سریع هنرهای معماری، علم و فناوری، استفاده از انواع مبل آپارتمانی کوچک، نقشی محوری در محیط داخلی دارد و مورد توجه طراحان قرار گرفته است. این مقاله به شما نشان می‌دهد که چگونه مبل کم جا می‌تواند محیط زندگی راحت‌تری را برای افراد ایجاد کند.

در حین انتخاب انواع مبلمان مخصوص آپارتمان کوچک، باید به عواملی که در ادامه مطلب گفته می‌شود دقت کنید:

 1. سبک مبل کم جا باید با سبک کلی محیط داخلی ترکیب و ادغام شود و با طراحی داخلی برای ایجاد فضاها و محیط‌های کاربردی، تناسب داشته باشد. تنها زمانی که مبلمان و فضای داخلی یکپارچه باشند، می توان انتظار زیبایی محیطی را داشت.
 2. مبل در یک آپارتمان کوچک باید ساده شکل، سبک بافت و محکم باشد. بنابراین هنگام سفارش مبلمان از انتخاب مبلمانی با اندازه بزرگ خودداری کنید. 
 3. سعی کنید مبلمانی را انتخاب کنید که دسته‌ها و پایه‌های بزرگی ندارند. این امر تا حدود زیادی از شلوغی فضا و به هم ریختن محیط داخلی جلوگیری می کند.
 4. اغلب مبلمان ال مانند، بهترین انتخاب برای فضاهای داخلی کوچک هستند. انواع مبلمان مخصوص آپارتمان کوچک، با طراحی ویژه و ابعاد استاندارد، به بازار فروش عرضه می‌گردند.
 5. مبلمان تک نفره، پنج نفره و هفت نفره، به ترتیب می‌توانند برای خانه‌های آپارتمانی کوچک مناسب باشند. بهتر است تعداد مبل بیش‌تر از این مقدار نباشد. در صورت استفاده از مبلمان 9 نفره، ممکن است عدم تناسب و به هم ریختگی، در فضای داخلی ایجاد شود.

معرفی مناسب ترین مبل برای فضای 50 متری

هر مبلمان مناسب چه فضایی است؟ چگونه می‌توان مبلی متناسب با ابعاد و اندازه هر محیط خریداری کرد؟ انواع مبلمان مخصوص اپارتمان کوچک کدام‌اند؟ این پرسش‌ها مهم‌ترین سوالاتی هستند که حین طراحی دکوراسیون داخلی اهمیت می‌یابند.

برای همین بهتر است پاسخ مناسب و دقیقی برای اینکه مبلمان مناسب هر فضا چیست بدهید. ممکن است فرض کنید در فضای اندک نمی‌توان از مبلمان استفاده نمود. این در حالی است که اگر طراحی داخلی شما اصولی باشد و مناسب‌ترین مبلمان را انتخاب کنید، قرار دادن مبل در فضای کوچک امکان پذیر است.

مشخصه های مبل کم جا در آپارتمان 50 متری

یکی از اصول چیدمان آپارتمان و مبلمان مناسب هر فضا، استفاده از مبلمان کوچک‌تر و کم حجم‌تر است تا فضا را بیهوده اشغال نکند. به همین دلیل، توصیه می شود هر زمان که اتاق نشیمن کوچکی داریم، بهترین مبل برای فضای 50 متری را انتخاب کنیم، زیرا مبلمان بزرگ بیشترین فضا را اشغال می کنند.

خوشبختانه امروزه طیف گسترده‌ای از مبل‌ها که حجم کمی را اشغال می‌کنند، در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. بهترین و مناسب‌ترین مبل برای فضای 50 متری، مبل بدون دسته می باشد. این نوع مبل، بدون اشغال فضای اضافی، در قسمت ها و بخش‌های مختلف یک آپارتمان کوچک، قابل استفاده است.

می توانید‌ برای جلوگیری از شلوغ شدن بخش پذیرایی آپارتمان، گوشه‌ای دنج را برای قرار دادن مبل انتخاب کنید. بدین صورت نه تنها از اشغال شدن فضای داخلی جلوگیری می‌کنید، بلکه محیطی آرام و دنج را برای استراحت به وجود می‌آورید.

چند مشخصه اصلی مبل کم جا عبارتند از:

 • عدم اشغال بیش از اندازه فضا
 • هماهنگی و هارمونی بالا با سایر لوازم منزل
 • طیف رنگی روشن برای جلوگیری از کوچک جلوه کردن محیط

بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک

ارزیابی کیفیت مبلمان، نه تنها به این بستگی دارد که آیا مبلمان کارکرد مناسبی دارد یا خیر، بلکه تحت تاثیر رنگ مبل نیز قرار می‌گیرد. مبل کم جا باید ویژگی‌های قابل قبولی داشته باشد تا بتواند قابلیت و عملکرد را به طور همزمان ارائه دهد. رنگ مبل، یکی از اصلی‌ترین مواردی است که پیش از خرید باید در نظر داشته باشید.

انتخاب بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک بسیار حائز اهمیت است. رنگ مبل ارتباط تنگاتنگی با سبک، فضا و طراحی محیطی دارد. به طور کلی مبل اتاق نشیمن کوچک باید رنگ روشنی داشته باشد. سعی کنید از مبل هایی با طرح های یکدست و ساده استفاده کنید. اصولا طراحی های شلوغ، باعث می شوند فضای داخلی شما کوچک تر از حد معمول نشان داده شود.

رنگ‌های مختلف مبل کم جا می‌توانند حالات و جلوه‌های داخلی متفاوتی ایجاد کنند. برای طراحی رنگی فضاهای داخلی اصولا از تکنیک طراحی رنگ متضاد استفاده می کنند. بر اساس این تکنیک، می توانید از رنگ های متضاد مبلمان برای زیباسازی محیطی و ایجاد فضای داخلی جذاب استفاده کنید.

همچنین می‌توانید از رنگ‌های بسیار روشن برای ایجاد یک محیط داخلی زیبا و پر آرامش استفاده کنید. رنگ انواع مبلمان می‌توانند به طور موثر محیط داخلی را زیباتر نشان دهند. 

رنگ روشن برای مبلمان خانه کوچک

استفاده از مبلمانی با رنگ روشن، فضای داخلی و محیط نوری بسیار خوبی را به وجود می آورد. بنابراین می‌توان گفت بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک، رنگ‌هایی با تنالیته روشن هستند. البته رنگ‌های زیادی برای انتخاب وجود دارد. می‌توانید هر رنگی که دوست داشتید را بنا بر سلیقه خود انتخاب کنید.

در طراحی داخلی، رنگ مبل تاثیر زیادی را در رنگ محیط داخلی اعمال می‌کند و یکی از عناصر مهم چیدمان و دکوراسیون داخلی است.

بیشتر بخوانید: عوامل موثر بر قیمت مبل، به راحتی خانه خود را دکور کنید!

رنگ مبل خانه های کوچک

قیمت مبل کوچک و جمع و جور

ممکن است گمان کنید تشخیص این‌که مبلمان مناسب هر فضا چیست تنها توسط یک متخصص امکان پذیر می‌باشد.

در حالی که اگر در این رابطه تحقیق کنید، می‌توانید با کمک انواع مبل کم جا، از کمترین فضا بیش ترین استفاده را ببرید. البته بهتر است پیش از خرید این محصول، قیمت آن را نیز در نظر بگیرید و با توجه به این ویژگی، زیبایی را در محیط داخلی به ارمغان بیاورید.

هر مبلی، قیمت خاص خود را دارد. به عنوان مثال قیمت مبل های سلطنتی با مبل راحتی یکسان نیست. نمی‌توانید با پرداخت هزینه یکسان، انتظار کیفیتی برابر را داشته باشید. با این حال امروزه قیمت مبل برای خانه‌های کوچک به شیوه‌ای کاملا عادلانه تعیین می‌شود.

اگر آپارتمان کوچکی دارید، بهتر است از مبل کم‌جا برای زیباسازی محیط داخلی آن استفاده کنید و از اتلاف بیش از حد فضا جلوگیری نمایید.

انواع مبلمان مخصوص آپارتمان کوچک بیش‌تر به منظور کاهش قیمت پرداختی مشتریان طراحی شده‌اند. بهتر است قبل از انتخاب مبل، فاکتورهای قیمتی آن را بررسی کرده و سپس خرید اصولی و درستی را رقم بزنید. به طور کلی قیمت مبل برای خانه‌های کوچک در محدوده متوسط و متعادلی تعیین می‌شود.

این قیمت به تناسب کیفیت مواد اولیه به کار رفته در تولید مبل تعیین می‌شود. گاهی اوقات، از متریالی کاملا مرغوب برای تولید و طراحی مبل استفاده می‌کنند. در این صورت قیمت نهایی به میزان اندکی افزایش خواهد داشت.

مبل مناسب پذیرایی باریک

مبلمان مناسب برای پذیرایی باریک

گاهی مواقع پیش می‌آید که پذیرایی منزلی باریک باشد. در این گونه مواقع شاید شما هم علاقه نداشته باشید که افرادی که به خانه‌تان می‌آیند احساس کوچک بودن خانه و یا حس ورود به تونل را داشته باشند.

در این گونه مواقع قبل از انتخاب مبلمان باید مسیری را در نظر داشته باشید برای رفت و آمد افراد و بهترین مبلمان مناسب هر فضا برای اینگونه پذیرایی‌ها، مبلمان‌هایی با لبه‌های گرد و دایره‌ای است تا بتوانید به وسیله‌ی آن‌ها احساس فضای تیز و بلند را کاهش دهید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مبل هاشمی

سلام. ممنون از راهنمای خوبتون. من همیشه این جور چیز ها رو از روی مقالات نساجیت برای مشتری هام توضیح میدهیم

nasajit
پاسخ به  مبل هاشمی

سلام. خوشحالیم که این مطالب میتونه به شما و مشتری هاتون کمک کنه.

علی

عااااالی بود.ممنون از مطلب خوبتون

nasajit
پاسخ به  علی

🙏🏻🙏🏻🙏🏻

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱