Sofa-with-woven-sack-cloth6-min

مبل با پارچه گونی بافت و هر آنچه لازم است درباره آن بدانید!

فهرست مطالب

از اوایل قرن بیستم پارچه گونی بافت به زندگی انسان‌ها پا گذاشت و در موارد مربوط به کشاورزی از آن استفاده شد. به تدریج این پارچه در ساختار لوازم منزل مثل پرده‌ها، مبلمان و وسایل دکوراتیو و اکسسوری‌ها نیز مورد استفاده قرار گرفت.

در صنعت مبل‌سازی، مبل با پارچه گونی بافت از محبوب‌ترین انواع مبلمان است که در طول زمان‌های مختلف و با طراحی‌های متفاوت طرفداران خاص خود را داشته و دارد. در این مطلب از مجله نساجیت به موارد استفاده از پارچه گونی بافت و انواع آن می‌پردازیم.

پارچه گونی بافت چیست؟

پارچه گونی بافت چیست؟

در طی سال‌های اخیر مبلمان پارچه‌ای محبوب‌ بوده‌اند. در جواب به سوال پارچه گونی بافت چیست؟ اینطور پاسخ می‌دهیم که گونی بافت نوعی از پارچه با تراکم و وزن بالا می‌باشد که اغلب از الیاف کنفی و یا پلی پروپلین به دست می‌آید.

با وجود قدمت طولانی و اصیل بودن، این پارچه‌ی ضخیم از محبوب‌ترین پارچه‌های مورد استفاده در سبک مدرن هستند و برای مثال انواع پارچه‌ گونی بافت 2022 به طور گسترده‌ای در تولید مبلمان مورد استفاده بودند.

الیاف طبیعی و مصنوعی، ساختاری با پودهای واضح و شناور به این نوع پارچه می‌بخشند که به راحتی قابل مشاهده هستند. انواع مبل با پارچه گونی بافت معمولا به خاطر داشتن سطح زبر و مقاوم مورد استقبال خریداران قرار می‌گیرد؛ زیرا دوام این پارچه موجب افزایش طول عمر وسیله می‌شود.

معرفی انواع پارچه گونی بافت

انواع پارچه‌ های گونی بافت از نظر طراحی به دو نوع ساده و طرح‌دار تقسیم می‌شوند؛ البته ایجاد صرفا طرح با تغییر در ساختار بافت پارچه مبلی گونی بافت صورت می‌گیرد.

همچنین این پارچه‌ها از نظر بافت نیز در دو دسته‌ی بافت ریز و بافت درشت در بازار قابل مشاهده هستند. دسته‌بندی پارچه‌های گونی بافت از نقطه نظرهای مختلفی امکان‌پذیر است که در حین خرید مقایسه و انتخاب را راحت‌تر می‌کند.

معرفی انواع پارچه گونی بافت

پارچه‌های گونی بافت با الیاف طبیعی، مصنوعی و مخلوط یافت می‌شوند که ترکیبات مختلف مواد بر قیمت و کیفیت پارچه تاثیرگذار می‌باشد. پارچه‌های طبیعی از گیاه شاه‌دانه و پارچه‌های غیرطبیعی از نخ‌های پلی پروپلین به دست می‌آیند.

پارچه گونی بافت ملانژ از ترکیب الیاف مصنوعی و طبیعی به دست می‌آید و به همین دلیل در دسته‌ی پارچه‌های ارزان قیمت قرار می‌گیرد. طبیعتا در هنگام خرید پارچه گونی بافت ملانژ باید از میزان درصد الیاف طبیعی و غیرطبیعی مطمئن شوید، تا بتوانید با دید بازتری تصمیم‌گیری کنید.

نکته‌ی دیگری که باید در هنگام بررسی انواع پارچه مبلی گونی بافت بدانید، ایرانی یا وارداتی بودن پارچه می‌باشد. در مقایسه پارچه گونی بافت ایرانی و خارجی به راحتی متوجه کیفیت بالاتر پارچه‌های ایرانی نسبت به انواع چینی آن خواهید شد. پارچه‌های ترک از این جنس نیز در بازار موجود هستند که از لحاظ هزینه‌ای مشکل‌ساز خواهند بود.

کارخانه تولید پارچه گونی بافت داخلی مانند کارخانه تولیدی نساجیت، کیفیت بالا را با قیمت مناسب در اختیار مشتریان ایرانی قرار می‌دهند. البته دقت داشته باشید قیمت پارچه گونی بافت ریز با قیمت پارچه گونی بافت درشت در بازار متفاوت است که می توانید در نساجیت انواع پارچه مبلی گونی بافت را خریداری نمایید.

موارد استفاده از پارچه گونی بافت

استفاده از پارچه گونی بافت در تولید وسایل متعددی مانند تولید پرده، رومبلی، روتختی، کوسن، پاف و انواع مبلمان راحتی، کلاسیک و چستر مرسوم است. در این تولیدات، مثلا تولید مبل با پارچه گونی بافت، نوع و میزان استفاده از این نوع پارچه و سبک استفاده از آن به نظر طراح و خریدار بستگی دارد.

استفاده از پارچه گونی بافت در تولید پرده

جهت جلوگیری از ورود گرما و سرما به داخل منزل، می‌توان از پارچه گونی بافت در تولید پرده استفاده کرد. این پارچه به دلیل ضخامت بالا موجب تعادل دما می‌شود. علاوه بر داشتن جلوه و زیبایی، پارچه‌ گونی بافت از ورود نور خورشید به داخل اتاق نیز جلوگیری خواهد کرد.

استفاده از پارچه گونی بافت در تولید پرده

استفاده از پارچه گونی بافت در تولید کوسن

مبل با پارچه گونی بافت طرفداران زیادی دارد که به همان نسبت تنوع تولید کوسن با این پارچه هم زیاد می‌شود. کوسن‌ها جلوه‌ جالبی به محیط خانه و دکوراسیون می‌دهند و هنگام نشستن طولانی نیز احساس راحتی بیشتری را ایجاد می‌کنند.

استفاده از پارچه گونی بافت در تولید کوسن

با توجه به تنوع زیاد رنگ بندی پارچه گونی باقت، می‌توانیم به راحتی هر نوع کوسنی را، با رنگ‌ها و طرح‌های متفاوت، با استفاده از آن به تولید برسانیم. در هنگام خرید پارچه کوسن، با در نظر گرفتن پالت رنگی دکوراسیون و مبلمان خود، سبک و طرح مورد نظر خود را انتخاب کنید.

مصرف پارچه گونی بافت در ساخت پاف

پاف هم جزو اکسسوری‌هایی است که به تازگی در کنار انواع مبل من جمله انواع مبل با پارچه گونی بافت محبوبیت بیشتری پیدا کرده و در خانه‌ها به چشم می‌خورد. به دلیل تراکم بالا، مقاومت خوب و شستشوی آسان، پارچه مبلی گونی بافت یکی از بهترین انتخاب‌ها برای تولید پاف است.

استفاده از پارچه گونی بافت در تولید کوسن

تولید مبل با پارچه گونی بافت

این پارچه به دلیل مزایایی که دارد در انواع مبلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد. معمولا در ساخت مبلمان راحتی و مدرن از این پارچه استفاده می‌شود، اما این نکته بدان معنا نیست که پارچه‌های گونی بافت نمی‌توانند در مبل‌های استیل و کلاسیک به کار بروند. در بسیاری از موارد پارچه مبلی چستر از بین انواع پارچه‌های گونی بافت انتخاب می‌شود؛ زیرا زیبایی این مدل تنها با داشتن یک پارچه با تراکم بالا قابل مشاهده است.

پارچه مبلی گونی بافت یزد

پارچه‌های گونی ‌بافت یزد از بهترین انواع پارچه‌های تولید شده در داخل کشور هستند که با قیمت مناسب و کیفیت بسیار عالی در اختیار تولیدکنندگان مبلمان و خریداران قرار می‌گیرد. اگر قصد خرید پارچه مبلی از کارخانه را دارید، نساجیت به شما پارچه مبلی گونی بافت یزد را پیشنهاد می‌کند.

مزایای این پارچه‌ها نسبت به انواع دیگر دوام و مقاومت بیشتر، عدم ایجاد سایش و پوسیدگی، رنگ ثابت و نداشتن پرز است. می‌توانید با بررسی و مقایسه انواع پارچه‌های گونی بافت وارداتی و ایرانی، متوجه برتری پارچه مبلی گونی بافت یزد نسبت به سایر موارد بشوید.

پارچه مبلی گونی بافت یزد

مزایا و معایب پارچه مبلی گونی بافت

نکته‌ی مهم در هنگام خرید مبل، توجه به جنس پارچه‌ی به کار برده شده در آن است. پارچه‌ی خوب باید در برابر آسیب‌ها، مقاومت نسبی داشته باشد و به راحتی قابلیت تمیز شدن داشته باشد. در هنگام انتخاب پارچه مبلی کلاسیک یا راحتی، باید به حضور کودک یا حیوان خانگی در منزل یا محل کار خود دقت کنید.

مزایا پارچه مبلی گونی بافت

پارچه گونی بافت از بافت فشرده و متراکمی برخوردار است و با گذشت زمان بد فرم و شل نمی‌شود که مزیت خوبی برای انواع مبل با پارچه گونی بافت است. با وجود قابلیت ارتجاعی نسبی این پارچه، با گذشت زمان پوسیدگی و سایش آن نسبت به پارچه‌های دیگر حداقلی است. معمولا مبل با پارچه گونی بافت از نظر اقتصادی به صرفه است و طول عمر مفید زیادی دارد.

برای خرید پارچه مبلی گونی بافت ازنساجیت

از مزایا پارچه مبلی گونی بافت این است که در هر دکوراسیونی قابل استفاده است و بین انواع مدل پارچه مبل کلاسیک یا راحتی استفاده زیادی دارد. این پارچه در طیف رنگی گسترده‌ای تولید می‌شود و در هر پالت رنگی جا می‌گیرد.

علاوه بر این نکات، پارچه گونی بافت مقاومت نسبتا زیادی دارد و برای خانواده‌هایی که بچه‌ی کوچک دارند بسیار مناسب است؛ به این دلیل که لکه‌ها به راحتی از روی این پارچه پاک می‌شوند و در برابر شستشو مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

مزایا پارچه مبلی گونی بافت

معایب پارچه گونی بافت

از معایب پارچه مبلی گونی بافت می‌توان به زبر و خشن بودن آن اشاره کرد. جنس پارچه گونی بافت به گونه‌ای است که احساس لطافت زیادی را منتقل نمی‌کند و شاید این مسئله مورد پسند برخی از مشتریان نباشد.

همچنین با وجود مقاومت بالای این پارچه نسبت به آسیب دیدگی، ممکن است حیوانات خانگی که پنجه‌ی تیزی دارند، موفق به نخ‌کش کردن پارچه بشوند.

جمع‌بندی

مبل با پارچه گونی سالهاست که به عنوان پارچه‌ای پرطرفدار در صنعت تولیدی به شمار می‌رود. ترکیب سادگی و زیبایی پارچه مبلی گونی بافت در کنار مزایای این پارچه، به حضور طولانی مدتش در بازار مبلمان کمک کرده است.

این پارچه عمر طولانی مدتی به کاناپه یا مبل می‌بخشد و جزو بهترین گزینه‌ها برای تولید مبلمان راحتی و کلاسیک است. اگر قصد خرید پارچه مبلی از کارخانه یا خرید اینترنتی پارچه مبل راحتی را دارید، می‌توانید با کمک گرفتن از این مطلب سایت نساجیت، بهترین پارچه را با معقول‌ترین قیمت خریداری کنید.

مبل با پارچه گونی بافت

سوالات متداول

1. چرا پارچه‌ی گونی بافت را برای مبلمان خود انتخاب کنیم؟

مزایای متعدد پارچه‌های گونی بافت من جمله مقاومت بالا در برابر آسیب، قیمت مناسب، طول عمر زیاد و تنوع در رنگ‌بندی از مهم‌ترین دلایل انتخاب پارچه گونی بافت برای مبلمان است.

2. از پارچه‌های گونی بافت در تولید کدام دسته از مبل‌ها استفاده می‌شود؟

از این مدل پارچه در ساخت مبلمان راحتی، کلاسیک، چستر و حتی صندلی‌ها و پاف‌ها استفاده می‌شود. در واقع محدودیت در انتخاب طرح و ساختار مبل بسیار کم است.

3. پارچه‌ی گونی بافت وارداتی بخریم یا ایرانی؟

پارچه‌های ایرانی از کیفیت بسیار بالایی برخوردار هستند. این پارچه‌ها نسبت به پارچه‌های ترک قیمت بهتری دارند و نسبت به گونی‌ بافت‌های چینی از کیفیت بالاتری برخوردار هستند. از طرفی در هنگام خرید پارچه‌های ایرانی از اصالت کالا مطمئن‌تر هستید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
اسماعیل

وقت بخیر
این نوع پارچه رو به مقدار انبوه هم فروش دارین؟

پاسخ به  اسماعیل

بله دوست عزیز! در صورتی که تولید کننده مبلمان هستید می توانید اپ نساجیت را نصب کنید تا از امکاناتی که برای خریداران عمده در اپ فراهم شده است استفاده نمایید! همچنین می توانید برای خرید پارچه مبلی با کارشناسان ما در ارتباط باشید!

سارا

پارچه های گونی بافت برای چه مبلمانی استفاده میشن ؟

پاسخ به  سارا

پارچه مبلی گونی بافت بیشتر برای مبلمان راحتی، چستر، کلاسیک استفاده میشه! شما می تونید برای مشاوره خرید انواع پارچه مبلی با ما تماس بگیرید!25 100 25 0916

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱