عکس شاخص

دکوراسیونی خاص با روش‌های اصولی چیدمان مبل

فهرست مطالب

فرقی نمی‌کند که دکوراسیون منزل شما در چه سبکی است، مبلمان همیشه نقش مهمی در فضای منزل دارند. چیدمان مبل از اساسی‌ترین دغدغه‌های افراد در هنگام چیدن لوازم منزل به شمار می‌رود که بر طبق محیط و نقشه و هم‌چنین سبک مبلمان انتخابی صورت می‌گیرد.

انتخاب مدل و سبک چیدمان مبلمان منزل تا حدی به سلیقه بستگی دارد، اما با بررسی روش‌های اصولی چیدمان در دکوراسیون و طراحی داخلی، می‌توان به نتایج بهتری دست پیدا کرد. در این مطلب از مجله نساجیت، به بررسی انواع روش‌ها برای چیدن مبلمان در منزل می‌پردازیم و آن‌ها را بر اساس سبک نیز بررسی می‌کنیم.

چیدمان مبلمان بر اساس فضا

مدل چیدمان مبل به متراژ و نقشه فضای منزل، محیط کار و غیره بستگی دارد. اکثر خانه‌ها دارای نقشه مستطیلی، مربعی یا ال با متراژ‌های مختلف هستند. برای هر فضا و بر اساس نوع کاربری می‌توان مدل‌های مختلفی را در نظر گرفت که در ادامه به بررسی آن‌ها می‌پردازیم.

دکوراسیونی خاص

چیدمان مبلمان در فضای مستطیلی

فضاهای مستطیلی امکان استفاده از مبل‌ها و کاناپه‌هایی با طول زیاد را در اختیار خریداران قرار می‌دهند. به طور کل چیدن مبلمان در فضاهای مستطیلی راحت‌تر انجام می‌شود. در نظر گرفتن تعداد مبلمان یا نحوه چیدمان مبل درفضای مستطیلی، به متراژ محیط نیز بستگی دارد.

چیدمان مبلمان در فضای مستطیلی

چیدن مبلمان در فضای مستطیلی کوچک

در پذیرایی مستطیلی کوچک بهتر است از یک کاناپه سه یا چهار نفره و دو مبل تک نفره استفاده شود. نوع و چیدمان این مبل‌ها باید به گونه‌ای باشد که محیط را بزرگ‌تر به نمایش بگذارد. استفاده از مبلمان راحتی یا ال برای این نوع فضا بسیار مناسب تلقی می‌شود؛ همچنین انتخاب پارچه مبلی با رنگ روشن و طرح‌های غیر برجسته به بزرگنمایی فضا کمک می‌کند.

چیدن مبل‌ها در فضای مستطیلی کوچک باید با رعایت فاصله مناسب میان مبلمان و ایجاد فضایی برای رفت و آمد، صورت بگیرد. پیشنهاد می‌شود وسیله‌ای مثل تلویزیون، نقطه کانونی باشد و مبلمان به نسبت آن چیده شوند. استفاده از میز ناهارخوری کوچک و متناسب با فضای منزل برای تکمیل کردن دکوراسیون فضای مستطیلی، ایده هوشمندانه‌ای است.

چیدن مبلمان در فضای مستطیلی کوچک

چیدن مبلمان در فضای مستطیلی بزرگ

در فضاهای مستطیلی بزرگ می‌توان از دو دست مبلمان متفاوت، برای ایجاد دو فضای منصوب به هال و پذیرایی کمک گرفت. معمولا در قسمت هال از مبلمان راحتی یا ال و در بخش پذیرایی از مدل استیل یا سلطنتی استفاده می‌شود. مهم‌ترین نکته در چیدمان دو دست مبل در پذیرایی، همخوانی رنگ پارچه مبلی و طرح آن‌ها است.

چیدن مبل در پذیرایی مستطیلی شکل بزرگ با روش‌هایی مثل زاویه باز، پشت به هم، با فاصله و مقابل هم امکان‌پذیر خواهد بود. در بهترین حالت فضای مخصوص پذیرایی و مهمانی، در فاصله دورتر از اتاق خواب‌ها قرار می‌گیرد تا حریم شخصی حفظ شود.

چیدمان مبل در اتاق مستطیل بزرگ

چیدمان مبل در فضای مربعی

طراحی دکوراسیون برای فضای مربعی به مراتب سخت‌تر از فضاهای مستطیلی خواهد بود. استفاده از مبلمانی با ابعاد کوچک‌تر برای چنین نقشه‌هایی پیشنهاد می‌شود. مدل چیدمان مبل در فضای مربعی شکل نیز به متراژ محیط بستگی دارد.

چیدن مبلمان در فضای مربعی کوچک

برای چیدن مبل در فضای مربعی کوچک پیشنهاد می‌شود از یک کاناپه ال با اضلاع برابر یا یک دست مبل پنج نفره با پارچه‌های روشن استفاده شود. انتخاب تلویزیون به عنوان نقطه کانونی در چنین فضایی به چیدمان اصولی کمک می‌کند؛ همچنین بکارگیری یک میز ناهارخوری 4 یا 6 نفره می‌تواند باعث کامل‌تر شدن دکوراسیون منزل شود.

چیدن مبلمان در فضای مربعی کوچک

چیدن مبلمان در فضای مربعی بزرگ

امکان چیدمان دو دست مبل در فضای مربعی بزرگ وجود دارد، برای مثال می‌توان از یک مبل ال و یک ست پنج یا هفت نفره مبل استیل استفاده کرد. یکی از بهترین روش‌ها برای چیدن مبلمان در فضای مربعی بزرگ چیدمان ترکیبی دو دست مبل است؛ یعنی تمام مبلمان دور تا دور محیط چیده شوند. البته لازمه اجرای این مدل چیدمان، هماهنگی و هارمونی میان سبک و پارچه مبل‌ها خواهد بود.

روش دیگر برای چیدن مبلمان در فضای مربعی، ایجاد دو فضای جدا به عنوان پذیرایی و نشیمن است؛ برای مثال یک کاناپه ال برای قسمت نشیمن و جلوی تلویزیون و یک دست مبل استیل برای پذیرایی استفاده شود. برای انتخاب طرح و رنگ پارچه این مبل‌ها می‌توان از رنگ‌های مکمل یا مشابه استفاده کرد.

چیدن مبلمان در فضای مربعی بزرگ

نحوه چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری

پذیرایی 30 متری، بسیار کوچک است و شاید برخی را از قرار دادن مبل در این فضا منصرف کند. ما به شما ترفندی را می گوییم که با استفاده از آن بتوانید مبلمان خود را حتی در فضای 30 متری نیز قرار دهید.

برای چیدن مبل در پذیرایی 30 متری، بهتر است مبل ها را درست کنار یکدیگر و پیرامون یک مرکز کلی قرار دهید. به عنوان مثال، می توانید مبلمان را به صورت محدود و فشرده، در پیرامون تلویزیون خانه قرار دهید.

نحوه چیدمان مبل در پذیرایی 30 متری

چیدمان مبل در فضای ال شکل

پذیرایی ال شکل دارای طول و عرض متفاوت بوده و بهترین حالت چیدن مبلمان برای چنین فضایی استفاده از دو دست مبل و ایجاد دو فضای جداگانه است. طرز چیدمان مبل در فضای ال، به ابعاد قسمت‌های مختلف فضا بستگی دارد؛

در دکوراسیون اصولی قسمتی که به آشپزخانه نزدیک‌تر است به عنوان نشیمن انتخاب می‌شود و یک ست مبل راحتی در آن مورد استفاده قرار بگیرد. پیشنهاد می‌شود چیدن مبل در پذیرایی ال شکل به روش مقابل هم باشد که هر دو ست مبلمان به یکدیگر دید داشته باشند.

چیدمان مبل در فضای ال شکل

چیدمان مبل بر اساس سبک

نمی‌توان تمام مبلمان را با یک سبک و روش خاص چید و همیشه به نتیجه خوبی دست یافت. چیدمان هر سبکی از مبلمان باید با توجه به ابعاد و تعداد آن‌ها و همچنین سبک دکوراسیون صورت بگیرد. برای مثال چیدمان مبل 9 نفره سلطنتی در یک خانه کوچک هوشمندانه نیست و باعث کوچک‌تر دیده شدن فضا می‌شود.

چیدمان ست راحتی

چیدمان ست راحتی

محبوب‌ترین سبک‌های مبلمان، مدل‌های راحتی، سلطنتی، چستر، استیل و ال هستند که در ادامه در رابطه با دکوراسیون آن‌ها صحبت خواهد شد.

ست‌های مبلمان راحتی در تعداد، ابعاد و مدل‌های مختلفی تولید می‌شوند و در اکثر منازل و حتی محیط‌های کاری مورد استفاده هستند. برای چیدمان مبل راحتی باید فضای دنجی را در نظر گرفت تا به عنوان بخش نشیمن از آن استفاده کرد.

مهم‌ترین نکته در چیدن مبلمان راحتی، ایجاد فضایی گرم و صمیمی برای معاشرت به شمار می‌رود؛ به همین دلیل فاصله مبل‌ها نباید خیلی دور از هم باشد. هنگام چیدن مبلمان راحتی در فضای نشیمن، دید داشتن همه افراد به تلویزیون و دید داشتن افراد به هم‌دیگر حائز اهمیت خواهد بود.

آیتم‌هایی مثل آباژورهای کم نور، میز عسلی کوچک و گیاهان سبز به زیباتر شدن دکوراسیون منزل با مبلمان راحتی و ایجاد فضای دلنشین کمک می‌کنند.

مبلمان راحتی معمولا در دکوراسیون‌های مدرن به کار می‌روند؛ به همین دلیل از پارچه‌های ساده با تراکم بالا مثل شانل یا گونی بافت برای تولید این مبلمان استفاده می‌شود. بنابراین در خرید اینترنتی پارچه مبل راحتی به سراغ پارچه‌های بدون طرح یا نهایتا با طرح پتینه بروید.

نکات چیدمان مبل 8نفره

نکات چیدمان مبل ۸ نفره

برای چیدمان مبل هشت نفره، بهتر است مبلمان را خیلی نزدیک به هم قرار ندهید. این کار باعث به هم ریختگی فضا و ایجاد ناهماهنگی میان اجزای مبل می شود.

در ضمن، اگر آن ها را بیش از حد از یکدیگر فاصله بدهید، ممکن است دکوراسیون فضای خانه شما را به هدر بدهند. ایجاد فاصله مناسب به منظور چیدن مبل ۸نفره، باید در حد استاندارد و متعادل باشد. بهتر است برای چیدمان مبل های هشت نفره، از طراحان دکوراسیون کمک بگیرید. آن ها اطلاعات گسترده ای به شما عزیزان می دهند.

برای چیدمان مبل ۸نفره، باید ابعاد فرش را نیز در نظر بگیرید. فرش هایی که ابعاد بزرگتری دارند، معمولا به زیر مبل می روند. بهتر است پیش از چیدن مبل، پایه های آن را با استفاده از چسب پوشش دهید. این کار باعث جلوگیری از آسیب به تار و پود فرش می شود.

برای آشنایی بهتر با نحوه چیدمان مبل راحتی یا سلطنتی هشت نفره، باید به مکان قرارگیری هر یک از ملزومات خانه نیز توجه کنید. نحوه قرار گیری تلویزیون، نحوه قرارگیری آشپزخانه در محل خانه و همچنین نحوه قرار گیری پنجره ها، همه در چیدمان نهایی تاثیر دارند.

چیدن مبلمان سلطنتی

چیدن مبلمان سلطنتی

مبلمان سلطنتی تاج‌ها و دسته‌های منبت‌کاری شده دارند و ابعادشان معمولا نسبت به سایر سبک‌ها بزرگ‌تر است؛ بنابراین شاید بهتر باشد از چیدمان مبل سلطنتی در فضاهای کوچک خودداری شود. در چیدمان مبل 7 نفره سلطنتی قرار دادن مبل سه نفره و دو نفره روبروی هم و چیدن مبل‌های تک نفره بر اساس سلیقه و فضای موجود بهترین حالت محسوب می‌شود.

برای پر کردن فضای خالی در دکوراسیون‌های اشرافی می‌توان از مجسمه‌های برنز یا آباژورهایی با رنگ هماهنگ استفاده کرد. برای ساخت این مبلمان از پارچه‌های ارزشمند سیم بافت استفاده می‌شوند؛ بنابراین توصیه می‌شود سایر لوازم منزل درخشندگی کمتری داشته باشند تا پارچه مبل سلطنتی به خوبی دیده شود.

چیدمان با مبل چستر

مبلمان چستر سبکی مابین کلاسیک و راحتی دارد و به همین دلیل با انواع متفاوتی می‌توان از این مبل‌ها استفاده کرد. یکی از روش‌های بکارگیری مبل کاناپه چستر در چیدمان مبل هشت نفره، ترکیب آن با ست‌های متفاوت و چیدمان آزاد است.

چیدمان با مبل چستر

دو حالت کلی برای چیدن مبل چستر در پذیرایی و نشیمن وجود دارد؛ در حالت اول می‌توان یک کاناپه چستر را در کنار ست مبلمان کلاسیک قرار داد تا فضای پذیرایی را لوکس‌تر نشان بدهد.

در حالت دوم، می‌توان مبل چستر را روبروی تلویزیون گذاشت و محل قرارگیری سایر مبلمان راحتی را بر طبق آن در نظر گرفت؛ این روش برای خانه‌های کوچک که تنها امکان استفاده از یک دست مبل را دارند بسیار کاربردی خواهد بود.

برای تولید مبلمان چستر از پارچه‌های متفاوتی مثل مخمل، شانل، گونی بافت یا حتی سیم بافت استفاده می‌شود و تقریبا محدودیت کمی در انتخاب پارچه وجود دارد. رنگ مبل چستر با توجه به فضای منزل و سبک ست کردن لوازم انتخاب می‌شود تا بهترین جلوه را در دکوراسیون منزل نتیجه دهد.

چیدن ست استیل

مبلمان استیل یا کلاسیک ابعادی کوچک‌تر و نمایی ساده‌تر از سبک سلطنتی دارند؛ اما همچنان برای ساخت این مبلمان از پارچه‌های نسبتا گران و چوب مرغوب برای پایه‌ها و دسته‌ها استفاده می‌شود. برای چیدمان مبل استیل در پذیرایی می‌توان از روش دورهمی استفاده کرد تا افراد بتوانند راحت‌تر با هم معاشرت کنند.

چیدن ست استیل

برای تکمیل دکوراسیون کلاسیک و پر کردن فضای خالی، می‌توان در کنج پذیرایی از آباژورهای ایستاده کمک گرفت. در خرید پارچه مبل کلاسیک انتخاب پارچه‌های با کیفیت در جنس‌های مخمل، شانل یا سیم‌بافت توصیه می‌شود؛ همچنین نسبت به سلیقه و ساختار مبل‌ها، انتخاب طرح‌های پتینه، گل محو یا داماسک برای این سبک مبلمان مناسب خواهد بود.

چیدمان کاناپه ال

کاناپه ال طی مدت زمان زیادی محبوبیت خود را حفظ کرده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای فضای نشیمن خانه‌ها، خصوصا فضای کوچک، است. مبل ال می‌تواند در ترکیب با انواع سبک کلاسیک و راحتی و در تعداد نفرات متنوع مورد استفاده قرار بگیرد.

چیدمان کاناپه ال روبروی یک مبل دو نفره یا دو مبل تک نفره یک انتخاب هوشمندانه خواهد بود. روش‌های زیادی برای چیدن مبل ال وجود دارد که از متداول‌ترین آن‌ها می‌توان به چیدن در گوشه پذیرایی، کنار دیوار، به شکل جدا و در وسط سالن اشاره کرد.

چیدمان کاناپه ال

چیدمان دو یا چند دست مبل در منزل

همان‌طور که اشاره کردیم، در فضاهای بزرگ می‌توان از بیش از یک دست مبل استفاده کرد. چیزی که در این شرایط اهمیت دارد حفظ هماهنگی، اصول و تعادل خواهد بود.

استفاده از دو دست مبل یک شکل یا حتی دو دست مبل از یک سبک مثل دو دست مبل سلطنتی پیشنهاد نمی‌شود. بهترین حالت استفاده از سبک‌های مختلف مبلمان برای ایجاد فضاهای مختلف در خانه است.

با توجه به این که معمولا دو دست مبل در کنار هم قرار می‌گیرند، علاوه بر چیدمان انتخاب پارچه مبل، رنگ دسته‌ها، رنگ فرش و پرده و سایر وسایل تکمیل‌کننده اهمیت بالایی خواهد داشت تا هماهنگی در فضا حفظ شود. توجه به نحوه جداسازی فضای مخصوص به هر مبل و پر کردن فضای مابین آن‌ها نیز باید با دقت انجام گیرد.

چیدمان دو یا چند دست مبل در منزل

قرار دادن مبل در اتاق خواب

عده‌ای از افراد تمایل دارند در اتاق خواب خود یک کاناپه راحتی، کلاسیک یا چستر قرار بدهند. قرار دادن مبل در اتاق خواب چندان به مدل نقشه اتاق خواب بستگی ندارد، اما متراژ فضا بسیار مهم تلقی می‌شود. برای چیدن مبلمان در اتاق خواب از یک مبل دو نفره یا دو مبل تک نفره استفاده کنید. بهترین روش برای قرار دادن مبلمان در اتاق خواب، چیدن آن‌ها در مقابل یا کنار تخت خواهد بود.

قرار دادن مبل در اتاق خواب

نکات مهم در چیدمان مبل

قوانین چیدمان مبلمان در نشیمن و پذیرایی، کمک می‌کنند که فارغ از محیط و سبک، دکوراسیون دارای چارچوب‌های اصولی باشد. رعایت این نکات و قوانین به ایجاد یک دکوراسیون زیبا و انتقال احساس خوب به بیننده کمک می‌کند.

چیدمان مبلمان

اندازه‌گیری دقیق فضا و مبل‌ها

اندازه‌گیری دقیق طول و عرض سالن، به انتخاب لوازم مناسب برای دکوراسیون کمک می‌کند. یک ایده خوب برای عملکرد بهتر در طراحی دکوراسیون، کشیدن فضای کلی بر روی کاغذ یا اپلیکیشن‌های مخصوص این کار است. با چنین روشی، تصور هر مدل چیدمان مبل تسهیل شده و نتیجه نهایی باب میل خواهد بود.

در نظر گرفتن نقطه کانونی

انتخاب نقطه کانونی و چیدمان سایر لوازم برحسب آن، از مهم‌ترین اصول چیدمان مبل در طراحی دکوراسیون داخلی به شمار می‌رود. معمولا در قسمت نشیمن، تلویزیون به عنوان نقطه کانونی برگزیده می‌شود.

آیتم‌های دیگری مثل کتابخانه، شومینه یا آکواریوم نیز می‌توانند به عنوان نقطه کانونی انتخاب شوند. در چیدمان مبل و تلویزیون، دقت به رعایت فاصله میان مبل‌ها با یکدیگر و با تلویزیون نکته مهمی خواهد بود.

انتخاب پارچه مبلی مناسب

انتخاب پارچه مبلی مناسب نقش مهمی در دکوراسیون و ست کردن لوازم مختلف با هم دارد؛ به طور کلی پارچه‎هایی که از تراکم بیشتری برخوردار هستند، کیفیت بهتری نیز دارند. انتخاب طرح پارچه نیز تا حد زیادی به سلیقه افراد بستگی دارد، اما طرح و رنگ پارچه‌ها باید با یکدیگر و با سایر بخش‌های فضا همخوانی داشته باشد.

گروه تولیدی نساجیت از سال 1397 با هدف طراحی و تولید پارچه‌های مرغوب ایرانی، در استان یزد شروع به فعالیت کرد. شما می‌توانید جهت کسب اطلاعات در مورد انواع پارچه و خرید پارچه مبلی از کارخانه از فروشگاه اینترنتی نساجیت استفاده کنید و برای هماهنگی و یا پرسش و پاسخ با تیم مشاوران نساجیت در تماس باشید.

استفاده از اکسسوری‌های مناسب

استفاده از اکسسوری‌های مناسب هر سبک، تاثیر زیادی در جلوه و زیبایی دکوراسیون دارد. محبوب‌ترین اکسسوری‌ها کوسن‌هایی با پارچه‌های مختلف، گلدان، آباژور، میزهای عسلی، قاب عکس و شمعدان هستند. این لوازم شاید کم‌اهمیت جلوه کنند یا هزینه زیادی نداشته باشند اما تکمیل‌کننده دکور خواهند بود.

استفاده از اکسسوری‌های مناسب

توجه به رفت و آمد

شاید چیدن مبل‌ها با فاصله زیاد از هم کار درستی نباشد؛ اما در چیدن مبلمان باید فضایی برای رفت و آمد افراد در نظر گرفته شود. نزدیک کردن تمام مبل‌ها به یکدیگر باعث ایجاد فضای تنگ و خفه می‌شود و رفت و آمد را سخت می‌کند.

فاصله نسبی بین مبل‌ها باید در حدود 1 متر باشد. از قرار دادن میز‌های کوچک، وسایل تزئینی و… در بین مبلمان، مخصوصا انواع راحتی، به طوری که مسیر رفت و آمد را سخت کند، خودداری کنید.

در نظر گرفتن فضای معاشرت

چیدمان مبلمان چه در فضای نشیمن و چه در پذیرایی باید به گونه‌ای باشد که افراد بتوانند با یکدیگر معاشرت کنند؛ برای رسیدن به این هدف، تا حد امکان از چیدن مبلمان به صورت پشت به هم یا اتوبوسی خودداری و از روش‌هایی مثل چیدمان دور تا دور یا U شکل استفاده کنید.

در نظر گرفتن فضای معاشرت

حفط تعادل در دکوراسیون

تعادل در دکوراسیون داخلی با وجود هماهنگی میان رنگ‌ها، طرح‌ها و استفاده از لوازم به صورت اصولی برقرار می‌شود.

تجمع مبلمان و وسایل در یک نقطه از فضای منزل، نمای خوبی ندارد و باید با جابجایی آن‌ها وزن دکوراسیون به تعادل برسد. انتخاب ترکیب رنگ و طرح و سبک وسایل مختلف مخصوصا زمانی که از چند دست مبل در فضا استفاده می‌شود، حائز اهمیت خواهد بود.

نورپردازی مناسب در فضا

از نکات مهم برای جلوه بیشتر لوازم منزل، ایجاد یک نورپردازی مناسب محسوب می‌شود که با وجود انواع لوسترها، نورهای مخفی و ال ای دی امکان‌پذیر خواهد بود.

با وجود این که نور طبیعی از بهترین منابع برای ایجاد فضای روشن به شمار می‌رود، باید تا حد امکان از تابش نور مستقیم و شدید خورشید به پارچه مبلمان جلوگیری کرد؛ چرا که بسیاری از پارچه‌ها به مرور زمان کدر و کمرنگ می‌شود و ظاهر نامناسبی ایجاد می‌کنند.

سعی کنید نورپردازی را در همان فضای نشیمن متمرکز کنید تا جلوه مبل‌ها چندین برابر شود.

نورپردازی مناسب در فضا

کلام آخر

چیدمان مبل منزل اهمیت زیادی در بحث دکوراسیون داخلی دارد. جدا از مدل قرارگیری مبل‌ها، مواردی مثل طرح و رنگ پارچه‌ها و هماهنگی میان آن‌ها تاثیر زیادی در چیدمان صحیح خواهد داشت. در این مطلب از فروشگاه اینترنتی نساجیت، به بررسی انواع چیدمان بر اساس محیط و سبک مبلمان پرداختیم و اهمیت نوع پارچه مبلی را ذکر کردیم.

شما می‌توانید بهترین و مرغوب‌ترین پارچه‌های مبلی را از فروشگاه نساجیت با تنوع بالا و قیمت مناسب خریداری کنید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
4.5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
5 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

[…] راهنمای چیدمان انواع مبل […]

رضایی

راهنمای فوق العاده ای بود. مخصوصا این که این روزها اکثر خانه ها کوچک هستن و چیدمان مبل در فضای کوچک رو باید بلد باشیم

nasajit
پاسخ به  رضایی

سلام. بله دقیقا. نحوه چیدمان مبل در هر فضایی میتونه هم به زیبایی و هم به استفاده بهینه از اون فضا کمک کنه

مقصودلو

سلام آیا برای انتخاب پارچه مبلی انواع مبل ها هم راهنما دارین؟

nasajit
پاسخ به  مقصودلو

سلام. بله البته. از طریق لینک زیر میتونین این راهنما رو بخونین:
https://nasajit.com/combine-design-and-color-of-upholstery-fabric/

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱