best-furniture-for-small-houses

بهترین مدل و رنگ مبل برای خانه‌های کوچک + تصاویر

فهرست مطالب

چه در یک آپارتمان یا یک اتاق کوچک زندگی می‌کنید، فرقی نمی‌کند، انتخاب بهترین رنگ مبل برای خانه های کوچک می‌تواند بسیار دشوار باشد. نه تنها باید حواستان به سایز مبل‌ باشد، بلکه باید به انتخاب درست رنگ پارچه مبلی برای خانه‌های کوچک نیز دقت کنید.

از آنجا که مبل شما نقطه کانونی منزل شما خواهد بود، نقش مهمی در ظاهر و احساس آن مشخص می‌کند. بنابراین انتخاب بهترین رنگ مبل برای خانه‌های کوچک و هماهنگی آن لوازم داخلی محیط به زیبایی فضای منزل شما کمک می‌کند. در این مقاله از نساجیت به بررسی جامع و کامل در مورد انتخاب بهترین رنگ پارچه مبلی برای منزل می پردازیم!

انواع رنگ های پارچه مبلی در نساجیت

انتخاب رنگ مبل برای خانه‌های کوچک

ممکن است خیلی مهم به نظر نرسد، اما انتخاب رنگ مبل مناسب می‌تواند تاثیر زیادی بر زیبایی کلی محیط زندگی شما داشته باشد.

همچنین، باید به عواملی چون تمیز کردن مبل، اثر انگشت یا ساییدگی آن توجه داشته باشید‌، اندازه فضای شما نیز هنگام انتخاب رنگ پارچه مبلی مناسب نقش اساسی دارد. شما می‌خواهید که رنگ پارچه مبل شما، با رنگ‌های دیگر دکوراسیون محیط هماهنگ باشد.

در نهایت، اگر به دنبال یک مبل جدید هستید و به خاطر فضای کوچک منزل، در انتخاب رنگ پارچه مبل برای خانه‌های کوچک تردید دارید، این مقاله از مجله نساجیت را تا انتها مطالعه کنید.

برای انتخاب رنگ مبلمان خانه‌های کوچک، لازم نیست یک دکوراتور حرفه‌ای باشید. هرکسی می‌تواند یک ست مبل مناسب را با نکات مناسب و رنگ زیبای پارچه مبلی خریداری کند.

رنگ مبل برای خانه‌های کوچک

عوامل مهم  انتخاب رنگ مناسب مبل برای خانه‌های کوچک

اولین اصل مهم در انتخاب بهترین رنگ مبل برای خانه‌های کوچک این است که رنگ و جنس مبل جدید خود را دوست داشته باشید، اما همچنین مطمئن شوید که برای سبک زندگی و محیط شما مناسب است. رنگ‌های پارچه مبلی کرم، بژ، خاکستری رنگ‌های پر طرفداری برای فضاهای کوچک هستند.

در اینجا چند نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب مبل برای خانه خود به آن‌ها توجه کنید.

  • توجه داشته باشید که رنگ مبل با وسایل منزل مطابقت داشته باشد.
  • یک رنگ براق و تک رنگ را در نظر بگیرید.
  • در صورت تردید در انتخاب رنگ مناسب پارچه مبلی، رنگ‌های خنثی مانند سفید، مشکی، قهوه ای و بژ را‌ انتخاب کنید.

تناسب رنگ پارچه مبل با دکوراسیون

نکته کلیدی این است که در اتاقی که کوچک است، باید از رنگ پارچه مبلی استفاده کنید تا فضا را بزرگتر نشان دهد. یکی از مهم‌ترین کارهایی که می‌توانید قبل از انتخاب رنگ مبل برای خانه‌های کوچک خود انجام دهید این است که به هماهنگی دکوراسیون اتاق با رنگ پارچه مبلمان دقت کنید.

شما می‌توانید با آشنایی رنگ پارچه دکوراتیو در منزل خود از قدرت رنگ‌ها در زیبایی محیط خود استفاده کنید و بهترین انتخاب رنگ مبل برای خانه‌های کوچک را داشته باشید. در اینجا چند مورد خاص که هنگام خرید پارچه مبلی برای محیط کوچک اهمیت دارد، ذکر شده است:

  • میز قهوه‌خوری دارید؟ رنگ و جنسش چیه؟
  • آیا کوسن دارید که بخواهید از آن استفاده کنید؟ آنها باید به خوبی با رنگ مبل اتاق هماهنگ شوند.
  • رنگ دیوار اتاقی که مبل در آن قرار دارد چیست؟
تناسب رنگ پارچه مبلی با دکوراسیون

رنگ پارچه مبلی را یک تا دو درجه تیره‌تر انتخاب کنید!

یکی دیگر از موارد مهم که هنگام انتخاب رنگ مبل برای خانه‌های کوچک باید در نظر بگیرید، ممکن است رنگ‌های انتخابی یک تا دو درجه تیره‌تر از رنگ مورد نظر شما باشد. بنابراین اگر قرار است مبل شما در معرض نور مستقیم خورشید باشد، رنگ آن به مرور زمان محو خواهد شد.

می‌توانید با انتخاب پارچه مبل که در برابر نور خورشید کمرنگ نمی‌شود یا قرار دادن مبل خود به دور از نور مستقیم خورشید از این امر جلوگیری کنید. علاوه بر این، مبل‌های تیره‌تر، لکه‌ها را کمتر نمایش می‌دهد هم‌چنین اگر حیوان خانگی دارید با انتخاب پارچه مبلی تیره کرک و موی حیوانات کمتر مشخص می‌شود.

رنگ پارچه مبلی

انتخاب رنگ خنثی برای مبل

چنان چه در حال حاضر مطمئن نیستید که چه رنگیخوب باشد، پیشنهاد می‌کنیم یک رنگ خنثی انتخاب کنید. توصیه ما این است یک مبل خاکستری  انتخاب کنید، یا اگر کثیفی و لکه‌بری برایتان مشکل است،  رنگ پارچه مبل شکلاتی  را در نظر بگیرید. رنگ‌های کرم، طوسی، استخوانی و شیری بهترین رنگ مبل برای خانه‌های کوچک هستند.

اما در در طراحی دکوراسیون امروزی،  هیچ محدودیتی در انتخاب رنگ مبل وجود ندارد. در نتیجه می‌توانید از سایر رنگ‌های دلخواه برای انتخاب مبل در فضاهای کوچک استفاده کنید.

باید یادآور شویم که انتخاب رنگ فقط در مورد پارچه مبل نیست، قسمت چوبی مبل نیز اهمیت دارد. چوب‌های رنگ روشن بهترین انتخاب برای خانه‌های کوچک هستند. اگر تمایلی به چوب‌های رنگ روشن ندارید، توصیه می‌شود رنگ پارچه مبل را روشن انتخاب کنید تا فضای خانه بزرگتر به نظر برسد.

انتخاب رنگ پارچه مبلی برای خانه های کوچک

میزان نور در خانه‌های کوچک

برای بزرگ نشان دادن خانه کوچک، باید نور کافی در اتاق باشد. به طور مثال با انتخاب رنگ‌های روشن برای پارچه مبل، محیط بزرگتر نشان داده می‌شود. بنابراین سعی کنید از نصب پرده‌های ضخیم در اتاق جلوگیری کنید و مبلمان را نزدیک پنجره‌ها قرار دهید تا با تابش نور کافی به داخل اتاق محیط بزرگتر دیده شود.

بدانید چه کسی از مبل استفاده خواهد کرد؟

اگر بچه‌های کوچک یا حیوانات خانگی دارید که از مبل استفاده میکنند، ممکن است بخواهید که رنگ تیره‌تری را انتخاب کنید که لکه‌ها یا موهای حیوانات خانگی را به راحتی نشان ندهد و لکه‌بری آن راحت باشد.

به طور مثال اگر گربه سفید کرکی دارید، انتخاب رنگ پارچه مبل تیره مناسب نیست یا چنانچه فرزند کوچکی دارید،اگر مبل شما روشن باشد باید به مقوله لکه بری آن توجه کنید.

بهترین طرح پارچه مبلی برای خانه‌های کوچک

هنگام خرید بهترین رنگ مبل برای خانه‌های کوچک باید به طرح پارچه مبلی نیز دقت کنید. استفاده از طرح شلوغ برای مبل‌های فضای کوچک، باعث می‌شود که محیط کوچک‌تر دیده شود.

بنابراین بهترین انتخاب این است که از طرح‌ پارچه ساده و مینیمال برای خانه‌های کوچک استفاده کنید. طرح‌های ساده مبل، باعث می‌شود شلوغی اتاق به چشم نیاید در نتیجه فضای پیرامون، مرتب‌تر دیده می‌شود‌. با این تعاریف باید گفت؛ بهترین رنگ مبل برای خانه‌های کوچک رنگ‌های روشن و ساده است.

طرح پارچه مبلی

پارچه مبل روشن یا تیره

هنگامی که تصمیم گرفتید مبل شما در منزل برجسته باشد، باید تصمیم بگیرید که مبل شما روشن یا تیره باشد. رنگ کف اتاق شما تاثیر زیادی در انتخاب رنگ مناسب مبل دارد. اگر مبل تیره ای را روی یک طبقه تاریک قرار دهید، به نظر می رسد که در اتاق ناپدید می‌شود.

اگر می‌خواهید از پارچه‌های مبل تیره، روی فرش تیره استفاده کنید، باید سعی کنید مبل را بیشتر نمایان کنید. یک مبل تیره با پایه‌های فلزی یا چوبی روشن می‌تواند فضای بصری زیبایی بین مبل و کف اتاق ایجاد کند. استفاده از فرش روشن‌تر در زیر مبل شما می‌تواند رنگ‌ تیره پارچه مبلی را برجسته‌تر نشان دهد.

نتیجه پایانی

هنگام خرید پارچه مبل، هزینه زیادی را مصرف میکنید، بنابراین مطمئن شوید که رنگ انتخابی آن را دوست داشته باشید. هنگام خرید مبل در فضای کوچک منطقی است که ابتدا پارچه مبل خود را انتخاب کرده و سپس، می‌توانید سایر دکوراسیون را خریداری کنید.

خبر خوب این است که رنگ پارچه مبل یک راه عالی برای ترکیب رنگ‌ فرش، پرده‌ها است تا به شخصیت و جذابیت فضای منزل بیافزاید. بدون شک با خواندن مطلب بهترین رنگ مبل برای خانه‌های کوچک این سوال به ذهن شما می‌رسد که شاید رنگ روشن برای فضای کوچک مناسب باشد اما رنگ روشن زودتر کثیف می‌شود.

آیا انتخاب آن به صرفه است؟ خبر خوب این است که بیشتر پارچه‌های مبلی موجود در بازار ضد لک هستند که به راحتی تمیز می‌شوند. شما با خرید آنلاین پارچه مبلی می‌توانید یک رنگ مبل مناسب برای خانه‌های کوچک که لکه‌بری آن آسان است خریداری کنید.

وبلاگ نساجیت

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 4 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
9 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
زکی زاده

متاسفانه من برای خرید پارچه مبلی برای خانه پدرم که کوچک هست بدون توجه به فضا به انتخاب پارچه شلوغ پرداختم که اگر این مطلب رو زودتر دیده بودم میدونستم که چه پارچه ای مناسب تر هست.

رضایی

مطالب خیلی خوبی بود.همچنین مبل ال به خاطر داشتن فرم خاصی که دارد هم می تواند نقاط پرت را پر کند و هم فصای کمتری نسبت به ست کاناپه اشغال می کند. پس برای خانه های کوچک با فضای پرت زیاد مناسب هستند.

گلستان

خانه ی من کوچک هست و مبلمان قهوه ای تیره دارم کوسنی مناسب این مبلمان رو چی انتخاب کنم

زینی

من مطالب راهنمای انتخاب بهترین پارچه مبل کلاسیک را هم مطالعه کردم وخیلی برام مفید بود.ممنون

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱