رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد

معرفی جذاب‌ترین رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد!

فهرست مطالب

مبلمان منزل بخش بزرگی از دکوراسیون را تشکیل می‌دهند و انتخاب رنگ پارچه برای آن‌ها در طراحی داخلی اهمیت دارد؛ زیرا رنگ دکوراسیون به طور مستقیم بر خلق و خوی شما تاثیر می‌گذارد. برای جلوگیری از ایجاد هزینه‌های اضافی، باید با جهان طراحی دکوراسیون همراه شد و از رنگ‌هایی استفاده کرد که قدیمی نمی‌شوند. در این مطلب از مجله نساجیت، رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد را بررسی خواهیم کرد.

انتخاب رنگ مبل مناسب

شاید تا کنون از خود پرسیده باشید که چه رنگ مبلی هیچ وقت قدیمی نمیشه؟ در پاسخ به این سوال ابتدا باید به نکات مهم در زمینه انتخاب رنگ مبل بپردازیم. یکی از اصول اولیه انتخاب رنگ مبل مناسب، هماهنگی رنگ پارچه مبلی با سایر اجزای خانه و دکوراسیون منزل است.

بررسی طیف رنگ‌های موجود در محیط اطراف می‌تواند به شما در انتخاب رنگ پارچه کمک کند. در واقع باید رنگ پرده‌ها، فرش، دیوارها و سبک معماری خانه در نظر گرفته شود.

پارچه مبلی رنگ طوسی

برای مشاهده و خرید انواع پارچه های مبلی

پیشنهاد می‌شود در خانه‌هایی با مساحت کم، از مبل‌های روشن استفاده کنید تا فضا بزرگ‌تر به نظر برسد. توجه به میزان نورگیر بودن خانه نیز اهمیت زیادی دارد؛ پارچه‌های مبلی تیره، در خانه‌هایی با نور طبیعی بهتر دیده می‌شوند.

شما باید با توجه به شرایط منزل و سلیقه خودتان، یکی از رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد را انتخاب کنید. پس اجازه دهید در ادامه به این بپردازیم که کدام رنگ پارچه برای مبل هیچ وقت قدیمی نمیشود؟

رنگ‌ های خنثی برای پارچه مبلی

انتخاب رنگ‌های خنثی برای مبلمان اقدامی هوشمندانه است؛ زیرا جزو رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد هستند. در کنار این رنگ‌ها می‌توان از اکسسوری‌های مختلف استفاده کرد؛ برای مثال با تغییر فصل می‌توان کوسن‌ها و شال مبل‌های متفاوت را به اجزای دکوراسیون اضافه کرد. محبوب‌ترین رنگ‌های خنثی برای پارچه مبلی شامل رنگ کرم، سفید، مشکی، طوسی و قهوه‌ای می‌شود.

رنگ مبل های خنثی

پارچه مبلی رنگ کرم

پارچه مبلی کرم از سال‌ها پیش تا کنون یکی از محبوب‌ترین انواع پارچه برای تمام سبک‌های مبلمان و دکوراسیون محسوب می‌شود. این رنگ به راحتی با انواع رنگ‌های سرد و گرم ست شده و دکوراسیون فوق‌العاده شیکی را به وجود می‌آورد.

پارچه مبلی رنگ کرم

پارچه مبلی رنگ سفید

پارچه مبلی سفید یکی از رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد تلقی می‌شود و مناسب سبک‌های مدرن و مینیمال است. سفید به راحتی با هر رنگی ست می‌شود و محدودیتی برای ترکیب دکوراسیون وجود ندارد. در صورت تمایل می‌توانید از پارچه مبلی شیری رنگ که کمی تیره‌تر از سفید است استفاده کنید تا دکوراسیون خانه دچار خاصیت سردی زیاد نشود.

پارچه مبلی رنگ سفید

پارچه مبلی رنگ مشکی

از ترکیب پارچه مبلی مشکی با رنگ طلایی می‌توان در دکوراسیون‌های لوکس و کلاسیک استفاده کرد. همچنین ترکیب این پارچه مبلی با کوسن‌های استخوانی، سبز یا آبی در دکوراسیون‌های مدرن بسیار چشم‌گیر خواهد بود. اگر فضای حال یا نشیمن شما متراژ زیادی دارد، رنگ مشکی یکی از بهترین انتخاب‌ها برای پارچه مبلی محسوب می‌شود.

پارچه مبلی رنگ مشکی

پارچه مبلی طوسی

یکی از پاسخ‌های همیشگی به سوال چه رنگ مبلی همیشه مده؟ پارچه مبلی طوسی است. رنگ طوسی برای هر دکوراسیونی مناسب بوده و به هر سبک مبلمانی می‌نشیند. از طیف‌های محبوب پارچه رنگ طوسی می‌توان به پارچه مبلی فیلی و خاکستری اشاره کرد.

رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد

پارچه مبلی قهوه‌ای رنگ

در طی سال‌های طولانی پارچه مبلی قهوه‌ای در طیف‌های مختلف برای انواع مبلمان استفاده شده و از موارد محبوب در میان پارچه‌های مبلی محسوب می‌شود. یکی از محبوب‌ترین انواع قهوه‌ای، پارچه مبلی نسکافه‌ای است که برای تمام سبک‌های مبلمان از آن استفاده می‌شود.

احتمال دیده شدن لک یا کثیفی برای این رنگ پارچه بسیار کم و نگهداری از آن آسان‌تر است. پیشنهاد می‌شود در ترکیب با رنگ قهوه‌ای از کوسن‌ها و اکسسوری‌های کرم، شیری یا هر رنگ روشن دیگری استفاده کنید تا فضای خانه کسل‌کننده نشود.

پارچه مبلی رنگ قهوه ای

رنگ‌های سرد برای مبلمان

رنگ‌های سرد خاصیت آرام‌بخش دارند و استفاده از آن‌ها در دکوراسیون منزل باعث ایجاد حس خوب و راحتی می‌شود. به کار بردن پارچه‌های مبلی در رنگ‌های سرد در تمام سبک‌های دکوراسیون امکان‌پذیر است و فضا را شیک و دلنشین می‌سازد.

مبلمان سبز

مبلمانی با پارچه مبلی سبز در طی سال‌های اخیر محبوبیت بیشتری پیدا کرده‌اند و در دکوراسیون‌های مختلفی به چشم می‌خورند. سبز نمایی از طبیعت را به خانه هدیه می‌دهد و باعث آرامش افراد می‌شود.

استفاده از پارچه‌هایی در طیف رنگی سبز، می‌تواند حالت‌های مختلفی را به دکوراسیون ببخشد؛ برای مثال سبز روشن باعث ایجاد حس نشاط در منزل می‌شود و رنگ سبز زمردی فضایی مجلل را به وجود می‌آورد. استفاده از طیف صدری و زیتونی یک انتخاب مطمئن است؛ زیرا جزو رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد هستند.

پارچه مبلی رنگ سبز

مبلمان آبی

طیف‌های تیره پارچه مبلی آبی همیشه در صدر لیست پارچه‌های مبلی هستند و قدیمی نمی‌شوند. طیف‌های مختلف این رنگ مثل پارچه مبل سرمه‌ای، نیلی، و آبی درباری خاصیت آرامش‌بخشی دارند و از بهترین انتخاب‌ها برای مبلمان مدرن و کلاسیک محسوب می‌شوند.

پارچه مبلی رنگ آبی

مبلمان با رنگ‌های گرم

استفاده از رنگ‌های گرم و پر انرژی در دکوراسیون منزل، نشاط زیادی را در فضا پخش می‌کند. این رنگ‌ها تا حد ممکن افراد را از کسل بودن و بی‌حوصلگی دور می‌کنند و جان تازه‌ای به خانه می‌بخشند.

امکان استفاده از پارچه مبلی در رنگ‌های گرم، برای هر سبکی از مبلمان وجود دارد. در صورتی که این رنگ‌ها با طیف رنگ‌های خنثی مثل کرم یا شیری ترکیب شوند، برای فضاهای کوچک هم قابل استفاده هستند.

پارچه مبلی صورتی

پارچه‌های مبلی صورتی در طیف‌های مختلف، مناسب سبک مبلمان مدرن یا کلاسیک هستند. پارچه مبلی گلبهی از زیر مجموعه‌های این رنگ است که بیشتر در فضاهای کوچک و برای دکوراسیون‌های مدرن و مینیمال به کار می‌رود. این رنگ با لطافتی که دارد، فضای خانه را دلنشین و گرم می‌کند.

پارچه مبلی رنگ صورتی

پارچه مبلی قرمز

در پاسخ به سوال چه رنگ مبلی هیچوقت قدیمی نمیشه؟ باید نگاهی به طیف رنگ‌های قرمز و زرشکی داشت. پارچه مبلی زرشکی بسیار لوکس و شکیل بوده و در مبل‌های کلاسیک و سلطنتی، از ترکیب آن با رنگ طلایی استفاده می‌شود.

پارچه مبلی قرمز نیز از انرژی بسیار زیادی برخوردار است و از طیف‌های مختلف آن در مبلمانی با سبک مدرن و راحتی البته به شکل اصولی و با حفظ تعادل رنگی در خانه استفاده می‌شود.

پارچه مبلی رنگ قرمز

نکاتی در مورد خرید پارچه مبلی مناسب

در انتخاب پارچه مبلی علاوه بر رنگ پارچه باید به مواردی مثل طرح و جنس نیز توجه شود. معمولا طرح‌های شلوغ بعد از مدتی افراد را دلزده می‌کنند؛ بنابراین پیشنهاد می‌شود از طرح‌های ساده و خلوت استفاده کنید تا پارچه مبلی شما قدیمی نشود و همیشه روی مد باشد.

پارچه مبلی رنگ طوسی

تراکم بالای پارچه به دوام بالا و عمر طولانی آن می‌افزاید، پس جنس پارچه باید از نوع پر تراکم باشد. اگر قصد خرید پارچه مبلی از کارخانه را دارید می‌توانید با مشاوران تیم نساجیت ارتباط برقرار کنید تا بهترین پارچه را به شما پیشنهاد بدهند. بازار اینترنتی نساجیت مرغوب‌ترین متریال دکوراتیو با مناسب‌ترین قیمت را در استان یزد به هموطنان عرضه می‌کند.

کلام آخر

انتخاب رنگ پارچه مبلی یکی از مهم‌ترین بخش‌های طراحی دکوراسیون داخلی محسوب شده و به دقت زیادی نیاز دارد. در هنگام خرید پارچه مبلی باید اگر رنگ مبل هایی که هرگز از مد نمی افتد مانند رنگ طوسی، کرم، سفید و قهوه‌ای را انتخاب کنید، در آینده هزینه‌ای برای تعویض مبل یا پارچه مبلی برایتان ایجاد نخواهد شد.

شما می‌توانید انواع پارچه مبلی را رنگ‌های خاص و همیشه مد را از بازار آنلاین پارچه نساجیت که بزرگ‌ترین سایت خرید انواع پارچه‌های مبلی است انجام دهید و حس نشاط و رضایت را در منزل خود تجربه کنید.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
5 3 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
6 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
tayebi

من فکر میکنم مبل طوسی از جذابترین رنگ مبلاییه که هیچوقت از مد نمیوفته

پاسخ به  tayebi

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله نساجیت!

سیما

رنگ طوسی مناسب تره برای فضاهای کوچک یا کرم ؟

پاسخ به  سیما

هر دو رنگ، رنگ خنثی هستند و برای فضا های کوچک مناسب هستند! فقط پیشنهاد می شود با توجه به دکوراسیون داخلی و رنگ قسمت های مختلف محیط مورد نظرتان از رنگ طوسی روشن و کرم روشن استفاده نمایید.

tina hedayati

فضای خونه من کوچیکه
چه رنگ پارچه ای میتونه فضا رو بزرگتر نشون بده؟

پاسخ به  tina hedayati

باید از پارچه مبلی های رنگ روشن و ترجیحا طرح ساده استفاده نمایید. به شما پیشنهاد می کنیم پارچه مبلی شیری، کرم، فیلی، طوسی روشن و… استفاده نمایید. برای مشاوره بیشتر می توانید عکس مبلمان خود را برای ما ارسال نمایید تا کارشناسان ما راهنمایی های لازم را برای شما انجام دهند.

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱