رنگ کاری مبل

رنگ کاری مبل:مراحل، مزایا و کاربردها+ تصاویر

فهرست مطالب

سؤالات زیادی در مورد نحوه انجام رنگ کاری مبل، پروسه کلی، مزایا و معایب و کاربردی که دارد پرسیده می‌شود در ادامه در مجله نساجیت به این موارد خواهیم پرداخت. در درجه اول، باید یک تعریف صحیح از روند آن داشته باشیم.
رنگ کاری مبل به معنی پوشاندن سطح مبل با یک‌لایه رنگ است.

این عملیات برای محافظت و زیبایی دادن به مبل انجام می‌شود. هدف اصلی آن جلوگیری از خراب‌شدن سطح مبل، مقاومت در برابر آب، گردوخاک و نور خوردگی است. علاوه بر محافظت، رنگ کاری مبل به شما این امکان را می‌دهد که رنگ و طرح مبل خود را باتوجه‌به سلیقه و سبک دکوراسیون داخلی خانه، انتخاب کنید.

از طرفی، این کار می‌تواند عمر مفید مبل را نیز افزایش دهد چرا که با رنگ کاری مناسب، شاید بتوان از مبل‌هایی که در ظاهر خراب به نظر می‌رسند استفاده کرد و به شکلی جدید دوباره آن‌ها را به کار برد. پس از خرید پارچه مبلی، شما با نصب و حتی پس از آن، امکان تغییر کلی‌تر در بدنه مبل را نیز خواهید داشت.

پارچه مبلی تو از نساجیت بخر!

مبل با پارچه شانل

4 رنگ‌ موردنیاز و اصلی برای رنگ کاری مبلمان

برای رنگ کاری مبلمان، نیاز به رنگ‌های مختلفی دارید. رنگ‌هایی که برای رنگ کاری در مبلمان استفاده می‌شود معمولاً شامل موارد زیر است:

1- رنگ پایه

برای پوشش اولیه مبلمان استفاده می‌شود و باید قابلیت جذب رنگ و تثبیت آن را داشته باشد. معمولاً در رنگ‌های سفید، خاکستری و مشکی در دسترس است.

2- رنگ فانتزی

برای ایجاد الگوها و طرح‌های مختلف در مبلمان استفاده می‌شود و معمولاً در رنگ‌های متنوعی از جمله طوسی، قرمز، آبی و سبز در دسترس است.

3- رنگ اکریلیک

برای پوشش نهایی مبلمان استفاده می‌شود و باید قابلیت مقاومت در برابر خوردگی، خش و پوسیدگی را داشته باشند. این رنگ‌ها در رنگ‌های مختلفی از جمله سفید، قهوه‌ای، طوسی و مشکی در دسترس است.

4- رنگ پلی‌یورتان

رای پوشش نهایی مبلمان استفاده می‌شود و به‌عنوان یک پوشش محافظ بر روی مبلمان عمل می‌کند. این رنگ‌ها در رنگ‌های مختلفی از جمله شفاف، سفید و بنفش در دسترس است.

نکته: برای انتخاب رنگ‌های مناسب برای رنگ کاری مبلمان، بهتر است از متخصصین مشورت بگیرید.

آموزش رنگ کاری مبل

آموزش رنگ کاری مبل استیل

رنگ کاری مبل استیل، به دلیل ماده سازندة آن‌ها با چالش‌های خاصی مواجه می‌شوند. در ادامه به شما چند مرحله برای رنگ کاری مبل استیل آموزش می‌دهیم:

1- آماده‌سازی سطح مبل

برای شروع، سطح مبل باید با دستمال یا برس به‌دقت تمیز شود تا از گردوخاک و روغن‌ها پاک شود.

2- پوشش زیرین

پوشش زیرین باید برای جلوگیری از پوسته‌شدن رنگ و همچنین افزایش مقاومت سطح، بر روی سطح مبل اعمال شود. این پوشش زیرین می‌تواند از جنس اپوکسی یا پلی‌یورتان باشد.

3- رنگ کاری

رنگ کاری مبل استیل باید با رنگ‌های خاصی که برای استیل تهیه شده‌اند، انجام شود. قبل از رنگ کاری، رنگ را به‌خوبی هم بزنید تا از ایجاد گلوله و بعد از رنگ‌کردن، ترکیدگی رنگ جلوگیری شود. بهتر است رنگ کاری را در چند مرحله انجام دهید تا از رسیدن به‌ظاهر یکدست و جذابیت زیادی برای مبل استیل خود برخوردار شوید.

4- پوشش آخر

پس از اتمام رنگ کاری، پوشش آخری برای محافظت از رنگ و استحکام سطح اعمال شود. پوشش آخری می‌تواند شامل لاک‌هایی باشد که به شکل اسپری و یا با فرشته بر روی سطح مبل اعمال می‌شوند.

در نهایت، بعد از اتمام کار، باید برای خشک‌شدن رنگ کاری و پوشش‌های آخری، مبل را به‌صورت کامل در محیطی خشک قرار دهید و از آب و رطوبت دور نگه دارید تا پوسته‌شدن رنگ و خراب‌شدن کار رنگ کاری جلوگیری شود. پیشنهاد می‌کنیم برای انتخاب رنگ از نرم‌افزار تغییر رنگ پارچه مبل استفاده کنید.

پوشش آخر در رنگ کاری مبل استیل

همچنین، در هنگام انتخاب رنگ برای مبل استیل خود، بهتر است از رنگ‌های مات و تیره استفاده کنید چرا که این رنگ‌ها بهترین جذابیت و مقاومت را برای مبل استیل دارند. لازم به ذکر است که برای انجام کار رنگ کاری مبل استیل بهتر است از تجربه یک کارگاه یا فروشگاه مبل استفاده کنید.

در غیر این صورت، ممکن است خود رنگ کاری به شکل نامناسبی انجام شود و باعث خرابی سطح مبل شود. اگر بخواهید این کار را بیرون از منزل انجام دهید باید بدانید که هزینه رنگ کاری مبل استیل به عوامل مختلفی بستگی دارد.

آموزش رنگ کاری مبل سلطنتی در چهار مرحله

رنگ کاری مبل سلطنتی یک کار دقیق و حرفه‌ای است که نیاز به تخصص و تجربه دارد. در اینجا چند مرحله اصلی رنگ کاری مبل سلطنتی را شرح می‌دهیم:

1- آماده‌سازی سطح مبل

برای رنگ کاری مبل سلطنتی، ابتدا سطح مبل باید به‌دقت پاک شود و تمام خاک و آلودگی‌های روی آن برداشته شود. سپس با استفاده از مواد شوینده مناسب، سطح مبل به طور کامل تمیز شود. بعد از خشک‌شدن، سطح مبل با استفاده از شیارک و کاغذ مخصوص مورد نظر، صیقل داده می‌شود.

2- پوشش‌دادن مبل با پایه کف

در این مرحله، پایه کفی با رنگی که بهترین پوشش را برای سطح مبل ایجاد می‌کند، روی سطح مبل پوشش داده می‌شود. پوشش‌دادن این پایه، نقش حفاظتی و پایدارکننده برای سطح مبل دارد.

3- پوشش‌دادن مبل با رنگ سفید

پس از خشک‌شدن پایه کف، باید رنگ سفید با رنگ مخصوص مبل سلطنتی مخلوط شود و روی سطح مبل با استفاده از فنر رنگ پوشش داده شود. پوشش‌دادن رنگ سفید، نقش پایه‌ای برای رنگ کاری مبل سلطنتی دارد.

پوشش‌دادن مبل با رنگ سفید

4- رنگ کاری

پس از خشک‌شدن پوشش سفید، بهترین رنگ برای سطح مبل سلطنتی باتوجه‌به نیاز مشتری انتخاب شده و بادقت و دانش به کار گرفته می‌شود. باتوجه‌به نوع رنگ و ابعاد مبل، ممکن است برای پوشش‌دادن رنگ، چندین لایه رنگ به کار برود تا پوشش مناسب و یکنواختی برای سطح مبل ایجاد گردد.

آموزش رویه کوبی مبل

تغییر رنگ پارچه مبل از راه‌های ساده برای تغییر ظاهر و جلوه مبل

تغییر رنگ پارچه مبل یکی از راه‌های ساده و ارزان برای تغییر ظاهر و جلوه مبل است. اما برای این کار نیاز است که به‌دقت و با استفاده از مواد و ابزار مناسب، اقدام به تغییر رنگ پارچه مبل کنید. در زیر چند مرحله برای تغییر رنگ پارچه مبل را شرح می‌دهیم:

انتخاب رنگ

برای تغییر رنگ پارچه مبل، نیاز است که رنگی که می‌خواهید استفاده کنید را انتخاب کنید. در نظر داشته باشید که باید از رنگ‌هایی استفاده کنید که برای پارچه مناسب هستند و باکیفیت بالا هستند. همچنین در نظر داشته باشید که پارچه‌هایی با بافت متفاوت ممکن است به طرز متفاوتی با رنگ جوشیده شوند.

آماده‌سازی پارچه

پس از انتخاب رنگ، نیاز است که پارچه را برای رنگ کاری آماده کنید. برای این کار، پارچه را به‌دقت شستشو دهید و آن را خشک کنید. سپس پارچه را با استفاده از یک آهن گرم کنید تا همه چیز روی پارچه گرم شود و آماده برای جذب رنگ شود. رنگ کاری مبلمان نیز یک پروسه ترکیبی برای انجام بهتر این موضوع است.

رنگ کاری پارچه

در این مرحله، باید رنگ را بر روی پارچه پوشش دهید. این کار می‌تواند با استفاده از اسپری رنگ یا با فرش‌کردن رنگ با یک قلم‌مو صورت بگیرد. بعد از اعمال رنگ، اجازه دهید تا پارچه به طور کامل خشک شود.

رنگ کاری پارچه مبلی

پوشش‌دهی

پس از خشک‌شدن رنگ، ممکن است نیاز باشد که پوشش‌دهی روی پارچه انجام شود. برای این کار، می‌توانید از انواع متریال‌های موجود در بازار برای این کار استفاده کنید.

هزینه رنگ کاری مبل

هزینه رنگ کاری مبل بستگی به مواردی مانند اندازه و نوع مبل، نوع رنگ و روش رنگ کاری دارد. در عموم، رنگ کاری مبل برای یک صندلی یا مبلمان کوچک‌تر ممکن است حدود چند صدهزار تومان باشد، درحالی‌که برای یک مبلمان بزرگ‌تر و یا یک مبلمان باکیفیت بالاتر هزینه بیشتری لازم است.

همچنین، نوع روش رنگ کاری هم تأثیر بسزایی در هزینه دارد. برای مثال، درصورتی‌که از روش پاششی برای رنگ کاری استفاده شود، هزینه بیشتری در برخواهد داشت. علاوه بر این، درصورتی‌که نیاز به تعمیرات و آماده‌سازی مبل قبل از رنگ کاری باشد، هزینه‌ها افزایش خواهد یافت.

به‌طورکلی، برای تعیین دقیق هزینه رنگ کاری مبل، بهتر است با کارگاه‌های رنگ کاری مبل تماس بگیرید و با مشاوره آن‌ها هزینه را تعیین کنید. منابع زیادی نیز برای آموزش رنگ کاری مبلمان وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید تا در مورد کلیت این پروسه بیشتر بدانید.

رنگ کاری مبلمان

آیا خودمان می‌توانیم رنگ کاری مبل استیل را انجام دهیم؟

برای رنگ كردن پارچه مبل در خانه، در صورت داشتن تجربه و آشنایی کافی با رنگ کاری و تجهیزات لازم، می‌توانید رنگ کاری مبل استیل را خودتان انجام دهید. اما باید توجه داشت که این کار نیازمند صبر، دقت و دانش فنی است.

برای رنگ کاری مبل استیل، باید از رنگ‌های خاصی که برای این منظور طراحی شده‌اند، استفاده کنید. قبل از شروع به کار، باید سطح مبلمان را کاملاً تمیز کنید.همچنین برای انجام رنگ کاری، باید از تجهیزات ایمنی مانند دستکش و ماسک استفاده کنید تا جلوی احتمالی خطرات ایمنی را بگیرید.

در نهایت، باید صبور باشید و به مراحل رنگ کاری به‌صورت دقیق پیش بروید تا نتیجه‌ای کیفی و به‌دلخواه بگیرید اما اگر تجربه لازم برای انجام این کار را ندارید و یا احتمال دارد که اشتباهاتی در انجام کار بکنید، بهتر است به کارگاه‌های تخصصی رنگ کاری مبل مراجعه کرده و کار را به کارشناسان متخصص واگذار کنید.

چیدمان کوسن روی مبل سلطنتی

آیا رنگ کاری مبل در منزل ممکن است؟

تغییر رنگ پارچه مبل در منزل یک کار زمان‌بر و پرکاری است که نیازمند دقت و آگاهی از فرایند رنگ کاری است. در ادامه به مراحل انجام این کار در منزل پرداخته خواهد شد:

انتخاب رنگ

برای شروع، باید رنگ مناسبی را برای پارچه مبل انتخاب کنید. مطمئن شوید که رنگ انتخابی با نوع پارچه مبل و طرح آن سازگاری دارد و قبل از خرید، نمونه‌ای از پارچه را به فروشنده نشان دهید.

آماده‌سازی سطح پارچه

پس از انتخاب رنگ، باید سطح پارچه را به طور کامل تمیز کنید و هر گونه لکه و چربی را از روی آن پاک کنید. سپس، پارچه را به طور کامل خشک کنید.

ماسکینگ

قبل از شروع به رنگ کاری، باید بخش‌هایی که نباید رنگ بر آن‌ها برود، مانند دکمه‌ها و زیپ‌ها، با استفاده از نوارچسب بپوشانید. همچنین، قبل از شروع به کار، باید محیط کار را با پارچه‌ای پوشیده کنید تا از پاشیدن رنگ روی دیگر اجزای اتاق جلوگیری شود.

رنگ کاری

برای رنگ كردن پارچه مبل در خانه، می‌توان از روش‌های مختلفی مانند روش پاششی یا برسی استفاده کرد. قبل از شروع به کار، باید راهنمای روش کاری و دستورالعمل تهیه کرده و برای به‌دست‌آوردن نتیجه بهتر، به‌دقت آن را دنبال کنید.

رنگ کاری مبل

4 عامل تأثیرگذار بر هزینه انجام رنگ و ورق‌کاری مبل

هزینه انجام رنگ و ورق‌کاری مبل به عوامل مختلفی بستگی دارد. در ادامه به برخی از این عوامل اشاره می‌شود:

  • اندازه و نوع مبل: اندازه و نوع مبل بسیار مهم است. مبل‌های بزرگ‌تر و با طراحی پیچیده برای رنگ کاری و ورق‌کاری بیشتری نیاز دارند و هزینه بیشتری دارند.
  • نوع پارچه: نوع پارچه یکی دیگر از عوامل مهم در تعیین هزینه رنگ کاری و ورق‌کاری مبل است. پارچه‌های خاصی مانند چرم و ولور باعث بالارفتن هزینه می‌شوند.
  • نوع رنگ و ورق: نوع رنگ و ورق نیز به هزینه این کار تأثیر می‌گذارد. رنگ‌های باکیفیت بالا هزینه بیشتری دارند، همچنین ورق‌های پیچیده‌تر با هزینه بیشتری همراه هستند.
  • تعداد مبل‌ها: تعداد مبل‌هایی که قرار است رنگ کاری یا ورق‌کاری شوند نیز به هزینه این کار تأثیر می‌گذارد.
  • شرایط محیطی: شرایط محیطی مانند دما و رطوبت هوا نیز به هزینه رنگ کاری و ورق‌کاری مبل تأثیر می‌گذارند. در شرایط نامساعد، برای دستیابی به نتیجه مطلوب باید از تجهیزات خاصی مانند گرم‌کن‌های صنعتی استفاده کرد که هزینه را افزایش می‌دهد.

و در نهایت

رنگ کاری مبل یک فرایند مهم است که باعث تجدید حیات و جذابیت دادن به مبلمان می‌شود. انتخاب رنگ و نوع رنگ کاری باید باتوجه‌به نوع پارچه، نیازهای شما و شرایط محیطی صورت گیرد. برای انجام این کار می‌توانید به کارگاه‌های مجهز و کارگران ماهر و باتجربه مراجعه کنید و یا با آموزش‌های مناسب، خودتان نیز می‌توانید رنگ کاری مبل را در منزل انجام دهید.

رنگ کاری مبل

همچنین عوامل مختلفی مانند نوع رنگ، نوع پارچه، سطح مبل، اندازه و تعداد مبل و محل قرارگیری آن‌ها می‌تواند بر هزینه رنگ کاری مبل تأثیرگذار باشد و باید در تعیین هزینه موردنظر در نظر گرفته شود.همچنین شما می‌توانید نرم افزار تغییر رنگ و پارچه مبل را در موبایل خود نصب کنید.

نرم افزار تغییر رنگ پارچه مبل به شما امکان این را خواهد داد که تاثیر پارچه‌ها و رنگ‌های متنوع را بر روی مبلمان خود ببینید و در اخر انتخاب راحت‌تری داشه باشید.ما در بازار آنلاین پارچه نساجیت، توضیحات + آموزش‌ها و روش‌های مورداستفاده و همین‌طور شرایط تعویض پارچه و… را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
5 1 رای
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
2 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین

ممنون از مقاله جامع و مفیدتون

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱