عکس شاخص

ایده‌های جالب برای ست کردن مبل سرمه‌ای

فهرست مطالب

به تازگی استفاده از رنگ سرمه‌ای در دکوراسیون خانه‌ها رواج زیادی پیدا کرده و افراد با سلیقه‌های متفاوت به دنبال سبک‌های مختلفی از مبلمان با پارچه سرمه‌ای هستند. ممکن است شما هم قصد خرید مبل سرمه‌ای یا عوض کردن پارچه مبلی کهنه و خرید پارچه مبلی سرمه‌ای را داشته باشد؛ باید بدانید در طراحی و چیدمان دکوراسیون با مبل سرمه ای نکات مهمی وجود دارد که در صورت رعایت آن‌ها فضای خانه شما دلنشین و صمیمی خواهد شد.

در این مطلب از مجله نساجیت به بررسی حالت‌های مختلف دکوراسیون با مبل سرمه ای خواهیم پرداخت و به نکات مفید درباره مبلمان سرمه ای اشاره می‌کنیم.

دکوراسیون با مبل سرمه ای

استفاده از ست مبل سرمه ای

استفاده از ست مبل سرمه‌ ای در دکوراسیون منزل می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه باشد؛ اما باید دقت کنید که در انتخاب رنگ‌ها اصولی عمل کنید و ترکیب‌های درستی در پالت رنگی دکوراسیون به کار ببرید. به طور کلی، رنگ سرمه‌ای اگر با آیتم‌های دیگر هماهنگ باشد برای تمام خانه‌ها مناسب بوده و نمایی دلنشین به دکوراسیون داخلی خانه می‌بخشد.

برای مثال در یک دست مبل کلاسیک می‌توانید پارچه مبل سه نفره را به رنگ سرمه‌ای و مبلمان تک نفره را در رنگ‌های گرم و تکمل‌کننده سفارش دهید. در منازلی با متراژ کوچک بهتر است دکوراسیون با مبل سرمه ای را با رنگ‌هایی مثل سفید یا کرم ترکیب کنید تا فضای خانه بزرگ‌تر به نظر برسد.

نکته مهم در تمامی خانه‌ها با هر معماری‌ای که دارند، برقرار کردن تعادل در دکوراسیون است. برقراری تعادل یعنی میان طرح، رنگ و بافت لوازم خانه، هماهنگی برقرار باشد و اجزا به شکل اصولی در فضای اتاق پخش شده باشند.

استفاده از ست مبل سرمه ای

چیدمان دکوراسیون با مبل سرمه ای

یک اصل مهم در بکارگیری مبل سرمه‌ای، در نظر گرفتن هماهنگی سایر اجزای دکوراسیون خانه با مبلمان است. در هنگام انتخاب وسایل، رنگ‌بندی آن‌ها و چیدمان منزل خود باید به سایر آیتم‌ها مثل فرش، اکسسوری‌های مختلف، پرده و حتی رنگ دیوارها و کفپوش‌ها نیز توجه کنید.

فرش مناسب در کنار مبل سرمه‌ای

شاید از خود پرسیده باشید مبل سرمه ای با چه فرشی ست میشه؟ پیشنهاد ما این است که مبلمان سرمه‌ای را با فرش‌هایی در طیف رنگی روشن ست کنید.

برای مثال از فرش‌هایی با زمینه سفید، طوسی روشن، صورتی روشن یا کرم استفاده کنید تا مبلمان بیشتر به چشم بیایند و فضای خانه تنگ و خفه به نظر نرسد. سعی کنید از فرش‌ها و قالیچه‌های ساده و دارای طرح و نقوش بسیار کم استفاده کنید.

فرش مناسب در کنار مبل سرمه‌ای

اکسسوری‌های مناسب مبل سرمه‌ای

اکسسوری‌ها نقش مهمی در دکوراسیون خانه ایفا می‌کنند و استفاده درست و به جا از آن‌ها تا حد زیادی به تعادل در طراحی داخلی و تکمیل آن کمک می‌کند.

از بهترین ترکیب‌های ممکن در دکوراسیونی با مبل سرمه‌ای، در نظر گرفتن اکسسوری‌های طلایی رنگ است. از رنگ طلایی می‌توانید برای پایه‌های میز جلو مبلی، قاب عکس، قاب دور آینه، طرح کوسن‌ها و گلدان‌ها استفاده کنید.

همچنین استفاده از اکسسوری‌های مرمری به صورت جداگانه یا در ترکیب با رنگ طلایی در کنار مبلمان سرمه ای رنگ می‌تواند جلوه فوق‌العاده‌ای به منزل شما ببخشد.

اکسسوری‌های مناسب مبل سرمه‌ای

پرده مناسب در کنار مبل سرمه‌ای

برای انتخاب پرده در دکوراسیون با مبل سرمه ای گزینه‌های زیادی وجود دارد؛ از بهترین و ساده‌ترین انتخاب‌ها می‌شود به پرده‌های سفید رنگ و ساده اشاره کرد که در تضاد با مبلمان سرمه‌ای هستند و باعث بهتر دیده شدن مبلمان می‌شوند. همچنین استفاده از پرده‌های سفید موجب می‌شود که فضای نشیمن بازتر و بزرگ‌تر به نظر برسد و نور طبیعی منزل را نیز کم نخواهند کرد.

یکی دیگر از گزینه‌های مناسب برای انتخاب پرده، استفاده از رنگ‌هایی در طیف آبی و سرمه‌ای برای دکور پرده است. پارچه‌های سیم بافت مدلی که به تازگی در لیست پارچه‌های دکور پرده قرار گرفته‌اند و می‌توانند برای دکوراسیون کلاسیک بسیار مناسب باشند.

اگر جسارت کافی برای استفاده از رنگ نارنجی را دارید می‌توانید پارچه‌هایی با طیف رنگی نزدیک به نارنجی یا آجری را در دکوراسیون منزل به کار ببرید.

پرده مناسب در کنار مبل سرمه‌ای

کفپوش مناسب مبل سرمه‌ای

کفپوش‌های چوبی تیره اجازه خودنمایی را به مبلمان سرمه‌ای نمی‌دهند، پس در هنگام خرید پارچه مبلی سرمه‌ای بهتر است به کفپوش خانه دقت کنید. طیف‌های روشن کفپوش‌ها بهترین رنگ برای قرار گرفتن در کنار مبلمان سرمه‌ای هستند. اگر منزل شما کفپوش‌های تیره دارد، بهتر است از موکت، فرش یا قالیچه‌های روشن استفاده کنید.

در خانه‌هایی که کفپوش سرامیکی دارند، معمولا قسمت نشیمن با سرامیک‌های روشن پوشیده شده است. سرامیک‌های سفید یا کرم از رنگ‌ مناسب برای ست شدن با مبل سرمه‌ای برخوردار هستند. اگر سرامیک‌های پوشاننده کف منزل شما طرح‌دار است، باید از استفاده طرح‌های شلوغ در سایر قسمت‌ها خودداری کنید.

کفپوش مناسب مبل سرمه‌ای

ترکیب رنگ مناسب در دکوراسیون با مبل سرمه ای

استفاده از رنگ‌های متفاوت در دکوراسیون منزل اهمیت زیادی دارد، چرا که عامل مهمی در ایجاد تعادل در دکوراسیون است. ممکن است از خود پرسیده باشید که مبل سرمه ای با چه رنگی ست میشه؟ در واقع به دنبال پارچه مبلی یا پارچه کوسنی با رنگ متفاوتی برای ترکیب کردن آن با پارچه مبلی سرمه ای می‌گردید.

در این قسمت به بررسی و کشف بهترین رنگ‌ها برای بکارگیری در دکوراسیون با مبل سرمه ای می‌پردازیم.

ترکیب رنگ سرمه‌ای با رنگ‌های گرم

رنگ‌های گرم از بهترین گزینه‌ها برای قرار گرفتن در کنار رنگ سرمه‌ای هستند؛ زیرا سرمه‌ای رنگی سرد است و با قرار گرفتن طیف‌های متفاوت رنگ گرم در کنار آن تعادل دکوراسیون حفظ می‌شود. باید دقت کنید که در استفاده از هیچ‌کدام از رنگ‌ها اغراق نکنید و تنها ده درصد دکوراسیون با مبل سرمه ای را به کمک طیف گرم پوشش دهید.

از محبوب‌ترین رنگ‌ها که با قرار گرفتن در کنار سرمه‌ای کنتراست جذابی به وجود می‌آورند می‌توان به طلایی، زرد، نارنجی، زرشکی و کرم اشاره کرد.

ترکیب رنگ سرمه ای طلایی در مبلمان

طلایی یک رنگ گرم و بسیار شیک است که در کنار رنگ‌های تیره‌ای مثل سرمه‌ای جلوه خیره‌کننده‌ای دارد. به دلیل حالت اشرافی و لوکس رنگ طلایی بهتر است از ترکیب رنگ سرمه ای طلایی در مبلمان کلاسیک و سلطنتی استفاده کنید.

البته بهتر است رنگ طلایی را فقط در ده درصد فضا به کار بگیرید؛ چرا که اغراق در این رنگ از شدت زیبایی دکوراسیون می‌کاهد. در انواع مبل سرمه ای طلایی جدید، می‌بینیم که استفاده ازپارچه مبلی رنگ طلایی در پایه‌ها، طرح کوسن‌ها و لوازم دکوری بهترین حالت را ایجاد خواهد کرد.

ترکیب رنگ سرمه ای طلایی در مبلمان

مبلمان سرمه‌ای زرد

زرد یک رنگ گرم و انرژی‌بخش است که مکمل خوبی برای رنگ سرمه‌ای محسوب می‌شود. ترکیب کوسن‌های زرد با مبلمان راحتی سرمه‌ای می‌تواند فضای نشیمن را دلنشین و صمیمی جلوه بدهد. البته طبق قوانین طراحی داخلی تنها ده درصد کل دکوراسیون نشیمن شما باید متعلق به رنگ زرد باشد.

مبلمان سرمه‌ای زرد

مبلمان سرمه‌ای نارنجی

نارنجی از رنگ‌های گرم و تیزی است که در کنار رنگ‌های سرد و خنثی به خوبی دیده می‌شود و انرژی زیادی به محیط منتقل می‌کند؛ برای همین استفاده از رنگ نارنجی در دکوراسیون منزل نیاز به جسارت دارد.

معمولا از این رنگ در کنار مبلمان راحتی سرمه‌ای رنگ استفاده می‌شود، اما می‌توان از طیف‌های تیره‌تر این رنگ مانند آجری برای استفاده در کنار مبلمان کلاسیک سرمه‌ای نیز بهره برد.

مبلمان سرمه‌ای نارنجی

مبل سرمه ای زرشکی

بهتر است ترکیب رنگ سرمه‌ای و زرشکی در خانه‌هایی استفاده شود که دارای فضای نشیمن بزرگی هستند؛ چرا که ترکیب این دو رنگ تیره موجب می‌شود فضا کوچک‌تر از آنچه هست، نمایان شود. مبل سرمه‌ای زرشکی یک ترکیب شیک و لوکس است که باید در کنار رنگ‌های روشن‌تر و گرم‌تر قرار بگیرد.

برای ایجاد ترکیب مبل سرمه ای زرشکی می‌توانید از یک مبل استیل تماما سرمه‌ای و کوسن‌ها و شال مبل زرشکی استفاده کنید.

مبل سرمه ای زرشکی

مبل سرمه ای کرم

مبل سرمه ای کرم ترکیب رنگ بی‌نظیری دارد که به راحتی می‌شود از آن در هر سبک دکوراسیون و هر معماری‌ای بهره برد. کرم یک رنگ گرم با خاصیت خنثی است و در کنار سرمه‌‌ای تعادل خوبی را به وجود می‌آورد. به دلیل عدم وجود درخشندگی در رنگ کرم بهتر است از پارچه مبلی با ترکیب سرمه‌ای با پارچه مبلی کرم، برای مبلمان راحتی یا ال استفاده کنید.

مبل سرمه ای کرم

ترکیب رنگ سرمه‌ای با رنگ‌های سرد

رنگ‌های سرد به دلیل خاصیت آرامش‌بخشی که دارند در دکوراسیون داخلی خانه مورد توجه هستند. با توجه به این نکته که رنگ سرمه‌ای خاصیت سردی دارد، بهتر است در چیدمان دکوراسیون با مبل سرمه ای و رنگ‌های سرد دیگر، حداقل از یک آیتم با تم گرم استفاده کنید یا از طیف روشن رنگ‌های سرد بهره بگیرید که فضای منزل پر از تیرگی نشود.

در ادامه به طور دقیق بررسی می‌کنیم که در طیف رنگ‌های سرد، مبل سرمه‌ ای با چه رنگ‌هایی ست می‌شود؟

ترکیب رنگ سرمه ای با سفید در مبلمان

ترکیب رنگ سرمه ای سفید در مبلمان بسیار پرطرفدار است و در پارچه‌های مبلی نیز این ترکیب را زیاد می‌بینیم. سفید رنگی خنثی و روشن است که در ترکیب با تیرگی و سردی سرمه‌ای نمایی فوق‌العاده ایجاد می‌کند. در انواع مبل سرمه ای سفید جدید، از پایه‌های چوبی سفید برای مبلمان سرمه‌ای استفاده می‌شود.

در نظر بگیرید که استفاده از مبل سرمه ای با چوب سفید، در کنار آیتم‌های سفید دیگر ظاهری بسیار سرد به خانه می‌بخشد؛ برای همین بهتر است از یک آیتم با رنگ گرم در اتاق نشیمن استفاده کنید.

ترکیب رنگ سرمه ای با سفید در مبلمان

مبل سرمه ای طوسی

رنگ طوسی در کنار سرمه‌ای ترکیب خوبی می‌سازد. البته باید دقت کنید که استفاده از طیف‌های تیره‌تر طوسی، به دلیل بهم زدن تعادل رنگی دکوراسیون، پیشنهاد نمی‌شود. طوسی در طی سال‌های گذشته جزو رنگ‌های محبوب در دکوراسیون داخلی بوده و مبل سرمه ای طوسی در انواع دکوراسیون‌های مدرن، طرفداران زیادی دارد.

استفاده از پارچه طوسی روشن در کنار سرمه‌ای به بزرگ‌تر دیده شدن فضا و همچنین درخشش مبلمان شما کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از کوسن‌هایی با پارچه ترکیبی طوسی و سرمه‌ای استفاده کنید. در ست مبل سرمه‌ ای استیل می‌توانید از طیف لوکس‌تر طوسی، یعنی نقره‌ای، به عنوان رنگ چوب پایه‌ها و دسته‌های مبلمان بهره ببرید.

مبل سرمه ای طوسی

مبل سبز و سرمه ای

الهام گرفتن از طبیعت و بکارگیری رنگ سبز در دکوراسیون خانه، انتخابی هوشمندانه‌ است. طیف‌های روشن رنگ سبز بهترین انتخاب برای ایجاد ترکیب مبل سبز و سرمه ای هستند. سبزهای تیره فضای خانه را شلوغ نشان می‌دهند و تمرکز بیننده را بهم می‌ریزند اما سبزهای روشن باعث ایجاد فضایی دل‌نشین خواهند شد.

مبل سبز و سرمه ای

مبل آبی سرمه ای

خانواده رنگ آبی در ترکیب با سرمه‌ای فضای سردی را به وجود می‌آورد؛ بنابراین در انتخاب مبل ابی سرمه ای در نظر بگیرید که حتما بخشی از خانه را با رنگ‌های گرم مثل نارنجی تزئین کنید. بکارگیری پارچه مبلی آبی سرمه‌ای می‌تواند فضای مدرنی را ایجاد کند.

انتخاب و خرید پارچه مبلی سرمه‌ای

انتخاب و خرید پارچه مبلی سرمه‌ای

برای انتخاب پارچه مبلی سرمه ای دلایل زیادی وجود دارد؛ برای مثال نگهداری از پارچه تیره آسان‌تر است و لکه‌های ناشی از ریختن موادی مثل چای، کمتر به چشم می‌آید. رنگ سرمه‌ای زیبایی اشرافی و لوکسی دارد و در پارچه‌هایی با طرح پتینه، داماسک (سه گل)، راه راه و ساده به خوبی خودنمایی می‌کند.

مبلمان سرمه‌ای در سبک‌های مختلف با پارچه‌های مخمل، گونی بافت و شانل بسیار محبوب هستند. برای انتخاب و خرید آسان پارچه مبلی به صفحه محصولات فروشگاه اینترنتی نساجیت مراجعه کنید تا انواع پارچه‌ها را با بهترین کیفیت تهیه نمایید.

همچنین می‌توانید جهت دریافت مشاوره رایگان با شماره تلفن 09162510025 یا 09162510024 تماس حاصل فرمایید.

پارچه مبلی سرمه ای

کلام آخر

به تازگی رنگ سرمه‌ای محبوبیت بیشتری در بین افراد پیدا کرده و دکوراسیون با مبل سرمه ای طرفداران زیادی دارد. به دلیل ظاهر شیک و خیره‌کننده، این رنگ پارچه با جنس‌های متفاوت در انواع سبک‌های متفاوت مبل به کار می‌رود.

در این مطلب از سایت نساجیت به بررسی پارچه سرمه ای در مبلمان پرداختیم و تعیین کردیم که مبل سرمه ای با چه رنگ‌هایی ست می‌شود. با توجه به نکات ذکر شده در این مقاله می‌توانید دکوراسیون منزل خود را به صورت اصولی و زیبا بچینید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 1 رای
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نگار

ممنون از مقاله خوبتون! ایده های جالبی بود

پاسخ به  نگار

ممنون از حسن توجه و به اشتراک گذاری نظرتون در مجله نساجیت

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱