آموزش رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل چیست+ بررسی جامع

فهرست مطالب

با گذشت زمان، مبلمان فرسوده می‌شوند. از آنجایی که مبلمان مدرن، درجه یک و شیک آرزوی همه است. صاحبان خانه، برند، طرح و سبک مدرن مبلمان را انتخاب می‌کنند زیرا می‌خواهند مبل را کاملا با کل دکوراسیون خانه خود هماهنگ کنند.

بسیاری از مردم توانایی خرید مبلمان جدید را ندارند، بنابراین به جای خرید مبلمان جدید، تصمیم می‌گیرند که مبل قدیمی را رویه کوبی کنند. اگر دوست دارید بدانید رویه کوبی مبل چیست؟ این مطلب را در نساجیت تا انتها دنبال کنید.

جدیدترین مدل رویه کوبی مبل 

در صورت وجود مشکل در کوسن‌ها، تعمیر آن آسان است، اما اگر مشکلی در فنر یا فریم مبل وجود دارد، می‌توانید با استفاده از ابزارهای مختلف به میزان آسیب، آن‌ها را تغییر دهید. در ابتدا بهتر است مبل خود را بررسی کنید تا علت افتادگی و فرسودگی آن را پیدا کنید.

 • فنرها یا بالشتک‌های آویزان را بررسی کنید.
 • کوسن‌ها را برگردانید و آنها را به دقت بررسی کنید.
 • بررسی کنید که آیا چوب داخل قاب شکسته است یا خیر.
 • مبل را بررسی کنید تا ببینید آیا فنر خمیده یا آسیب دیده وجود دارد.

آموزش رویه کوبی مبل راحتی

در بالا اشاره شد پر کردن کوسن مبل راحتی کار آسانی است، آن‌ها را باز کرده و مواد بیشتر به آنها اضافه کنید. در مرحله بعد فوم را نیز بررسی کنید، چوب‌ها معمولا از پشم، پنبه یا ترکیبی از مواد پلی استر ساخته می‌شوند.

فوم ممکن است دارای فرورفتگی باشد و نیاز باشد آن را تعویض کنید. در صورت فرسوده شدن پنبه، فقط با تعویض باتوم کار کنید. برای رفع افتادگی بالشتک‌های مبل ، چند مرحله را پیشنهاد می‌کنیم که باید در نظر گرفته شوند. مراحل به شرح زیر است:

 • ابتدا بالشتک را بردارید و زیپ آن‌ها را از بغل باز کنید.
 • فوم را بیرون بیاورید؛ اگر فوم در حلزون پیچیده شده است، آن را بردارید.
 • فوم کم چگالی را با فوم با چگالی بالا جایگزین کنید.
 • فوم و پنبه را داخل بالشتک قرار دهید تا دوباره پر شوند.

کاناپه‌ها و مبل‌هایی که ظاهری محکم دارند، خانه شما را جذاب تر نشان می‌دهند. گاهی اوقات بهتر است مبل کهنه را تعمیر کنید زیرا کیفیت بالاتری دارد.

آموزش رویه کوبی مبل

انواع رویه کوبی مبل

در اینجا خلاصه‌ای از مفاهیم رایج که شاید شما را با مفهوم رویه کوبی مبل آشنا کند را ارائه می‌دهیم؛

 • مهارت‌های خیاطی
 • آماده سازی پارچه
 • ساختن الگو
 • تکمیل مبلمان

مورد اول که در رویه کوبی مبل باید بدانید این است که رویه کوبی مبل در دو موقعیت صورت می‌گیرد، اولین رویه کوبی مبل با مواد خام است و در زمان تولید مبلمان انجام می‌شود، رویه کوبی مبل در این وضعیت ساده است، چون مواد خام و تازه در کنار هم قرار دارد و کار رویه کوبی به راحتی انجام می‌شود‌.

اما رویه کوبی بعدی در زمان تعمیر مبلمان است. بعد از مدتی استفاده مبلمان نیاز به تعمیر دارد و با یک رویه کوبی مناسب، ظاهر مبلمان شما تغییر می‌کند.

در این موقعیت رویه کوبی مبل‌ قدیمی، ابتدا باید محتویات داخل مبل را تخلیه کنید و کلاف مبل را بررسی کنید، چنانچه که نیاز به تعمیر نداشت فنر کشی مبل دوباره انجام شود و بعد از پر کردن دوباره مبل، کار رویه کوبی مبل انجام شود.

رویه کوبی انواع مبلمان

آموزش رویه کوبی مبل چستر

مبل چستر توسط نیروهای باتجربه رویه کوبی می‌شود. از آنجایی که فقط از مواد با کیفیت، محصولات تمیزکننده تخصصی و تکنیک‌های تعمیر حرفه ای استفاده می‌شود، مشتریان باید مطمئن شوند که تعمیرات آنها با استاندارد فوق العاده‌ای انجام می‌شود.

قبل از هر چیز بهتر است کمی با مبل چستر آشنا شوید؛ تاریخچه مبل چستر به 1800 سال پیش برمی‌گردد. مبل چستر برای استفاده درباریان و اشراف ساخته شد تا هنگام نشستن روی مبل لباس‌های آن‌ها چروک نشود. مدل مبل چستر فیلد به این شکل است که دسته‌ها و پشتی پهن دارد و ارتفاع آن کم است و قسمت پشتی آن کمی متمایل به سمت عقب است.

بهتر است این نکته را به خاطر داشته باشید که رویه کوبی مبل چستر کمی مشکل‌تر از مدل‌های دیگر است، بنابراین حتما این کار را به افراد متخصص و کاربلد بسپارید.

اگر مبل چستر شما به سبک کلاسیک است هنگام خرید پارچه مبلی بهتر است چرم براق را انتخاب کنید، اما اگر مبل چستر به سبک مدرن هست می‌توانید از پارچه‌های کتان و مخمل نیز استفاده کنید. نکته‌ای که بسیار اهمیت دارد انتخاب پارچه مبلی چستر است. انتخاب اشتباه شما می‌تواند همه زحمات و هزینه شما را بیهوده سازد.

آموزش رویه کوبی مبل چستر

آموزش رویه کوبی مبل استیل

رویه کوبی مبل، مخصوصا مبلمان استیل بهترین راهکار برای افرادی است که توان خرید و تعویض مبلمان خود را مطابق مد روز ندارند.

معمولا زمانی که درباره رویه کوبی مبلمان یا جدیدترین مدل رویه کوبی مبل استیل حرف میزنیم بیشتر افراد تصور می‌کنند که حتما مبلمان باید آسیب جدی برای تعمیر داشته باشد و یا بسیار فرسوده شده باشد اما این یک باور اشتباه است.

زیرا تعمیرات مبلمان فقط شامل تعمیر فرسودگی یا شکستگی پایه یا بدنه مبل نیست بلکه امروزه با توجه به پیشرفت‌های منحصر به فرد در زمینه مد و دکوراسیون داخلی و مبلمان بسیاری از شرکت‌های تعمیرات مبل با خرید عمده پارچه مبلی و نیروهای متخصص و کارآمد تحول عظیمی ایجاد کردند.

در رویه کوبی این نوع مبل دقت زیادی لازم است و در تعویض رویه و پارچه این نوع مبلمان باید از پارچه‌های خوب و رنگ بندی متنوع استفاده کرد تا زیبایی و کیفیت این نوع مبلمان بیشتر شود.

رویه کوبی مبل استیل

آموزش رویه کوبی مبل سلطنتی

آموزش رویه کوبی مبل سلطنتی کار حساسی است و این کار باید توسط یک رویه کوب کار حرفه‌ای انجام شود تا تعویض پارچه مبل، اسفنج و ..‌. را با بهترین و مدرنترین تکنیک‌ها صورت بگیرد. مبلمان سلطنتی به علت ظرافتی که دارند معمولا زودتر آسیب می‌بینند. البته نحوه نگهداری مبل هم در عمر استفاده از مبل تاثیر دارد.


اگر مبل سلطنتی شما خصوصیات زیر را داشت نیاز به رویه کوبی دارد؛

 • شکسته و لق شدن پایه‌ها
 • کثیف شدن پارچه رومبلی
 • تورفتگی اسفنج مبل
 • داشتن سر و صدا از داخل مبل، هنگام نشستن یا برخاستن
رویه کوبی مبل سلطنتی

قیمت رویه کوبی مبل چقدر است؟

مشخص است که رویه کوبی مبل در مقایسه با خرید مبل که قیمت بسیار بالایی که دارد بسیار مناسب و مقرون به صرفه است اما این طور هم نیست که فرد کمترین هزینه را برای رویه کوبی را در نظر داشته باشد. عوامل موثر بر قیمت رویه کوبی مبل تاثیرگذار به شرح زیر است؛

 • نوع جنس مبل (بعضی از مدل‌های مبل نیازمند مهارت و ظرافت خاص است)
 • میزان آسیب دیدگی و فرسودگی مبل
 • مواد مورد استفاده برای تعمیر مبل
 • هزینه حمل و نقل
 • تعداد مبل‌ آسیب دیده
 • نوع تعمیر مبل و میزان پارچه مورد نیاز برای روکشی مبل
قیمت رویه کوبی مبل

عوامل موثر بر قیمت رویه کوبی مبل

همانطور که ذکر شد رویه کوبی مبل مراحل گوناگونی دارد. همه مبل ‌ها نیاز به ارائه همه این مراحل ندارد. به همین دلیل است که هزینه رویه کوبی مبل در مدل‌های مختلف تغییر می‌کند‌. بنابراین برای تعیین هزینه، ابتدا باید میزان تعمیرات مورد نیاز مبل را بررسی کرد.

بنر پروژهای نساجیت

بعد از آن باید از صاحب مبل بپرسید که دقیقا چه انتظاری از رویه کوبی مبل دارید؟! رویه کوبی مبل چند روز طول می‌کشد؟ با توجه به این چند اصل، هزینه رویه کوبی مبل مشخص می‌شود. در ادامه به چند مورد که در هزینه مبل موثر است را بررسی می‌کنیم؛

 • فوم‌ها و فنرهای مبل نیاز به تعویض دارد یا نه؟
 • تعداد مبل
 • نوع مبل
 • هزینه پارچه جدید مبل
 • میزان مهارت رویه کوب و دستمزد
عوامل موثر بر قیمت رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل در منزل

گاهی اوقات که مبل شما چندان کهنه نیست، رویه کوبی مبل فرآیند پیچیده‌ای ندارد و ممکن است بتوان این کار را در منزل انجام داد. به طور مثال آموزش رویه کوبی مبل استیل در منزل توصیه نمی‌شود.

البته برخی از افراد خودشان دست به تعمیر می‌زنند که این موضوع نتیجه خوبی ندارد، چرا که هر چقدر هم که مبلمان طراحی ساده‌ای داشته باشد، افرادی که در این حوزه فعالیت نمی‌کنند و از جزئیات کار رویه کوبی مبل آگاه نیستند.، در نتیجه بهترین کار این است رویه کوبی را به افراد متخصص بسپارید.

انتخاب نوع پارچه رویه کوبی مبل

 • اولین چیزی که در مورد مبل، شما را دلزده میکند نوع و طرح پارچه آن است. بسیاری از افراد بعد از مدتی استفاده و تکراری شدن طرح پارچه، اقدام به تعویض مبل می‌کنند. در حالی که می‌توانند با صرف هزینه بسیار کمتر و با تعویض پارچه مبل به محیط منزل روح تازه‌ای ببخشند.
 • اولین نکته‌ای که در انتخاب پارچه رویه کوبی مبل راحتی و یا هر نوع مبل دیگر مهم است، کیفیت و دوام پارچه است. انتخاب پارچه فقط به خاطر زیبایی آن کار اشتباهی است چون مدتی بعد از استفاده ممکن است فرسوده و کهنه شود و هزینه بیشتری برایتان داشته باشد. برای انتخاب پارچه باکیفیت به تعداد تارها و فشردگی آن توجه کنید و سعی کنید پارچه‌هایی که طرح آن چاپی هست را انتخاب نکنید چون بعد از مدتی کمرنگ می‌شود، پارچه‌هایی که طرح و نقش آن بافته شده است بهتر است.
 • مورد بعدی به نحوه شستشوی پارچه مربوط است، پارچه‌هایی که دوام و مقاومت خوبی در زمان شستشو دارند انتخاب مناسبی است.
 • همچنین، اگر حیوان خانگی یا بچه کوچک دارید، این موارد را در انتخاب نوع پارچه در نظر بگیرید.
 • مورد مهم بعدی در انتخاب پارچه میلی، تناسب و هماهنگی پارچه مبل با سبک مبل است. عدم تناسب سبک مبل و پارچه شما را از رویه کوبی مبل پشیمان میسازد.
 • هماهنگی رنگ و طرح پارچه مبل با سایر دکوراسیون منزل نیز اهمیت دارد. در انتخاب رنگ پارچه، رنگی را انتخاب کنید که زود تکراری نشود.

پارچه‌های مبل تنوع زیادی دارد که در زیر به تعدادی از آنها اشاره می‌کنیم؛

لفاف مبل چیست؟

لفاف کاری مختص مبل سلطنتی است و در قسمت کف مبل، قبل از لبه دوزی صورت می‌گیرد. مهارت و تخصص استادکار در این مرحله بسیار مفید است.

مراحل رویه کوبی مبل استیل

در ادامه مطلب بهتر است با چهار مرحله مراحل رویه کوبی آشنا خواهید شد؛

پارچه انتخابی

اگر خرید پارچه مبلی استیل از بین پارچه‌های گران قیمت باشد، درنتیجه کیفیت و هزینه رویه کوبی بیشتر خواهد شد. بنابراین باید گفت انتخاب پارچه مبلی مناسب، پرهزین‌ترین قسمت رویه کوبی است.

تقویت کلاف و ساختمان مبل

پس از تعویض پارچه مبلی و رویه کوبی، تعمیر و تقویت کلاف هزینه زیادی دارد. چنانچه کلاف مبل شما سالم است، نباید آن را تعمیر کنید.

رنگ کاری مبلمان

در صورتی که رنگ مبلمان آسیب دیده باشد نیاز به این مرحله است.

تعویض فوم یا اسفنج مبل

قبل از هر چیز باید بدانید که دو نوع فوم دارید. فوم سرد و فوم گرم که هر کدام هزینه خود را دارد. استفاده از هر کدام از این نوع فوم‌ها در هزینه آن تاثیر دارد.

تعویض فوم یا اسفنج مبل

مزیت رویه کوبی مبل

رویه کوبی مبل، مزیت‌هایی دارد که مهم‌ترین آن‌ها، صرفه جویی در زمان و هزینه است. این هزینه و زمان را می‌توان با خرید مبلمان جدید مقایسه کرد. این می‌تواند یک سبک کاملا جدید را بدون نیاز به هزینه بالا ایجاد کند. انجام رویه کوبی مبل بازسازی و سبکی جدید به مبلمان می‌دهد.

بزرگترین مزیت مبلمان استفاده مجدد از آن است. امروزه متاسفانه، مبلمان با کیفیت گذشته و چوب مرغوب ساخته نمی‌شود. بنابراین، بهتر است رویه کوبی مبل را به جای خرید مبلمان نو انجام دهید. با رویه کوبی مبل می‌توانید حداقل بیست سال از مبل خود استفاده کنید.

مزیت رویه کوبی مبل

سخن پایانی

در مجله نساجیت مطالب جامعی درباره اینکه رویه کوبی مبل چیست و هزینه و مراحل آن را بررسی کردیم. حالا متوجه شدید که گاهی مواقع استفاده از  رویه کوبی مبل، از هر جهت بهتر از تعویض مبلمان است، همچنین گاهی می‌توانید با استفاده از یک رویه کوبی عالی و کمک گرفتن از افراد کاربلد، رویه کوبی مبل فوق‌العاده داشته باشید که زیبایی اتاق شما را دوچندان کند. 

پیشنهاد منطقی و عاقلانه این است که در رویه کوبی مبل از مد روز پیروی نکنید و با توجه به درآمد خود و دکوراسیون منزل خود بهترین انتخاب را داشته باشید.

مجله نساجیت

منبع: ronixtools

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 4 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
8 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
سیما صفدری

رویه کوبی مبل چقدر زمان میبره؟

دانافر

تکراری شدن مبل هم مهمه اینکه بتونیم با تعویض پارچه مبل تنوعی به خانه بدیم و هم هزینه زیادی نکنیم پیشنهاد خیلی بهتری هست. سپاسگزارم

زارعیان

حقیقت متوجه نمیشم کدام پارچه برای سبک مبلم مناسب هست امکانش هست عکس مبلمان را براتون ارسال کنم و بهم پارچه مبلی متناسب به اون را چند نمونه پیشنهاد بدین

کتیبه

درسته که اگر اسکلت مبل خوب باشه خرید پارچه مبلی خیلی هزینه را کم میکنه ولی خیلی مهم هست که رویه کوبی اون هم به خوبی انجام بشه تا هزینه ای که کردی فایده داشته باشه

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱