بهترین زمان تعمیر مبلمان+ بررسی قیمت

بهترین زمان تعمیر مبلمان+ بررسی قیمت

فهرست مطالب

افرادی که به دکوراسیون اطراف خود اهمیت میدهند احتمالا پس از مدتی بعد از خرید مبل به فکر تعمیر مبلمان نیز می افتند. اما آیا این که تعویض پارچه مبل به صرفه می باشد یا نه یا اصلا هزینه ی تعمیرمبل و قیمت پارچه مبلی دغدغه و سوال خیلی از افراد است.

 تعمیر و تعویض پارچه مبلی می تواند باعث شود تا دکوراسیون منزل یا محل کار شما به کل تغییر کند و ظاهری تازه به خود بگیرد. در صورتی که این موارد سوال و دغدغه شما نیز می باشد و علاقه دارید تا مبل یا پارچه مبل خود را تعویض کنید با نساجیت بازرگانی آنلاین پارچه همراه باشید تا جواب سوالات خود را در این مقاله پیدا کنید.

اکثر تعمیرکاران مبلمان از شما می خواهند که پارچه مبلی جدید را خودتان تهیه کنید. تهیه پارچه مبلی می تواند هزینه بر باشد. اما نگران نباشید! شما می توانید از نساجیت با قیمت پایین و مستقیم از کارخانه به صورت متری و یا طاقه ای می توانید پارچه مبلی مورد نظرتان را سفارش دهید.

وقتی حرف از تعویض یا تعمیر مبل در منزل می شود، اولین سوالی که در نظر همه می آید این است که کدام مبل ارزش تعمیر دارد و کدام مبل باید تعویض شود؟! با توجه به تعداد مبل های متنوع و جذابی که در مبل فروشی ها و نمایشگاه های مبلمان وجود دارد، می توان نتیجه گرفت که افراد زیادی به دنبال خرید مبلمان نو برای خانه خود هستند.

از طرفی با توجه به قیمت بالای مبل های نو بعضی افراد به جای تعویض اقدام به تعمیر مبلمان خود می کنند. تعمير مبل یکی از کارهایی است که با آن می توان به دکوراسیون و زیبایی خانه خود جان دوباره داد. عمر مفید مبلمان از 7 تا 15 سال است. 

اگر برای تعیین متراژ پارچه مبلی متناسب با مبلمان خود به کمک نیاز دارید، حتما راهنمای زیر را بخوانید. می توانید با کمک این راهنما، متراژ پارچه مبلی متناسب با انواع مبلمان کلاسیک، استیل و راحتی را تعیین کنید.

راهنمای تعیین متراژ پارچه مبلی برای انواع مبلمان >>

چه زمانی باید برای تعمير مبل اقدام کنیم؟

در ادامه این مطلب با 4 نشانه مهم که پایان عمر مبلمان شما را نشان می دهند آشنا می شوید و می فهمید که آیا تاریخ انقضای مبلمان شما و زمان تعمیر آن رسیده است یا نه!

1. شنیدن صدای جیر جیر هنگام نشستن روی مبل

شنیدن صدای جیر جیر هنگام نشستن روی مبل

این صدا یقینا معنای خوشایندی ندارد. از سخت بودن چوب و نبود اتصالات و میخ های با کیفیت گرفته تا کهنه شدن مبل و قدیمی بودن آن عوامل به وجود آمدن این صداها هستند.

البته در نظر داشته باشید اگر مبلمانتان عمر زیادی دارد و میراث قدیمی خانوادگی است، قطعا هزینه تعمیر مبل، چوب، اتصالات، خرید پارچه مبلی و تعویض آن به اندازه خرید یک مبل جدید است.

2. از دست دادن فرم و حالت کوسن ها و نشیمن گاه مبل

اگر مبل شما هنوز عمری ندارد و فقط به علت استفاده مکرر کوسن ها، پشتی ها و نشیمن گاه آن فرم و حالت ارگونومی خود را از دست داده، می‌توانید به راحتی با استفاده از ابر و اسفنج‌های مخصوص موجود در بازار جان تازه‌ایی به مبلمان خود بدهید. این روش برای تعمیر مبل راحتی است که معمولا زیاد از آن استفاده می‌شود.‌

3. بروز جوش و خراش و حتی آلرژی در شما

گاهی ممکن است به علت جنس نامرغوب پارچه مبلی، پس از استفاده مکرر دچار جوش، خارش و حتی خراش روی پوست خود شوید. در این صورت باید فورا به فکر تعویض روکش مبل خود باشید.

4. تغییر فرم و رنگ پارچه مبلی

در صورتی که مبل شما در معرض نور خورشید باشد و یا حیوانات خانگی داشته باشید، قطعا در آینده نزدیک کمرنگ شدن، لکه شدن، فرسوده شدن و از بین رفتن رنگ پارچه مبلی شما اتفاق طبیعی است.

مبلمانی ارزش تعمیر دارد که چارچوب و کلاف و ساختار اصلی آن سالم باشد. اگر مبل شما از ساختار سالمی برخوردار نباشد، شما پس از تعمیر و پرداخت هزینه های آن، هر چقدر هم ماهرانه تعمیر شده باشد، باز هم بعد مدتی شاهد پدید آمدن همان مشکلات قبلی خواهید بود. 

از دیگر کارهایی که قبل از تعمیر مبل باید انجام دهید شناسایی بخش‌های آسیب دیده و میزان آسیب وارد به آن است.

 

4 نشانه برای تعویض مبل

تعمیر چوب مبلمان

در مواقعی تغییر رنگ چوب و ترمیم آن برای نو سازی مبلمان ضروری است. البته در مبلمان راحتی چون اکثر سطح مبل با پارچه مبلی پوشیده شده این کار زیاد موثر نیست، ولی در مبلمان استیل که چوب از بخش های مهم آن است، تغییر و ترمیم رنگ آن می تواند جانی دوباره به آن بدهد. 

رنگ کردن چوب مبل هم به دو روش پاششی( که با پیستوله انجام میشود) و پوششی( که در آن شخص رنگکار با تخصص خود آنرا رنگ می کند) انجام می شود. روش پوششی دقت و تمرکز بیشتری نسبت به روش پاششی دارد.

چه زمانی باید چوب مبلمان را تعمیر کرد؟

شما زمانی می توانید خراش های روی سطح چوب مبلمان را ترمیم کنید که در هیچ قسمت از آن تغییر رنگ و یا از بین رفتن پرداخت چوب وجود نداشته باشد. اگر خراش عمیق روی سطح چوب وجود باشد، تعمیرکار مبل باید پارچه و رویه مبل را درآورده و سپس سطح چوب را سیقل داده و خراش ها را از بین ببرند.

اگر سطح چوب مبل سالم است و فقط شما قصد تمیز و براق کردن آن را دارید، می توانید با استفاده از آب و صابون آن را تمیز کرده و تغییر چشم گیر آن را ببینید. استفاده از پارچه های پشمی که کمی زبر هستند در تمیز کردن بهتر سطح چوب موثر هستند.

برای افزایش طول عمر چوب می توانید از از رنگ فروشی ها واکس های خمیری مخصوص چوب مبلمان را تهیه کنید. ابتدا از خشک بودن سطح چوب مطمئن شوید و سپس با پارچه تمیز یا اسفنج آن را روی سطح چوب بکشید. برای رنگ کردن چوب هم میت وانید رنگ متناسب با آن را تهیه و یا از ماژیک های مخصوص لکه گیری برای از بین بردن خط و خش های کوچک استفاده کنید.

قیمت تعمیر مبلمان چقدر است؟

قیمت تعمیر مبلمان

هزینه تعمیر مبلمان قطعا به نوع مبل شما بستگی دارد. هر مبل از نظر شکل، ساختار، نوع چوب و نوع پارچه مبلی متفاوت است. 

به طور کلی عواملی زیادی در هزینه تعمیر مبل دخیل اند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

 1. طول مبل
 2. ظرفیت آن
 3. نوع و کیفیت مواد سازنده
 4. ساختار مبل
 5. مواد استفاده شده در بدنه مبل
 6. میزان کار دست صورت گرفته روی آن
 7. میزان خسارت وارده به مبل

بهتر است پارچه خود را از مراکز پخش عمده پارچه تهیه کنید.

عمر مفید مبلمان

از تعمیرکار مبل بپرسید:

اگر مبل شما دارای یک پارگی کوچک در نشیمن گاه است، به راحتی می توان با ترمیم پارچه مبلی و استفاده از مقداری اسفنج مخصوص برای پر کردن محل پارگی آن را ترمیم کرد. 

ولی اگر پارگی بزرگ باشد، ممکن برایتان هزینه و دردسر زیادی داشته باشد و در اینصورت نیاز به یک تعمیرکار ماهر دارید تا خیالتان از بابت کیفیت کار انجام شده راحت باشد.م سوالاتی که باید ابتدا از تعمیرکار مبل بپرسید عبارتند از:

 1. چه مدت است که تعمیر مبلمان انجام می دهد؟
 2. هزینه تعمیر مبل چقدر است؟
 3. آیا مبل شما ارزش تودوزی دارد؟
 4. چه مدت طول می کشد تا مبل شما را تعمیر کند؟

مراحل تعمیر مبلمان

تعمیرکار و کارشناس تعمیر مبل راحتی و یا استیل  ابتدا مبل شما را مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که ساختار چارچوب مبلمان دچار آسیب دیدگی شدید باشد، تعمیر مبل شما کار بیهوده ایی خواهد بود. در صورتی که چارچوب و کلاف مبل سالم باشد، ارزش تعمیر دارد.

همیشه این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید، چون قطعا با داشتن دانش و تکنولوژی و ابزار لازم می توانند با بالاترین کیفیت مبل شما را تعمیر کنند.

توجه داشته باشید که قبل از هرکاری از تعمیرکار مبل خود بخواهید تا نمونه کارهای خود را به شما نشان دهد و از تبحر و توانایی کامل او در این زمینه مطمئن شوید.

گاهی نیاز به تعویض پارچه مبلی دارید که باید با دقت آن را انتخاب کنید، چرا که پارچه مبلی مناسب می تواند علاوه بر زیبایی دکوراسیون داخلی شما راحتی و کم کردن هزینه های شما را نیز تضمین کند.0

تعمیر مبل در خانه

اگر در نظر دارید تعمیرات مبلمان خود را در منزل انجام دهید باید در نظر بگیرید که اگر بدنه مبل شما دچار شکستگی شده و یا دچار مشکلات اساسی شده تعمیر مبلمان خود را در منزل انجام ندهید ولی در صورتی که تعمیرات مبل شما جزئی است می توانید به راحتی در منزل انجام دهید. البته باید نوع مبلمان و کیفیت چوب مبلمان خود را نیز در نظر بگیرید. 

تعمیر مبل استیل در منزل

برای اینکه تعیین کنید که ایا ارزش دارد مبل استیل شما تعمیر بشود یا خیر کافی است به چوب مبلمان استیل خود نگاه کنید در صورتی که مشکلی نداشته باشداگر رنگ چوب مبلمان خود را دوست نداشته باشید،  رنگ آن قابل تغییر است و می توانید با عوض کردن پارچه مبلی استیل مورد نظر خود، مبلی جدید و نو در منزل داشته باشید. 

مشاهده و خرید آنلاین انواع پارچه مبل استیل

تعمیر مبل راحتی در منزل

تعمیر مبل راحتی به سادگی مبل استیل و مبل های دیگر نیست و چون مبل های راحتی تمام پارچه هستند و ساختار بل در این مبل ها مشخص نیست باید تعمیرکار مبل زیر مبل را باز کند و تشخیص دهد که پارچه مبلی راحتی باید عوض شود و یا خود مبل. 

نتیجه گیری

گاها می توان با ترمیم، تعمیر و یا تعویض پارچه مبلی خود در هزینه های بالای خرید مبل نو صرفه جویی کرده و هم بر زیبایی مبلمان و دکوراسیون داخلی خود بیافزایید. اگر شما هم قصد تعمیر مبلمان خود را دارید، به نکات گفته شده توجه کنید تا با کیفیت بالایی بتوانید جانی دوباره به مبلمان و خانه خود بدهید.

اگر شما به تازگی یکی از اجزای دکوراسیون منزلتان را بروز کرده اید، مثلا رنگ دیوارهایتان را تغییر دادید و یا فرش و پرده های خود را عوض کردید، نیازی به خرج اضافه برای تعویض پارچه رومبلی و یا مبلمان نیست و می توانید مبل هایتان را به یک رنگ کار ماهر داده تا کلاف مبلتان را رنگ کند. در غیر این صورت می توانید پارچه مبلی جدیدی را انتخاب و مبل خود را رویه کوبی کنید.

شما می توانید با ارسال عکس مبلمان خود برای ما از طریق واتساپ و یا فرم زیر منتظر کارشناسان ما باشید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و متراژ پارچه مبلی مورد نظر و همچنین طرح و رنگ مناسب مبلمانتان را به شما پیشنهاد دهند.

درخواست مشاوره برای تعمیر و متراژ پارچه مبلی

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 7 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
14 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نغمه داوری

من فرم مشاوره تعمیر مبل رو پر کردم و خیلی از مشاوره نیروهای پشتیبانی شما راضی بودم. ممنون

nasajit
پاسخ به  نغمه داوری

سلام. خوشحالیم که از پشتیبانی بازرگانی پارچه نساجیت راضی بودید.

مبل سازی رسولی

سلام. خیلی مطلب کاملی در مورد تعمیر مبلمان نوشته بودین. خدا قوت

nasajit

سلام خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده. تعمیرات مبل دغدغه خیلی از افراد هست.

افسانه

خیلی دنبال ی همچین مغاله ای بودم
خیلی از سوال هایی که تو ذهنم بود حل شد
حالا میدونم باید مبل هام رو عوض کنم

nasajit
پاسخ به  افسانه

سلام. خوشحالیم که مطلب ما تونسته سوالات شما درباره تعویض مبلمان رو جواب بده. اگر هم سوالی داتید همکاران من پاسخگو هستند

ماریان

ویدئو بسیار کاربردی بود برام

nasajit
پاسخ به  ماریان

سلام. خیلی خوشحالیم که تونستیم کمکتون کنیم.

[…] مبلمان خود را تعمیر کنیم یا تعویض؟ […]

ناظمی

نکات خیلی خوبی گفته شده بود و خیلی استفاده کردم.ممنون

پاسخ به  ناظمی

دوست عزیزممنون از حسن توجه شما! در صورتی که این مقاله از مجله نساجیت برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید!

شاهدی

بله به نظر من اسکلت مبل که سالم باشه ارزش داره روکش و رویه مبل را عوض کرد و مجدد چند سال دیگه یه مبل خوب داشته باشی.

شهبازی

من نزدیک 11 ساله مبل خریدم و خداراشکر هنوز سالمه ولی برای تغییر دکوراسیونم تصمیم دارم روکش مبل رو عوض کنم. میشه راهنمایی بفرمایید این به خود مبل صدمه میزنه و فعلا باید صبر کنم یا مشکلی نداره؟

پاسخ به  شهبازی

به شما پیشنهاد می کنیم برای عوض کردن پارچه مبلی حتما بدنه مبل باید سالم باشه. در صورتی که بدنه مبل مشکل داشته باشد باید تعمیر و سپس برای خرید پارچه مبلی جدید اقدام کنید. در غیر این صورت هیچ مشکلی ندارد و عوض کردن پارچه مبلی به مبل با بدنه سالم آسیبی نمیزند.

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱