روش‌های چیدمان مبل چستر | روش‌های کاربردی + ترفندهای خلاقانه

روش‌های چیدمان مبل چستر | روش‌های کاربردی + ترفندهای خلاقانه

فهرست مطالب

مبل چستر یکی از بهترین و پرکاربردترین نوع مبلمان در طراحی داخلی و ایجاد فضایی زیبا در منزل است. از یک سو، این نوع مبلمان را می‌‌توان به عنوان مبلمان کاربردی و راحت برای استراحت در طول روز استفاده کرد و از سوی دیگر با توجه به زیبایی ظاهر این نوع مبلمان، چیدمان آن به عنوان یکی از تجهیزات مهم در تزیین داخلی فضاها نقش مهمی ایفا می‌کند.

چیدمان مبل چستر

با توجه به اینکه انتخاب و چیدمان صحیح مبل چستر می‌‌تواند بر ظاهر و در نهایت احساس کلی که از فضا می‌گیریم، تأثیر زیادی داشته باشد، بنابراین در ادامه ابتدا به معرفی مفهوم و اهمیت استفاده از مبل چستر، سپس به بررسی انواع و مدل‌های مختلف این مبلمان و همچنین چیدمان منزل با مبل چستر می‌پردازیم.

پس در ادامه راهکارهایی برای انتخاب مبل چستر مناسب و اصول چیدمان مبل چستر در فضاهای مختلف را می‌آموزید که می‌توانید زیبایی این مبلمان را در فضای منزل چند برابر افزایش دهید.

در مجله نساجیت مقالات جامع در رابطه با انواع پارچه‌های دکوراتیو و استفاده از آن برای مبلمان مختلف از جمله مبلمان چستر بررسی و معرفی شده است که با بررسی هریک از آن‌ها و سبک چیدمان در نهایت از زیبایی فضا لذت ببرید.

پارچه مبلی شانل راه جسیکا مشکی کرم 0801

برای مشاهده و خرید انواع مختلف پارچه مبلی از نساجیت کلیک کنید

مبل چستر چیست؟

مبل چستر، با طراحی خاص همراه با دکمه دوزی‌های زیبا، به عنوان مهمترین بخش در دکوراسیون منزل شما خواهد بود. این مبل، علاوه بر ظرافت و زیبایی خیره کننده، در دسته بندی مبلمان لوکس و گران قیمت نیز قرار می‌گیرد.

این نوع مبلمان از گذشته‌های دور به عنوان یکی از مهمترین لوازم و تجهیزات در دکوراسیون منزل اشراف بوده و تا کنون نیز کاربردی و محبوب است.

ویژگی‌های مبل چستر

از مهمترین ویژگی‌‌های مبل چستر می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که این مشخصات خاص مبلمان چستر آن را سال‌های طولانی به یک انتخاب محبوب تبدیل کرده است:

  • مشخصه اصلی مبل چستر، لمسه‌دوزی هنرمندانه آن است.
  • مبل چستر با ارتفاع کم طراحی شده است که نشیمنی آرامش‌ بخش و دلنشین را فراهم می‌‌کند.
  • ارتفاع یکسان دسته و پشتی مبل چستر، ظاهری متفاوت و چشم ‌نواز به آن می‌‌دهد.
  • با توجه به ویژگی‌‌های ظاهری، مبل چستر در دسته مبلمان بزرگ قرار می‌‌گیرد و فضای قابل توجهی را اشغال می‌‌کند.
ویژگی‌های مبل چستر

مبل چستر در رنگ‌ بندی متنوع با پارچه‌های طرحدار و رنگی تولید می‌‌شود اما اگر به مبل‌های ساده و تک رنگ علاقه دارید، می‌توانید از پارچه مبل چستر ساده در دو رنگ یا تگ رنگ استفاده کنید.

اما در رابطه با نحوه چیدمان مبل چستر می‌توان گفت که چیدمان مبل چستر دو رنگ نسبت به تک رنگ ساده‌تر است، زیرا می‌توان به راحتی با تجهیزات منزل یک هارمونی از رنگ و هماهنگی بین لوازم ایجاد کرد.

  • ظاهر نیمه‌رسمی مبل چستر، آن را به گزینه‌ای ایده‌‌آل برای منازل، شرکت‌‌ها و فضاهای خاص تبدیل می‌کند.

طرز چیدمان مبل چستر

قبل از بررسی مدل چیدمان مبل چستر در منزل قاعده‌ کلی چیدمان مبل چستر را می‌توان به موارد زیر اشاره کرد که بهتر است در چیدمان منزل، شرکت یا هر فضایی که از این نوع مبلمان استفاده می‌کنید در نظر بگیرید.

  • فاصله از دیوار: برخلاف بسیاری از مبلمان، چسباندن مبل چستر به دیوار به هیچ وجه ایده مناسبی نیست. لمسه‌کاری‌‌های ظریف این مبل باید از زوایای مختلف قابل مشاهده باشند.
  • نمایش تمام زوایا: در چیدمان مبل چستر، باید به گونه ‌ای عمل کنید که تمام زوایا و وجه‌‌های لمسه‌کاری آن به خوبی دیده شوند.
  • ایجاد تقارن: چیدمان متقارن مبلمان چستر، ظاهری کلاسیک و لوکس به فضای شما می‌‌بخشد.

در ادامه به بررسی و معرفی روش‌های مختلف برای چیدمان مبل چستر و بهترین ایده چیدمان مبل چستر می‌‌پردازیم که با این سبک چیدمان می‌توانید فضای زیباتری داشته باشید.

چیدمان مبل چستر دایره ای

چیدمان این مبل‌‌ها، به خصوص مدل‌‌های 7 و 8 نفره در یک فضای نسبتا کوچک، می‌‌تواند چالش‌برانگیز باشد، اما چیدمان دایره‌ای مبل چستر، راه حلی ایده‌ آل برای فضاهای کوچک و بزرگ است که زیبایی و صمیمیت را نیز به همراه دارد.

که در این طرح چیدمان مبل چستر بهتر است مبل 3 نفره و 2 نفره چستر روبروی یکدیگر قرار بگیرند که این چیدمان، فضایی برای گفتگو و تعامل بین افراد ایجاد می‌‌کند و مبلمان تک نفره در کنار مبل‌‌های 3 نفره و 2 نفره، به گونه‌ای چیده می‌‌شوند که زاویه دایره‌ای حفظ شود. علاوه براین استفاده از یک جلومبلی دایره‌‌ای، چیدمان را کامل می‌‌کند.

جلومبلی دایره‌‌ای، هماهنگی و تقارن را در فضا به وجود می‌‌آورد.

چیدمان مبل چستر دایره ای

چیدن مبل چستر مربعی

یکی دیگر از چیدمان محبوب و پرطرفدار در فضاهای کوچک، چیدمان مبل چستر به صورت مربعی است، که چیدمان مبل چستر در پذیرایی مربع یکی از روش‌‌های خلاقانه و کاربردی برای استفاده حداکثر از فضا و ایجاد فضایی زیبا و دلنشین به شمار می‌آید.

در این روش چیدمان مبل 3 نفره چستر را به عنوان نقطه کانونی در نظر بگیرید، بهتر است این مبل را روبروی تلویزیون یا شومینه قرار دهید تا تعادل و تقارن در فضا ایجاد شود.

همچنین می‌توانید مبل 2 نفره چستر را در مقابل مبل 3 نفره، با فاصله ‌ای مناسب، بچینید. این فاصله باید به اندازه‌ ای باشد که افراد به راحتی بتوانند روبروی یکدیگر بنشینند و گفتگو کنند و سپس مبل‌‌های تک نفره چستر را در دو طرف مبل 2 نفره، با زاویه 90 درجه نسبت به یکدیگر، قرار دهید.

این نوع چیدمان، فضایی صمیمی در منزل یا اتاق کار شما ایجاد می‌کند و همچنین به شما امکان می‌‌دهد تا از حداکثر فضای موجود در سالن پذیرایی استفاده کنید.

از مهمترین نکاتی که لازم است در چیدمان مبل چستر مدل مربعی در نظر بگیرید، استفاده از یک جلومبلی مناسب در مرکز این چیدمان استفاده است. جلومبلی باید به اندازه‌ای انتخاب شود که به راحتی از تمام مبل‌‌ها به آن دسترسی داشته باشد و فضایی برای قرار دادن نوشیدنی، کتاب و سایر وسایل مورد نیاز ایجاد کند.

چیدن مبل چستر مربعی

همچنین برای انتخاب فرش جهت چیدمان بهتر است فرش یا قالیچه به اندازه‌ای باشد که تمام مبلمان را در بر بگیرد و فضایی منسجم و یکپارچه ایجاد کند.

می توان گفت چیدمان مبل چستر به صورت مربعی، روشی ساده و کاربردی برای استفاده حداکثر از فضا و ایجاد فضایی زیبا و دلنشین در منزل یا محل کار است. این روش چیدمان، به خصوص برای فضاهای کوچک، ایده آل است که چیدمان مبل چستر در خانه کوچک سبب ایجاد محیطی شیک و کلاسیک در منزل یا محل کار خواهد شد.

چیدمان مبل چستر در مرکز فضا

یکی دیگر از روش‌های چیدمان مبل چستر در مرکز است که به دلیل طراحی ظریف و دکمه‌دوزی‌های منظم، از هر دو طرف جلوه ‌ای زیبا و چشم‌نواز دارد بنابراین با قرار دادن مبل در مرکز، می‌‌توانید از این زیبایی به طور کامل استفاده کنید و فضایی متقارن و چشم ‌نواز در نشیمن یا پذیرایی منزل خود ایجاد کنید.

همچنین چیدمان مبل چستر در مرکز، این مبل را به عنوان نقطه کانونی دکوراسیون در فضای منزل یا محیط کار شما تبدیل می‌‌کند. این چیدمان، توجه را به سمت مبل جلب کرده و فضایی خاص و مجلل در منزل شما ایجاد می‌‌کند.

علاوه براین با قرار دادن مبل چستر در مرکز، می‌‌توانید فضای نشیمن را به دو بخش مجزا تقسیم کنید که این نوع چیدمان برای منازل با متراژ کم یا فضاهای باز که نیاز به تفکیک‌ دارند، ایده‌ای کاربردی است.

چیدمان مبل چستر هماهنگ با تلویزیون

تلویزیون، در بسیاری از خانه‌ها به عنوان یکی از تجهیزات اساسی و عنصر محوری، نقشی کلیدی در چیدمان مبلمان دارد. چیدمان مبل چستر با در نظر گرفتن تلویزیون، فضایی دلنشین و کاربردی را برای تماشای فیلم، سریال یا گذراندن وقت با خانواده و دوستان ایجاد می‌کند.

برای این نوع چیدمان اولین قدم، انتخاب بزرگترین مبل چستر (معمولاً مبل 3 نفره) و قرار دادن آن در مقابل تلویزیون است. این چیدمان، نقطه کانونی را در اتاق نشیمن شما مشخص می‌کند و به شما و مهمانانتان دید کاملی از تلویزیون می‌‌دهد.

برای مبل‌‌های چستر 7 نفره، بهتر است مبل 3 نفره را به طور مستقیم روبروی تلویزیون قرار دهید و دو مبل تک نفره را در مقابل مبل 3 نفره و با زاویه 90 درجه نسبت به آن بچینید.

چیدمان مبل چستر هماهنگ با تلویزیون

مبل 2 نفره را نیز در کنار مبل 3 نفره و با زاویه 90 درجه نسبت به آن قرار دهید. همچنین برای چیدمان مبل چستر ۸نفره همانند چیدمان مبل هفت نفره چستر، مبل 3 نفره را روبروی تلویزیون قرار دهید.

دو مبل تک نفره را در مقابل مبل 3 نفره و با زاویه 90 درجه نسبت به آن بچینید. در کنار مبل 3 نفره و با زاویه 90 درجه نسبت به آن، یک مبل تک نفره و مبل 2 نفره را به ترتیب قرار دهید یا اگر مبلمان 8 نفره چستر شامل دو مبل 3 نفره و دو مبل تک نفره است می‌توانید به صورت ال مبلمان 3 نفره را قرار دهید و مبل‌های تک نفره را در دو طرف چیدمان قرار دهید تا همگی قابلیت تماشای تلویزیون را داشته باشند.

چیدن مبل چستر هماهنگ با فرش

یکی دیگر از روش‌های چیدمان این نوع مبلمان با استفاده از فرش است که می‌توانید به عنوان راهنما برای چیدمان مبل از فرش منزل به عنوان راهنما استفاده کنید و فضایی دلنشین در پذیرایی یا نشیمن منزل خود ایجاد کنید.

اگر در پذیرایی شما فرشی در وسط پهن شده است، چیدمان مبل چستر بسیار ساده‌تر می‌شود زیرا می‌‌توانید هر یک از مبل‌‌های چستر را به دور فرش بچینید. به طوری که پایه‌‌های مبل نیز تا جایی که امکان دارد در بیرون از فرش قرار بگیرند.

این چیدمان، فضایی صمیمی و گفتگو محور ایجاد می‌کند. همچنین اگر تلویزیون و فرش در یک جا قرار گرفته‌اند، می‌‌توانید نقطه کانونی را تلویزیون قرار دهید، همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد و مبلمان چستر را روبروی تلویزیون بچینید.

این چیدمان مبل چستر در پذیرایی مستطیل که فضای کافی دارند، ایده آل است و فضایی رسمی‌ و کاربردی‌تر ایجاد می‌کند.

چیدن مبل چستر هماهنگ با فرش

چیدمان مبلمان چستر در کنج

در بسیاری از خانه‌‌ها، شاهد گوشه‌‌هایی بلااستفاده در پذیرایی هستیم که می‌‌توان با کمی خلاقیت، از آن‌ها نهایت استفاده را برد. چیدمان مبل چستر در این گوشه‌‌ها، نه تنها به زیبایی و دکوراسیون منزل شما می‌‌افزاید، بلکه فضایی صمیمی و دنج برای دورهم‌نشینی‌‌های خانوادگی و دوستانه ایجاد می‌کند.

با این روش چیدمان، می‌‌توانید فضای پذیرایی یا حتی نشیمن را به چند بخش مجزا تقسیم کنید و برای مثال، گوشه‌ای را به استراحت و گفتگو و گوشه‌ای دیگر را به پذیرایی و غذا خوری اختصاص دهید.

چیدمان مبل چستر قایقی

مبل چستر قایقی با ابعاد جمع و جور و ظاهری شیک، گزینه‌ای ایده آل برای مبلمان منزل، به ویژه آپارتمان‌های کوچک، می‌‌باشد. این نوع مبل، با دسته‌هایی ظریف و با حجم کمتر، به راحتی در فضاهای محدود جای می‌‌گیرد و چیدمانی زیبا و دلنشین را برای منزل شما ایجاد می‌کند.

در چیدمان چستر قایقی، قرار دادن کاناپه سه نفره در مرکز و دو مبل تک نفره به صورت قرینه در دو طرف آن بهترین پیشنهاد و ترکیب است. این چیدمان، فضایی متعادل و صمیمی ایجاد می‌کند و برای پذیرایی از مهمانان ایده آل است.

همچنین اگر مبلمان شما تنها دارای دو مبل دو نفره است، بهترین پیشنهاد چیدن این دو مبل در مقابل یکدیگر است، به گونه‌ای که فضا برای قرار دادن جلومبلی و رفت و آمد افراد بماند.

چیدمان مبل چستر بر اساس رنگ

اولین قدم در چیدمان مبل چستر بر اساس رنگ، انتخاب رنگ‌‌هایی است که با یکدیگر همخوانی داشته باشند. در نظر گرفتن رنگ دیوارها، فرش، پرده‌‌ها و سایر تجهیزات و دکوراسیونی که در کنار مبل چستر قرار می‌‌گیرند، از اهمیت بالایی برخوردار است که می‌‌توانید از دو روش کلی برای انتخاب رنگ مبل چستر استفاده کنید.

استفاده از رنگ‌‌های مکمل برای دیوار و مبل در چیدمان مبل چستر
  • استفاده از رنگ‌‌های متضاد: این روش برای ایجاد فضایی پویا و چشمگیر مناسب است. برای مثال، می‌‌توانید از مبل چستر کرم در کنار دیوارهای آبی تیره یا سبز تیره استفاده کنید
  • استفاده از رنگ‌‌های مکمل: این روش برای ایجاد فضایی آرام و دلنشین مناسب است. برای مثال، می‌‌توانید از چیدمان مبل چستر طوسی در کنار دیوارهای کرم یا صورتی ملایم استفاده کنید. همچنین استفاده از رنگ‌‌های خنثی مانند سفید، کرم، شیری، خاکستری و بژ نیز انتخابی ایده آل برای مبل چستر هستند، که این رنگ‌‌ها به راحتی با سایر رنگ‌‌ها ترکیب می‌‌شوند و فضایی شیک و مدرن ایجاد می‌کنند.

چیدمان مبل چستر به صورت ال

چیدمان ال، یکی از محبوب‌ترین و کاربردی‌ترین روش‌‌های چیدمان مبل چستر محسوب می‌‌شود. این روش، برای آپارتمان‌‌های کوچک و خانه‌‌های مستطیلی، فضایی مدرن و صمیمی را ایجاد می‌کند و به شما کمک می‌کند تا از حداکثر فضای موجود استفاده کنید.

برای اجرای این نوع چیدمان با مبل چستر ابتدا، نقطه کانونی فضای پذیرایی یا نشیمن خود را انتخاب کنید. این نقطه می‌‌تواند شومینه، تلویزیون یا پنجره باشد سپس مبل سه نفره را در کنار نقطه کانونی، به گونه‌ای قرار دهید که در زاویه 90 درجه با آن باشد و مبل دو نفره را در سمت دیگر، به گونه‌ای قرار دهید که روبروی مبل سه نفره و در زاویه 90 درجه با آن باشد.

در نظر داشته باشید که لازم است بین مبل‌‌ها، به اندازه‌ای فضای خالی در نظر بگیرید که رفت و آمد و عبور و مرور به راحتی انجام شود. این چیدمان، به شما کمک می‌‌کند تا از حداکثر فضای موجود در اتاق، به خصوص در آپارتمان‌‌های کوچک، استفاده کنید.

چیدمان مبل چستر به صورت ال

چیدمان مبل چستر کلاسیک

مبلمان چستر کلاسیک اغلب ابعاد بزرگتری دارند و به همین دلیل بهتر است در فضاهای بزرگ از آن استفاده شود، برای ابن نوع مبلمان بهتر است پارچه مبل کلاسیک با روکش‌های چرم یا پارچه‌های تزئین شده با رنگ طلایی انتخاب شوند که به عنوان بهترین پیشنهاد است و در نهایت فضای موجود را به یک فضای مجلل تبدیل می‌کنند.

در این نوع مبلمان مبل سه نفره ابهت خاصی دارد و در نتیجه بهتر است در مرکز قرار بگیرد و دیگر مبل‌ها نیز با زاویه ای مایل در اطراف آن چیده شوند، در نهایت بهترین نتیجه را می‌گیرید؛ چون این نوع مبلمان خود بسیار زیبا هستند و جلوه بی نظیری را در فضا ایجاد می‌کنند.

برای خرید پارچه مبلی متناسب با نوع مبلمان چستر کلاسیک یا هر نوع دیگری از مبلمان می‌توانید متناسب با فضای منزل و دیگر تجهیزات کاربردی آن خرید خود را انجام دهید تا در نهایت هماهنگی و‌هارمونی اجزا با یگدیگر را در فضا ایجاد کنید؛

بازار آنلاین نساجیت شامل بیش از ده‌ها نوع پارچه مبلی است که انتخاب را برای مشتریان ساده کرده و به راحتی می‌توانید برای هر نوع مبلمان پارچه مناسب را خریداری کنید و با توجه به شرایط خرید ساده و قیمت پارچه مبلی مناسب محصولات هر چند وقت یکبار می‌توانید پارچه مبلی خود را نیز تعویض کنید تا تنوع بیشتری به فضای خود بدهید.

چیدمان U شکل

چیدمان U شکل مبل چستر، روشی خلاقانه و کاربردی برای چیدمان مبلمان در فضای پذیرایی یا نشیمن است. این نوع چیدمان، به ویژه برای پذیرایی‌‌ها و مهمانی‌‌ها ایده آل است و به شما امکان می‌‌دهد تا از حداکثر فضای اتاق خود استفاده کنید.

چیدمان U شکل مبلمان چستر

در این روش از چیدمان مبل چستر نیز ابتدا لازم است نقطه کانونی را در فضای مورد نظر انتخاب کنید و سپس متناسب با ابعاد فضای خود مبل یا کاناپه سه نفره را در مرکز و کاناپه سه نفره یا دو نفره دیگری را با زاویه 90 درجه نسبت به 3 نفره قبلی در یک سمت و دو کاناپه تک نفره را نیز در سمت دیگر با زاویه 90 درجه قرار دهید که به نوعی حالت U در چیدمان منزل یا محیط کار ایجاد می‌‌شود.

از مهمترین مزایای این نوع چیدمان می‌توان به ایجاد فضایی گرم و صمیمی اشاره کرد که از جمله محبوب‌ترین نوع چیدمان بشمار می‌آید.

کلام آخر

در این مطلب به بررسی کامل مدل‌های مختلف و انواع چیدمان مبل چستر پرداختیم که می‌توانید متناسب با بزرگ یا کوچک بودن فضای منزل بهترین چیدمان را انتخاب کنید؛ فراموش نکنید میزان نورپردازی در منزل، نوع فرش، رنگ دیوارها و تمامی موارد از این قبیل در چیدمان نهایی تاثیر دارند.

بنابراین می‌توانید هریک از مدل‌های معرفی شده در این مقاله از بازار آنلاین نساجیت را برای ایجاد یک فضای گرم و صمیمی در منزل یا محیط رسمی در محل کار به کار گیرید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱