فنگ شویی 07

فنگ شویی چیست؟ راهنمای کامل آموزش فنگ شویی در خانه

 اگر اخیرا به دنبال تغییر دکوراسیون، چیدمان و یا تجدید طراحی داخلی منزل یا دفتر کار خود بوده اید، احتمالا عبارت فنگ شویی در خانه را زیاد شنیده اید. با این که شور و هیجان زیادی در مورد فنگشویی وجود دارد و این عبارت به کرات میان طراحان داخلی و حتی افراد عادی استفاده می شود، ولی افراد زیادی نمی دانند که واقعا فنگ شويي چیست؟ فنگ شویی برای ایجاد دکوراسیون مناسب و چیدمان درست اشیا در ساختمان‌های مسکونی، تجاری، باغ و … استفاده می‌شود تا بهترین اثر را بر سلامتی، شادی، موفقیت، هماهنگی و به‌ طور کلی انرژی مثبت افراد داشته باشد.

با تولیدی پارچه نساجیت همراه باشید تا در این مطلب به طور کامل با آموزش فنگ شویی، قوانین فنگ شویی و اجرای فنگ شویی خانه آشنا شوید.

فنگ شویی چیست؟

فنگ شویی یک باور چینی باستانی است که معتقد است نحوه ساخت خانه یا نحوه چیدمان اشیا بر موفقیت، سلامتی و خوشبختی افراد ساکن در آن مکان تأثیر می گذارد. کلمات چینی “فنگ” و “شوی” به ترتیب به معنی “باد” و “آب” هستند. این مفهوم از یک شعر باستانی گرفته شده است که در مورد اتصال زندگی انسان با محیط اطراف او است.

فنگ شویی علمی است که چیدمان قطعات در هر فضا را به منظور ایجاد تعادل با دنیای طبیعی انجام می دهد که هدف آن استفاده از انرژی و ایجاد هماهنگی بین فرد و محیط اطراف او است. تمام اصول اساسی فنگ شویی منعکس کننده طبیعت هستند: موقعیت، باگوا و پنج عنصر. در ادامه این سه مورد را کاملا توضیح خواهیم داد.

فنگ شویی 01

موقعیت فرماندهی در فنگ شویی منزل

موقعیت فرماندهی نقطه ای از اتاق است که از در اتاق دورترین فاصله را دارد و با آن در راستای مستقیم نیست. موقعیت فرماندهی هر اتاق جایی است که می خواهید بیشتر وقت خود را در آن بگذرانید و باید بیشترین حس امنیت را به شما بدهد. دستورالعمل های فنگ شویی به شما پیشنهاد می دهد که این موقعیت را در اتاق تعیین کنید و سپس تختخواب، میز کار یا اجاق خود را در موقعیت فرماندهی قرار دهید. این سه قسمت از خانه شما بسیار حیاتی هستند، زیرا هر یک از آن ها نمایان گر بخش اساسی از زندگی شما است: تختخواب برای زمان استراحت، میز کار برای شغل و اجاق گاز نشان دهنده ثروت و تغذیه.

fengshui-02

نقشه فنگ شویی باگوآ

باگوآ نقشه انرژی فنگ شویی است که روی نقشه خانه شما قرار گرفته است. کلمه چینی “bagua” به معنی “هشت منطقه” است. هر یک از هشت حوزه مربوط به شرایط زندگی مثل خانواده، ثروت، شغل و … است.  هر یک از این مناطق دارای اشکال، رنگ، فصل، تعداد و عناصر زمینی متناظر هستند. شما در مرکز باگوآ، یعنی منطقه نهم، قرار دارید که نمایانگر نشاط و سلامتی شما است.  

چندین ایده فنگ شویی وجود دارد که همه آنها هنگام تجزیه و تحلیل خانه شما از باگوآ استفاده می کنند. با این حال، برخی ممکن است باگوآ را به روش های مختلف اعمال کنند. بعضی باگوا را طوری قرار می دهند تا دانش و شغل غالب باشد و برخی دیگر ممکن است باگوآ را بر اساس انرژی سال یا قطب نما جهت دهند.

مناطق باگوآ

فنگ شویی 03

ساده ترین راه برای گنجاندن باگوآ در زندگی این است که یک تا سه زمینه را شناسایی کنید که بیشترین نیاز را به آن  دارید و سعی نکنید همه زمینه ها را یک باره کار کنید. برای تقویت انرژی یا بهبود جریان، پیشنهادات فنگ شویی را در آن مناطق خاص بگنجانید. به عنوان مثال، اگر می خواهید باروری را تقویت کنید، می توانید یک میز دایره ای فلزی در بخشی از خانه خود که نماینگر کودکان است، اضافه کنید.

مشارکت

نشان دهنده: مشارکت، ازدواج، مراقبت از خود
شکل: صاف، مربع
رنگها: صورتی
فصل: انتقال بین فصول
شماره: 2
عنصر: زمین یین

کودکان

نشان دهنده: فرزندان، اتمام، شادی
شکل: دایره ای، کروی
رنگها: سفید، فلزی
فصل: پاییز
شماره: 7
عنصر: یین فلز

افراد مفید

نمایندگی: افراد مفید، خیرین، مسافرت
شکل: دایره ای، کروی
رنگها: خاکستری، متالیک
فصل: پاییز
شماره: 6
عنصر: فلز یانگ

شهرت

نشان دهنده: شهرت، اشتیاق، دید
شکل: مثلث، نقطه دار
رنگها: قرمز
فصل: تابستان
شماره: 9
عنصر: آتش

سلامتی

نشان دهنده: سلامت، مرکز
شکل: صاف، مربع
رنگها: قهوه ای، نارنجی، زرد
فصل: انتقال بین فصول
شماره: 5
عنصر: زمین

شغل

نمایندگی: شغل، مسیر زندگی
شکل: مواج، انحنا دار
رنگها: مشکی
فصل: زمستان
شماره 1
عنصر: آب

ثروت

نشان دهنده: ثروت، فراوانی، رفاه
شکل: ستونی، مستطیلی
رنگها: بنفش
فصل: بهار
شماره: 3
عنصر: چوب یین

خانواده

نشان دهنده: شروع جدید
شکل: ستونی، مستطیلی
رنگها: سبز، آبی
فصل: بهار
شماره: 4
عنصر: چوب یانگ

دانش

نمایندگی: دانش، تزکیه نفس، مهارت
شکل: صاف، مربع
رنگها: آبی تیره
فصل: انتقال بین فصول
شماره: 8
عنصر: زمین یانگ

پنج عنصر در فنگ شویی

فنگ شویی 04

پنج عنصر زمین، فلز، آب، چوب و آتش پنج مرحله بهم پیوسته در زندگی است که با هم کار می کنند و یک سیستم کامل ایجاد می کنند. به طور معمول، تمرین فنگ شویی برای ایجاد تعادل در این پنج وجه در خانه و هر یک از مناطق زندگی یا باگوا است.

 برای قرار دادن عناصر در زندگی و خانه خود، باید مشخص کنید که می خواهید انرژی خود را در کجا متمرکز کنید. دقیقاً مانند باگوآ، شما یکی از سه حوزه زندگی خود را انتخاب می کنید که می خواهید در آن ها پیشرفت کنید. سپس، با افزودن رنگها یا اشکال پیشنهادی در آن اتاق انرژی خانه خود را تقویت می کنید.

به عنوان مثال bagua نشان می دهد که اتاق خواب شما با نیکی، سلامتی کلی و مکانی که در آن جوان می شوید، مطابقت دارد و به عنصر زمین پیوند می خورد. روش هایی را برای ترکیب رنگ های زمینی، ظروف سفالی یا گِلی، سنگها و یا بلورها در آن اتاق در نظر بگیرید. بعد از اینکه در آنجا پیشرفت کردید، روی چند اتاق یا زمینه های دیگر زندگی خود تمرکز کنید. به عناصر مربوطه در آن اتاق ها نگاه کنید و با افزودن این عناصر تغییر مثبت را در زندگی خود اعمال کنید. هدف این است که انرژی مثبتی را به آن اتاق ها و در نهایت کل خانه وارد کنید.

زمین

کیفیت ها: زمین گیر، خودمراقبتی، پایدار
شکل: صاف، مربع
رنگها: قهوه ای، نارنجی، زرد
فصل: انتقال بین فصول
مناطق: بهداشت، دانش، مشارکت

چوب

کیفیت: گسترده، نشاط، رو به بالا
شکل: ستونی، مستطیلی
رنگها: سبز، آبی
فصل: بهار
مناطق: خانواده، ثروت

فلز

کیفیت: کارآمد، دقیق، زیبایی
شکل: دایره ای، کروی
رنگها: سفید، فلزی
فصل: پاییز
مناطق: افراد مفید، کودکان

آتش

کیفیات: شور، روشنایی، درخشان
شکل: مثلث، نقطه دار
رنگها: قرمز
فصل: تابستان
منطقه: شهرت

آب

ویژگی ها: رو به پایین، روان، متحرک
شکل: مواج، انحنا دار
رنگها: مشکی
فصل: زمستان
منطقه: شغلی

فنگ شویی طبق تعریف فیزیک کوانتوم

طبق تعریف فیزیک کوانتوم، در جهان شکلی از انرژی با فرکانس های گوناگون است که برخی را می توان دید و برخی را نه. در نتیجه انرژی هایی که قابل دیدن نیست در اطراف ما و خانه ما وجود دارند و در حال حرکت هستند. در فنگ شویی به این انرژی ها چی گفته می شود.

فنگ شویی به شما نشان می دهد که وقتی در آرایش وسایل و اثاثیه خانه یا محل کار خود تغییراتی می دهید؛ این تغییرات و حرکت انرژی در خانه یا محل کارتان تاثیر گذاشته و سبب تغییر در ثروت، سلامت، شادی و آرامشی درونی شما خواهد شد.

fengshui-05

فنگ شویی در ایران

بدون دانستن فنگ شویی، بسیاری از این اصول از دوران باستان تا به امروز در باور تمامی ما ایرانیان بوده است و بازتاب آن در فرهنگ ما کاملا مشهود است. استفاده از شیشه های رنگی، جدا بودن حمام و دستشویی و همچنین بنا شدن آن ها خارج از خانه نشان دهنده حضور دائمی این اصول از دیرباز در شیوه زندگی ما است .خانه تکانی یکی از رسومی است که پیش از سال نو صورت می گیرد و خالی از اصول فنگ شوی نیست. در این رسم، آلودگی هایی که طی یک سال ایجاد شده را می زدایند و بی نظمی ها و انباشتگی های این یک سال را پاکسازی می کنند تا با انرژی خوب به پیشواز بهار و سال نو روند.

این موضوعات نشان دهنده اهمیت دریافت انرژی خوب از قدیم الایام در ایران بوده است. با به کارگیری اصول فنگ شویی شما قادر خواهید بود محیطی گرم و صمیمی را در منزل و برای خانواده خود ایجاد کنید.

فنگ شویی 06

زندگی سالم و شاد با فنگ شویی

اگر می خواهید سالم و شاد باشید و و از عشق و موفقیت لذت ببرید؛ فضای پیرامون شما باید این انرژی را پشتیبانی کند. محیط شما باید با انرژی شخصی شما و همچنین انرژی که دوست دارید جذب کنید، متناسب باشد. درست همانطور که از بودن در کنار یک فرد شاد و پر انرژی خوشحال می شوید، همین اتفاق با فضای زندگی شما هم رخ می دهد. اگر محیط اطراف شما دارای انرژی های فنگ شویی یعنی سلامت، نشاط، دوستی و قوی بودن باشد، شما هم احساس حمایت و خوشبختی خواهید کرد و همه چیز برای شما ساده تر و روان خواهد شد.

ما در پخش پارچه نساجیت امیدواریم این مطلب بتواند به شما در انتخاب و چیدمان دکوراسیونی که همواره از آن انرژی می گیرید کمک کند. 

جدیدترین محصولات
پارچه مبلي شانل سه گل سايا پلاس كرم 01
274,000 تومان/ 1 متر
پارچه مبلي شانل سه گل سايا پلاس فيلي 19
274,000 تومان/ 1 متر
پارچه مبلي شانل سه گل فلوريس كرم 01
286,000 تومان/ 1 متر
پارچه مبلي شانل گل ریز فلوريس نسكافه اي 02
286,000 تومان/ 1 متر

جدیدترین محصولات

274,000 تومان/ 1 متر
274,000 تومان/ 1 متر
286,000 تومان/ 1 متر
286,000 تومان/ 1 متر
5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
naerifar

وقتی با فنگ شویی آشنا میشیم تازه میفهمیم چقدر اشتباه در چیدمان خونه انجام دادیم که روی روحیه خودمون تاثیر منفی داره

پاسخ به  naerifar

سلام. بله فنگ شویی در خانه در انرژی و روحیه افراد واقعا موثره

نیک پور

خیلی مطلب کاملی در مورد فنگ شویی نوشته بودین. ممنون

پاسخ به  نیک پور

سلام. خوشحالیم که این مطلب در مورد فنگ شويي تونسته به شما کمک کنه

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
زبانه ها کار می کنند لطفا توجه داشته باشید که شما باید یک قالب را به کتابخانه اضافه کنید تا بتوانید آن را در داخل برگه ها نمایش دهید.
تجارت پارچه مبلی
تاجر محترم! پارچه های مبلی شما را به سفارشتان تولید می کنیم.

پارچه مبلی های مرغوب ایرانی به کشور های همسایه و به کشور های حوزه خلیج همیشه فارس صادر می شود. دسترسی آسان، تنوع رنگ، کیفیت نسبتا بالا و دست یابی در زمان کم به انواع پارچه مبلی مورد نیاز مشتریان از علت های صادرات محصول به کشور های همسایه است.

فروشنده قالب
فروشنده ی گرامی در شهر خود نماینده و عامل فروش نساجیت باشید.

با توجه به کیفیت بالای محصولات نساجیت و همچنین تقاضای بالای بازار از محصولات نساجیت علاوه بر ارائه محصول با کیفیت به مشتریان خود باعث رونق در کسب و کار و فروش خود نیز بشوید.

کارگاه رویه کوبی قالب
مبل ساز محترم بدون واسطه از نساجیت بخرید!!

یکی از راه های حمایت از تولید کننده های ایرانی کم کردن واسطه گرها و دلال ها و یا به عبارت دیگر خرید مستقیم و بدون واسطه از تولید کننده ی داخلی می باشد.

نمایشگاه مبل قالب
نمایشگاه دار عزیز بدون واسطه از تولید کننده بخرید!!

با توجه به تنوع طرح و رنگ محصولات نساجیت شما نمایشگاه داران مبلمان می توانید بسته به نوع مبل و سلیقه ی طراحان و مشتریان خود، پارچه مبلی مناسب را انتخاب نموده و مستقیما از کارخانجات تولیدی نساجیت تهیه نمایید.

مصرف کننده خانگی قالب
مشاوره ی رایگان برای خرید بهتر پارچه مبلی برای شما مشتری محترم!!

از دغدغه های مشتریان خانگی پارچه مبلی و پرده، کیفیت و طرح و رنگ پارچه مبلی می باشد. مجموعه ی نساجیت در راستای احترام به این دسته از مشتریان خود طرح مشاوره ی رایگان برای انتخاب پارچه مبلی مناسب نیاز مشتری طراحی و اجرا نموده است.

بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم...
شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم...