کالیته پارچه مبل

کالیته پارچه مبل چیست+ راهنمای جامع

فهرست مطالب

کالیته پارچه تکه‌های کوچک پارچه‌هایی است که به صورت کد گذاری شده در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. این تکه پارچه نمونه‌ای از محصول اصلی هستند که برای انتخاب پارچه مورد نیاز برای روکش مبل به کار می‌روند.

کالیته پارچه مبل در مرحله نهایی ساخت انواع مبلمان به کار برده می‌شود. در این مرحله روکوبی مبل‌ها با پارچه‌های مخصوص انجام می‌گیرد. به این ترتیب ظاهر نهایی مبل ایجاد خواهد شد. شما می‌توانید انواع کالیته پارچه مبلی را با ویژگی‌های کمی و کیفی مورد نظر خود خریداری کنید.

کالیته پارچه مبلی

ویژگی‌های مهم کالیته پارچه مبل استاندارد

برای این که ببینیم کالیته پارچه چیست ابتدا باید با ویژگی‌های مهم انواع استاندارد این محصولات آشنایی داشته باشیم. هر یک از دسته بندی‌های این پارچه‌ها با ویژگی‌های به خصوصی از نظر جنس، رنگ، طراحی و… عرضه می‌شوند که تعیین کننده ساختار کیفی این محصولات هستند.

کیفیت هر یک از این پارچه‌ها در دوام آن‌ها بر روی محصولات مختلف تأثیر می‌گذارد. به طور مثال هر چه کیفیت این پارچه‌ها بیشتر باشد، مبل شما دیرتر خراب می‌شود. در این خصوص باید به محل استفاده از این مبل‌ها نیز دقت داشته باشید و پارچه مخصوص آن‌ها را با در نظر گرفتن ویژگی‌های محیطی انتخاب کنید.

به طور مثال پارچه مبلی که در مکان‌های سر باز به کار می‌رود، باید حتماً از مقاومت بیشتری در برابر رطوبت، سرما و… برخوردار باشد. کالیته پارچه مبل باید تنوع مورد نیاز مشتریان را در دسترس آن‌ها قرار دهد.

این ویژگی نیز در صنایع مبل سازی مورد توجه قرار می‌گیرد. این مسئله به یکدست بودن ساختار پارچه‌های مبلی مربوط می‌شود. فشردگی این پارچه‌ها با دست کشیدن بر سطح آن‌ها مشخص خواهد شد.

کالیته رنگ پارچه مبلی نیز در این خصوص مورد توجه است. هر یک از این پارچه‌ها با رنگ بندی زیبا و جذابی ارائه می‌شوند که انتخاب رنگ آن‌ها به سلیقه و نظر طراحان مبلمان و مشتریان مربوط می‌شود.

کالیته پارچه مبل استاندارد

الیاف پارچه‌های مبلی

کالیته پارچه مبل با الیاف مختلفی تولید می‌شود. این ویژگی نقش مؤثری در کیفیت ساختار هر یک از این پارچه‌ها ایفا می‌کند. کیفیت این الیاف یک مشخصه مهم در ساختار پارچه‌های مبلی به شمار می‌رود و بر دوام آن‌ها تأثیر می‌گذارد. این ویژگی بر نحوه استفاده از پارچه مبلی و احساس راحتی افراد نیز تأثیر می‌گذارد.

وزن این پارچه‌ها نیز به الیاف به کار رفته در این اقلام بستگی دارد. همیشه توجه داشته باشید که داشتن یک مبل خوب به انتخاب تک‌تک اجزای به کار رفته در آن بستگی دارد.از پارچه‌هایی که برای روکش کردن مبل انتخاب می‌کنید تا سایر متریال مصرفی در فرایند ساخت مبلمان کیفیت نهایی محصول را تعیین می‌کنند. پس در این زمینه باید همه جوانب را در نظر داشته باشید. در ادامه برخی از الیاف به کار رفته در این پارچه‌ها را بررسی می‌کنیم.

خرید عمده پارچه مبلی

الیاف طبیعی کالیته پارچه

ساخت کالیته پارچه مبلی با استفاده از الیاف طبیعی بسیار متداول است. این پارچه‌ها در صنایع مبل سازی به میزان بالایی به کار می‌روند. استفاده از آن‌ها مزایا و معایب به خصوصی برای مشتریان دارد. برخی از این الیاف با مقاومت سایشی قابل توجهی تولید می‌شوند.

به این ترتیب دچار تغییر رنگ و سایش در اثر استفاده طولانی مدت نخواهند شد. این مسئله سبب بهبود مصارف این دسته از پارچه‌ها می‌شود. نخ کش شدن این پارچه‌ها نیز بسیار کم اتفاق می‌افتد و این مسئله سبب حفظ سلامت مبل‌های مورد استفاده شما خواهد شد.

برخی از مدل‌های الیاف طبیعی در برابر چروک شدن مقاومت دارند. به طور کلی دسته بندی الیاف طبیعی ساخت کالیته پارچه مبل با کیفیت خوبی تولید می‌شوند، اما مقاومت بالایی در برابر شست و شو ندارند. اغلب آن‌ها برای محیط‌های کم تردد به کار برده می‌شوند.

الیاف مصنوعی ساخت انواع کالیته پارچه مبل

کالیته پارچه مبل با الیاف مصنوعی نیز به تولید می‌رسد. ساخت و آماده سازی هر یک از این پارچه‌های مبلی با الیاف مصنوعی برای تولید برخی روکش‌های مبل انجام می‌گیرد. استحکام و مقاومت این قسم پارچه‌ها کمی بیشتر از الیاف طبیعی پارچه‌ای است.

هر یک از آن‌ها به سادگی شست و شو می‌شوند و مشتریان در این زمینه با مشکلی روبه‌رو نخواهند شد. در ساختار آن‌ها مواد مصنوعی مختلفی به کار برده می‌شود و به همین خاطر بافت پارچه در نهایت بسیار مقاوم خواهد بود.

جذب رطوبت این دسته از پارچه‌ها بسیار محدود است و این مسئله مزایای قابل توجهی دارد. مقاومت برخی از دسته بندی‌های این پارچه‌ها به چروک شدن کمی پایین است و این مسئله محدودیت‌هایی در استفاده از این الیاف به وجود می‌آورد.

پارچه مبلی ترکی

پارچه مبلیتو از نساجیت بخر!

ویژگی‌های ظاهری پارچه‌های مبلی

کالیته پارچه مبلی کارلو با ویژگی‌های ظاهری به خصوصی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. هر یک از این پارچه‌های مبلی با شکل ظاهری و رنگ بندی و طراحی به خصوصی ارائه می‌شوند. انتخاب در میان آن‌ها بر اساس اصول به خصوصی انجام خواهد شد.

در این زمینه به رنگ بندی پارچه‌ها و تناسب هر یک با سبک طراحی مبل توجه می‌شود. کالیته پارچه مبل بر اساس نوع کاربری هر یک از این اقلام نیز انتخاب خواهد شد. به طور مثال برای اتاق‌های کوچک و پر رفت و آمد اغلب از پارچه‌های مبلی با طرح‌های شلوغ استفاده نمی‌شود.

برای اتاق‌های نشیمن با ابعاد بزرگ و در محیط‌های پر رفت و آمد استفاده از پارچه‌هایی با تونالیته رنگی تیره و در میان رنگ‌های خنثی بسیار کارایی خواهد داشت و در زیبایی دکوراسیون محیط تأثیر می‌گذارد. برای خرید پارچه مبلی باید به شکل ظاهری آن توجه ویژه‌ای داشته باشید.

برای محیط‌های رسمی و کلاسیک انتخاب کالیته پارچه مبل روشن‌تر توصیه می‌شود. در چنین محیط‌هایی باید حتماً به جنس و دوام این محصولات نیز توجه داشته باشید تا در طولانی مدت مشکلی در مبل شما ایجاد نشود.

چیدمان کوسن روی مبل سلطنتی

راهنمای انتخاب کالیته پارچه برای مبل

گروه تولیدی پارچه نساجیت انواع دسته بندی‌های این پارچه‌ها را با در نظر گرفتن نوع کاربری شما ارائه می‌دهند. هر یک از مدل‌های این پارچه‌ها ویژگی‌هایی دارند که انتخاب آن‌ها را برای برخی محیط‌ها مناسب می‌کنند.

در صورتی که به دوام طرح و رنگ به کار رفته در هر یک از این پارچه‌ها اهمیت می‌دهید، بهتر است از رنگ‌های طوسی، کرمی و خاکستری استفاده کنید. به این ترتیب تا چند سال از نظافت و یا تعویض این پارچه‌ها خلاص می‌شوید. شما می‌توانید از دو مدل از این پارچه‌ها برای دیزاین مبلمان خود استفاده کنید.

به طور مثال یک نوع کالیته پارچه مبل با رنگ‌های خنثی و یا طرح‌های ساده انتخاب کنید و یکی از آن‌ها را با رنگ‌های قوی مانند بنفش، زرد، قرمز و… سپس آن‌ها را در بخش‌های مختلف مبل خود تلفیق کنید. بهتر است رنگ هر یک از آن‌ها به هم مرتبط باشد و یا یک رنگ خنثی را با یک رنگ شاد به کار ببرید.

مجله نساجیت ایده‌های جذابی برای به کار بردن هر یک از این پارچه‌ها ارائه می‌دهد. برای محیط‌هایی که مبلمان شما در معرض آلودگی قرار دارد، استفاده از پارچه‌های پر نقش و نگار نیز توصیه می‌شود. این دسته از مبل‌ها لکه‌ها و آلودگی‌ها را کمتر نمایان می‌کنند.

مشخصات کلی پارچه‌های مبلی

کالیته پارچه مبل با مشخصه‌های مهمی در اختیار مشتریان قرار می‌گیرد. برخی از این مشخصه‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • عدم کشیده شدن این پارچه‌ها یک مشخصه مهم است که در حین خرید هر یک مورد توجه قرار می‌گیرد. این ویژگی به مشتریان کمک می‌کند که از روکش‌های مبلمان خود در طولانی مدت بهترین استفاده‌ها را داشته باشند. این مسئله از خراب شدن زود هنگام روکش مبل شما به شدت پیشگیری می‌کند و تأثیر به سزایی در این زمینه دارد.
  • تراکم و فشردگی پارچه‌هایی که برای روکش مبلمان خود به کار می‌برید نیز در دوام آن تأثیر می‌گذارد. در خصوص خرید هر یک از انواع کالیته پارچه مبلی شانل باید به این مسئله دقت داشته باشید. تراکم بالای پارچه از آسیب رسیدن به ساختار روکش مبل شما در طولانی مدت پیشگیری می‌کند. به این ترتیب شست و شوی الیاف پارچه‌ای نیز بسیار ساده‌تر خواهد شد.
  • وزن پارچه‌های مبلی هر چه بیشتر باشد، مرغوبیت آن‌ها تضمین شده‌تر خواهد بود. کالیته پارچه مبل با طرح‌ها و مدل‌های مختلفی ارائه می‌شود که هر یک از آن‌ها از میزان وزن مشخصی برخوردار هستند. در انتخاب هر مدل سنگینی یا سبکی پارچه انتخابی را در نظر داشته باشید و بر این اساس انتخاب خود را انجام دهید.

اصول انتخاب رنگ پارچه‌های مبلی

کالیته پارچه مبلی کلاسیک و هر یک از مدل‌های متنوع این محصولات با رنگ بندی وسیعی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند. هر یک از رنگ‌های آن‌ها بر اساس برخی نیازهای مشتریان در طراحی مبل انتخاب خواهند شد.

در این زمینه باید به تضاد در انتخاب پارچه‌های مبلی دقت داشته باشید. رنگ پارچه‌های مبلی اغلب به صورت چندگانه انتخاب می‌شود. هر یک از آن‌ها با دو یا سه رنگ مجزا تولید و طراحی خواهند شد. این مسئله دقت به انتخاب پارچه‌های رنگی روکش مبل را بیشتر می‌کند.

کالیته پارچه مبلی ساتن برای روکش کردن بسیاری از سبک‌های مبلمان مناسب خواهد بود. برای انتخاب هر یک از مدل‌های این پارچه‌ها باید به تناسب هر یک از آن‌ها با سبک طراحی مبل خود توجه کنید. در بخش بعدی باید به بازی رنگ‌ها توجه داشته باشید.

استفاده از تک رنگ‌ها نیز در برخی از مبلمان شیک امروزی مشاهده می‌شود. کالیته پارچه مبل با در نظر گرفتن ایجاد موج رنگی در روکش مبل نیز انتخاب می‌شود و برخی از مشتریان این ویژگی‌ها را مورد توجه قرار می‌دهند. برای انتخاب آن‌ها باید به بالانس رنگی میان اجزا دقت داشته باشید و این مسائل را به دقت کنترل کنید. به این ترتیب طراحی مبل شما بسیار زیباتر می‌شود.

پر طرف‌دارترین کالیته پارچه کوسن و مبل

کالیته پارچه مبل با طیف رنگی وسیعی در بازارهای فروش عرضه می‌شود. هر یک از این رنگ‌ها از ویژگی‌های به خصوصی برخوردار هستند و برای برخی سبک‌های طراحی به کار می‌روند. در این میان رنگ‌های خنثی جایگاه بسیار مهمی دارند. انواع کالیته پارچه لارا با این رنگ بندی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند.

انواع رنگ‌های خاکستری، کرمی و… همیشه در معرض توجه بوده‌اند. این رنگ‌ها با انواع رنگ بندی شاد و تیره ست می‌شوند و به صورت مکمل به کار می‌روند.

در این میان رنگ‌های شاد نیز جایگاه خاص خود را دارند. در کالیته پارچه مبلی جولیا از رنگ‌های شاد زرد و قرمز استفاده می‌شود که به صورت طرح دار و ساده در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند.

هر یک از این رنگ‌ها در برخی مبل‌ها ظاهر و جلوه خاصی ایجاد می‌کنند. رنگ صورتی و بنفش نیز برای سفارش روکش کردن مبل مورد استفاده قرار می‌گیرند و هر یک جلوه‌ای شیک و زیبا در مبلمان شما به وجود می‌آورند.

کالیته پارچه مبلی لارسن با رنگ بندی آبی و سبز نیز مورد توجه بسیاری از مشتریان بوده است. این رنگ بندی در طراحی دکوراسیون با سبک‌های امروزی بسیار کارایی دارند و جلوه بسیار زیبایی در محیط به وجود می‌آورند. انواع آن‌ها برای محیط منازل، محیط‌های اداری، مراکز شلوغ و پر رفت و آمد و… به کار برده می‌شوند و محدودیتی در استفاده از آن‌ها وجود نخواهد داشت.

مشاهده و خرید آنلاین انواع پارچه کوسن مبل از نساجیت

انواع پارچه‌های مبلی

هر یک از دسته بندی‌های این پارچه‌ها با جنس به خصوصی تولید می‌شوند. طراحی آن‌ها در هر یک از مدل‌ها با هم متفاوت است. در این میان برخی از دسته بندی‌ها از شهرت بیشتری برخوردار هستند. انواع آن‌ها را در زیر مشاهده می‌کنید:

  • کالیته پارچه مبلی ویانا که یکی از برترین مدل‌های این محصولات در نساجیت به شمار می‌رود. مدل‌های مختلفی از این پارچه ارائه شده‌اند که از میان آن‌ها می‌توان به طرح‌های گل دار، سه گل، راه‌راه و… اشاره کرد. هر یک از این پارچه‌ها از تنوع رنگی وسیعی برخوردار هستند.
  • کالیته پارچه مبلی آیلار نیز با تراکم خوب و قیمت‌های به صرفه در دسترس مشتریان قرار می‌گیرد. این پارچه‌های شیک طراحی منحصر به فردی دارند و با سبک‌های مدرن و امروزی مبلمان همخوانی خواهند داشت.
  • کالیته پارچه مبل جسیکا نیز یکی از مشهورترین انواع این سبک‌های پارچه‌های رومبلی محسوب می‌شود که ویژگی‌های منحصر به فردی دارد. این دسته بندی پارچه برای کالای خواب نیز به کار برده می‌شود و مصارف آن محدودیت خاصی ندارند. انواع این پارچه‌ها با تراکم مطلوبی در دسترس مشتریان قرار می‌گیرند.

جمع بندی

در این گزارش با برخی از مهم‌ترین دسته بندی‌های کالیته پارچه مبل آشنا شده و مدل‌های محبوب آن‌ها را بررسی کردیم. هر یک از این پارچه‌های مبلی از ویژگی‌ها و مشخصه‌های کیفی به خصوصی برخوردار هستند. برای داشتن یک مبل شیک و مجلل در وهله اول باید به رویه‌های پارچه‌ای آن‌ها دقت داشته باشید.

شما می‌توانید در نساجیت هم به صورت عمده و هم جزئی خرید کالیته پارچه مبلی را انجام دهید. فرایند خرید در نساجیت به صورت قسطی نیز انجام می‌شود.

این مرکز به صورت بی واسطه محصولات خود را در دسترس مشتریان قرار می‌دهد. این پارچه‌ها مستقیماً دوام مبل شما را تعیین می‌کنند. از این رو باید برای انتخاب هر یک دقت بالایی داشته باشید.

وبلاگ نساجیت

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 5 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
10 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ارش شیبانی

سلام امکان ارسال کالیته پارچه مبل راحتی وجود داره ؟

صبوری

سلام. ممنون از معرفی کالیته های خوب.

علیزاده

مطالب خیلی خوبی در مورد کالیته بود

سمانه

من تازه شروع بکار کردم امکانش هست کالیته پارچه مبلی ویانا را برام ارسال کنید؟

sheyda

مرسی از مطالب مفیدتون

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱