روتختی پیکه چیست

آشنایی با روتختی پیکه یا چهارفصل+ انواع آن

فهرست مطالب

روتختی پیکه که تحت عنوان روتختی بهاره نیز شناخته می شود، یکی از پر طرفدارترین و پرفروش ترین روتختی های موجود در بازار است. اگر اهل خرید روتختی باشید، حتما می دانید که روتختی ها در انواع متعدد و متنوعی تولید شده و به بازار مصرف عرضه می گردند. روتختی پیکه یکی از ایده آل ترین گزینه هایی است که برای خرید پیش رو دارید.

روتختی پیکه، رواندازی مناسب برای تابستان و بهار

روتختی پیکه Pique bedspread یا همان روتختی بهاره رواندازی مناسب برای فصل بهار است. روتختی‌های مذکور که شباهت فراوانی به رواندازهای بهاری موجود در بازار دارند، از لحافی بسیار سبک برخوردار هستند.

جالب است بدانید که درون لحاف این روتختی را بر خلاف سایر روتختی ها با استفاده از پشم شیشه، پنبه یا هر نوع الیاف دیگری پر نمی کنند. همین موضوع روتختی پیکه با پارچه پیکه  را به یکی از بهترین و ایده آل ترین گزینه ها برای روزهای گرم بهار و تابستان تبدیل کرده است.

روتختی بهاره

اگر به آن دسته از افرادی تعلق دارید که گرمای شب های بهار و تابستان به کابوستان تبدیل شده است، روتختی پیکه مناسب شما است. لحاف موجود در ست روتختی پیکه با استفاده از پارچه ای ضخیم و قابل شستشو دوخته می شود، اما در عین حال به ضخامت لحاف نیست.

حجم و وزن این روتختی بسیار کمتر از چیزی است که فکرش را می کنید. همین موضوع سبب شده است که روتختی پیکه بسیار خنک بوده و روتختی مورد علاقه افراد گرمایی باشد.

طرح‌های زیبای روتختی پیکه و بافت های متنوع آن باعث شده‌اند که این روتختی‌ها تاثیر به سزایی در دکوراسیون داخلی اتاق خواب داشته باشد. پس اگر فکر یک تغییر اساسی در اتاق خواب را در سر می‌پرورانید، بدانید و آگاه باشید که خرید روتختی پیکه بهترین گزینه برای شما است.

در ادامه با نساجیت همراه باشید تا تغییری چشمگیر و مقرون به صرفه را با انتخاب درست روتختی‌های پیکه تجربه کنید!

روتختی پیکه مناسب بهار و تابستان

مزایای بی نظیر روتختی پیکه

از مزایای بی‌نظیر و متنوع روتختی‌های پیکه هرچه برایتان بگوییم، کم گفته‌ایم.

  1. نخستین مزیت روتختی پیکه، قیمت مناسب آن است. روتختی پیکه اگرچه با استفاده از پارچه ای ضخیم تولید می شوند، اما ضخامتشان بسیار کمتر از روتختی های لحافی است. ضمن این که داخل آن ها را نه با پشم شیشه و نه با هیچ نوع الیاف دیگری پر نمی‌کنند. پس این که قیمت آن‌ها در مقایسه با سایر روتختی های موجود در بازار کمتر باشد، تعجب ندارد. اگر به دنبال یک روتختی مقرون به صرفه هستید، به این گزینه بیشتر فکر کنید!
  2. سبک بودن و ظاهر روانداز مانندی که روتختی های پیکه دارند، یکی از مهم ترین مزایای آن ها محسوب می‌شود.
  3. این دسته از روتختی‌ها پیشنهادی ایده آل برای افرادی هستند که قصد خرید یک روتختی مناسب برای فصول گرم سال را دارند.

حتما با خودتان می‌گویید گیریم که روزهای گرم سال را با این روتختی پیکه سپری کردیم. تکلیفمان در روزهای سرد چیست؟

حرف شما متین. باید به فکر خرید یک روتختی گرم و نرم برای روزهای سرد سال هم باشید. خیالتان راحت! نگهداری این روتختی‌ها نیازی به فضاهای آن چنانی ندارد. می توانید در فضایی بسیار کم روتختی پیکه را تا زمان مناسب نگهداری کنید و وقتش که رسید، مجددا آن‌ها را بیرون بیاورید!

انواع روتختی پیکه

روتختی‌های پیکه در دو نوع مختلف شامل روتختی پیکه ست کامل و روتختی پیکه روانداز موجود هستند. ست های کامل عمدتا شامل چند تکه می باشند. در ادامه هر یک از این تکه ها را معرفی و به طور مختصر بررسی می کنیم:

1. یک عدد روتختی پیکه بهاره

روتختی بهاره یکی از تکه‌های موجود در ست کامل روتختی پیکه است. این ملحفه نازک بر روی تشک قرار گرفته و آن را می‌پوشاند. لازم به ذکر است که تکه مذکور گاها به شکل کشدار و در برخی موارد نیز به صورت زیپ‌دار دوخته می‌شود. البته نوع کشدار این روتختی‌های بهاره طرفداران بیشتری دارد.

انواع روتختی پیکه

2. یک عدد ملحفه ساده

این ملحفه که غالبا دور دوزی شده است، بسیار نازک بوده و بهترین گزینه برای شب های گرم بهار و تابستان است. اصلا روتختی های پیکه به دلیل وجود این ملحفه های کاربردی است که به روتختی هایی مناسب برای استفاده در فصول گرم تبدیل شده اند.

3. یک یا دو عدد روبالشتی

با توجه به این که روتختی خریداری شده یک نفره یا دو نفره می باشد، شامل یک یا دو عدد روبالشتی است. این روبالشتی ها که ظاهری کیسه مانند دارند، در ابعاد 70*50 سانتی متر دوخته می‌شوند.

باید خدمتتان عارض شویم که نه ست روتختی پیکه و نه هیچ ست روتختی دیگری شامل بالشت نیست. شما باید بالشت ها را خودتان تهیه نموده و داخل این روبالشتی های کیسه مانند قرار دهید.

4. دو عدد روکوسنی

روکوسنی‌ها یکی دیگر از تکه‌های ست روتختی پیکه هستند که بیشتر جنبه تزئینی دارند و برای زیباتر کرده ست مورد استفاده قرار می گیرند. این تکه ها نیز به شکل کیسه دوخته شده اند. در ست روتختی پیکه به دنبال کوسن نیز نگردید. کوسن ها را خودتان باید تهیه کنید و آن‌ها را در روکوسنی کیسه مانند قرار دهید.

دو عدد روکوسنی در روتختی پیکه

موارد فوق الذکر همه و همه تکه هایی هستند که در ست روتختی پیکه موجودند. اما همان طور که پیش تر نیز اشاره کردیم، خرید ست کامل تنها پیشنهاد پیکه ای برای شما نیست. در صورت تمایل می توانید نسبت به خرید روتختی پیکه رو انداز که در دو مدل یک نفره و دو نفره موجود است، اقدام نمایید.

این روتختی ها که طرفداران بسیاری هم دارند، فقط شامل یک روانداز نه چندان ضخیم و عمدتا پنبه ای هستند. این مورد گزینه ای مناسب و عالی برای آن دسته از افرادی است که این رواندازها را تنها برای روزهای گرم سال می خواهند و برای روزهای سرد روتختی دیگری دارند.

مسلما قیمت ست روتختی با قیمت روانداز تکی آن بسیار متفاوت است. شما می توانید با در نظر گرفتن شرایط خود گزینه ایده آل را انتخاب نموده و خریداری کنید. اگر فردی هستید که برای روتختی عروس طرح های لوکس و پارچه های گران قیمت و کارشده را می پسندید، این روتختی را انتخاب نکنید.

روتختی عروس

انواع بافت روتختی پیکه

در ادامه به بررسی انواع بافت روتختی پیکه می‌پردازیم:

1. روتختی پیکه با بافت پنبه ای

روتختی های پیکه بافت پنبه ای یکی از پرفروش ترین روتختی های پیکه موجود در بازار هستند. جنس روتختی از نوع پیکه پاموک کتن (100 درصد پنبه) است. از لطافت و نرمی این روتختی ها هرچه بگوییم، حق مطلب را ادا نکرده ایم. زیبایی شان نیز بسیار چشم نوازتر از چیزی است که فکرش را می کنید.

جالب است بدانید که این روتختی های پر طرفدار قابلیت شستشو در ماشین لباسشویی را داشته و قابل اتو کردن هستند. البته اگر قصد دارید آن ها را با ماشین لباسشویی بشویید، حواستان باشد که این کار را بدون استفاده از حالت آبگیری انجام دهید. چرا که این کار می تواند به بافت پنبه ای روتختی آسیب برساند.

روتختی پیکه با بافت پنبه ای

2. روتختی پیکه با بافت ژاکارد

این دسته از روتختی های پیکه نیز که از جنسی عالی برخوردار هستند، طرفداران بی شماری دارند. اگر به دنبال یک روتختی پیکه خوب با جنس ماندگار هستید، روتختی های بافت ژاکارد بهترین گزینه برای شما هستند. در صورت نیاز می توانید این روتختی ها را بدون نگرانی از خراب شدنشان در ماشین لباسشویی انداخته و بشویید.

البته فراموش نکنید که ماشین لباسشویی را حتما روی حالت hand wash بگذارید که مبادا آسیبی به بافت روتختی وارد شود. حتی می توانید این روتختی ها را بدون هیچ ترس و استرسی اتو کنید. چه چیزی بهتر از این برای شما که به دنبال یک روتختی خوب می گردید؟!

روتختی ژاکارد پیکه

جمع بندی

اگر می خواهید یک انتخاب درست در خرید روتختی داشته باشید، نخست هدفتان را مشخص کنید. تنها در صورتی که قصد دارید یک روتختی مناسب برای فصول گرم سال بخرید و یا در مناطق گرمسیری که اغلب روزها هوا گرم است، زندگی می کنید؛ پیکه را برگزینید! فراموش نکنید که روتختی پیکه نمی تواند در روزهای سرد سال شما را همراهی کند.

این روتختی که به دو شکل ست کامل و روانداز در بازار یافت می شود، طرح ها و مدل های مختلفی دارد. پس نهایت سلیقه تان را به خرج دهید و طرح و رنگ مناسب را خریداری کنید. به یاد داشته باشید که وجود هارمونی میان طرح و مدل روتختی پیکه با سایر مولفه های موجود در دکوراسیون داخلی اتاق یعنی ست کردن روتختی بسیار حائز اهمیت است. پس ساده و بی تفاوت از کنار این موضوع رد نشوید.

مجله نساجیت


اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 3 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اصغری

خودتون این ست روتختی پیکه رو داخل سایتتون دارید؟اگه دارید ممنون میشم چندتاشو معرفی کنید

nasajit
پاسخ به  اصغری

سلام. متاسفانه فعلا خیر. این مطلب رو جهت اطلاعات بیشتر کاربران گذاشتیم. روتختی های نساجیت از جنس پارچه شانل هستن

سعیدی

تا حالا جایی انقد درباره رو تختی تابستونه نفهمیده بودم.چقدر جالبه.جنس و قابلیت روتختی پیکه با بافت پنبه ای خیلی جالب بود

nasajit
پاسخ به  سعیدی

روتختی های پیکه مخصوص آب و هواهای گرم هستن و بسیار سبک. به همین دلیل اگر در مناطق سردسیر زندگی میکنین برای خرید روتختی بهتره یک روتختی زمستانه هم در نظر بگیرید.

حبیبی

سلام. این نوع روتختی خیلی جاگیر هست؟

پاسخ به  حبیبی

سلام دوست عزیز نه روتختی پیکه مثل سایر روتختی ها می باشد.

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱