راهنمایی برای انتخاب و استفاده از کوسن مبل راحتی

راهنمایی برای انتخاب و استفاده از کوسن مبل راحتی

فهرست مطالب

استفاده اصولی از انواع مختلف کوسن تاثیر زیادی در زیبایی دکوراسیون پذیرایی دارد. در سبک‌های مختلف دکوراسیون‌ها از کوسن‌ها به عنوان اکسسوری استفاده می‌شود. علاوه بر زیبایی ظاهری، بکارگیری کوسن‌ها باعث راحت‌تر شدن نشستن بر روی مبلمان می‌شود و تماشای تلوزیون، مطالعه، معاشرت با اطرافیان و استراحت را لذت‌بخش می‌کند.

استفاده از کوسن در سبک مدرن و بر روی مبلمان راحتی از محبوبیت زیادی برخوردار است. در این مطلب از مجله نساجیت به بررسی کوسن مبل راحتی می‌پردازیم.

ویژگی‌های کوسن مبل راحتی

ویژگی‌های مورد انتظار از کوسن جدید برای مبل راحتی در دو دسته ظاهری و کیفی طبقه‌بندی می‌شوند. که هر دسته را در ادامه مورد بررسی قرار خواهیم داد:

بررسی کوسن‌های مبلمان راحتی از نظر ظاهری

کوسن‌ها انتخاب خوبی برای تغییر در چیدمان و طراحی دکوراسیون منزل هستند. در انتخاب کوسن برای مبل راحتی باید سبک مبلمان، رنگ و طرح پارچه آن‌ها در نظر گرفته شود تا با سایر اجزای دکوراسیون هماهنگی داشته باشد. همچنین پیشنهاد می‌شود در فضاهایی با متراژ کوچک‌تر، از کوسن‌هایی با ابعاد کوچک و با رنگ‌های روشن استفاده شود.

کوسن از نظر ظاهر

ویژگی‌های کیفی پارچه کوسن برای مبل راحتی

انتخاب پارچه برای کوسن های مبل راحتی باید بر اساس فصل‌ها صورت بگیرد؛ برای مثال استفاده از کوسن‌های نرم از جنس پشم و مخمل برای فصول سرد بسیار مناسب است. الیافی که در ساخت کوسن‌ها به کار می‌روند باید حجیم و قابل انعطاف باشند تا افراد برای استراحت و معاشرت کردن بدون دغدغه از آن‌ها استفاده کنند. پارچه کوسن باید در برابر شستشو مقاوم باشد و کمترین میزان کثیفی را به خود جذب کند.

انواع مدل کوسن مبل راحتی

طراحی انواع کوسن مبل راحتی به گونه‌ای است که بیشترین میزان راحتی را برای افراد تامین کند و با ظاهر مبلمان نیز هم‌خوانی داشته باشد. به طور معمول انواع مدل کوسن مبل راحتی در اشکال مستطیلی، مربعی، گرد و استوانه‌ای تولید می‌شوند.

انواع کوسن مستطیلی

کوسن‌های مستطیلی نوع محبوبی از کوسن‌ مبل راحتی جدید هستند که معمولا به جهت بزرگ‌تر نشان دادن مبل به کار می‌روند. این مدل کوسن مبل راحتی فضای مناسبی را برای لم دادن و استراحت به وجود می‌آورد. اندازه استاندارد کوسن مبل راحتی مستطیلی 35*55 است.

کوسن مستطیلی

کوسن مربعی

کوسن‌های مربعی از پرکاربردترین انواع کوسن هستند که اضلاع هم‌اندازه دارند. اندازه استاندارد این کوسن‌ها 40*40 یا 60*60 است که به سلیقه افراد و اندازه مبلمان بستگی دارد. کوسن‌های مربعی چیدمان آسان و اندازه مناسبی برای استفاده دارند.

کوسن مربعی

کوسن‌های گرد

کوسن‌های گرد در انواع ساده و چین‌دار در بازار دیده می‌شوند و ظاهری جالب دارند. قطر معمول این کوسن‌ها 35 سانتی‌متر است. این کوسن‌ها در دکوراسیون منزل تنوع ایجاد می‌کنند و بیشتر به منظور تزئین استفاده می‌شوند.

کوسن‌های گرد

استفاده از کوسن استوانه‌ای

کوسن‌های استوانه‌ای ظاهری نوستالژیک دارند که تنها به دلیل ظاهرشان مورد توجه قرار می‌گیرند و مناسب تکیه دادن نیستند. کوسن‌های استوانه‌ای از جدیدترین کوسن مبل راحتی هستند که در دو ابعاد قطر 20 تا 30 سانتی‌متر و طول 40 تا 60 سانتی‌متر تولید می‌شوند.

استفاده از کوسن استوانه‌ای

انتخاب کوسن بر اساس رنگ و طرح مبلمان راحتی

‌انواع کوسن برای مبل راحتی، باید بر اساس رنگ و طرح پارچه مبلمان راحتی انتخاب شوند. به طور کلی بهتر است در مبلمانی با پارچه‌های طرح‌دار از کوسن‌های طرح‌دار استفاده نشود تا فضای دکوراسیون شلوغ و آشفته نباشد.

البته در دکوراسیون‌هایی با سبک ماکسیمال استفاده از کوسن‌های شلوغ در کنار مبلمان طرح‌دار نیز یک روش برای طراحی دکوراسیون محسوب می‌شود. با توجه به محبوب‌ترین رنگ‌های پارچه مبلی، می‌توان انتخاب کوسن‌ها را به شرح زیر توضیح داد.

انتخاب کوسن برای مبل راحتی

کوسن برای مبل راحتی نسکافه‌ای

مبلمان راحتی نسکافه‌ای محبوبیت زیادی دارند و در سبک مدرن می‌توان آن‌ها را با کوسن‌های کرم، نارنجی و سرمه‌ای تزئین کرد. انتخاب کوسن مبل راحتی نسکافه ای روند آسانی دارد و می‌توان از طیف‌های مختلف رنگ‌های گرم و سرد استفاده کرد. کوسن برای مبل کرم و استخوانی می‌تواند فضای خانه را از بی‌حالی در آورد و به محیط نشاط بخشد.

کوسن برای مبل راحتی نسکافه‌ای

انتخاب کوسن برای مبل طوسی

شاید بتوان روند انتخاب کوسن برای مبل راحتی طوسی را بسیار آسان و بدون دردسر طی کرد. گزینه‌های مربوط به انتخاب کوسن مبل راحتی طوسی بسیار گسترده هستند. برای این رنگ مبل‌ها می‌توان با توجه به رنگ سایر اجزای دکوراسیون از طیف‌های زرد، سبز، صورتی، کرم و آبی استفاده کرد. در مبلمان راحتی با پارچه ساده می‌توان کوسن مبل راحتی فانتزی با رنگ‌های مختلف را به کار گرفت.

انتخاب کوسن برای مبل طوسی

انتخاب کوسن مبل سرمه ای

در انتخاب کوسن مبل راحتی سرمه ای می‌توان از رنگ‌های پرانرژی مثل سرخابی، زرد، نارنجی و قرمز استفاده کرد. همچنین برای افزایش حس آرامش در فضا می‌توان رنگ‌های ملایم مثل صورتی و سبز پاستلی، کرم و سفید را به کار گرفت.

انتخاب کوسن مبل سرمه ای

انتخاب کوسن برای مبل راحتی قهوه‌ای

جهت انتخاب کوسن مبل راحتی شیک، می‌توان از انواع طیف‌های رنگ‌ کرم استفاده کرد. کرم بهترین رنگ جهت انتخاب کوسن برای مبل راحتی قهوه ای است زیرا تضاد میان این دو رنگ، آرامش خوبی را به منزل منتقل می‌کند. جهت پرانرژی‌تر کردن فضای خانه می‌توان از انواع کوسن با رنگ زرد و نارنجی جیغ استفاده کرد.

اگر قصد خرید جدیدترین مدل کوسن مبل راحتی را دارید، می‌توانید به کمک تیم مشاوره نساجیت از ایده‌های عالی برای انتخاب کوسن بهره‌مند شوید. بازار پارچه آنلاین نساجیت در سال‌های طولانی، مرغوب‌ترین پارچه برای کوسن مبل راحتی را با مناسب‌ترین قیمت، به مشتریان عزیز ارائه می‌دهد.

انتخاب کوسن برای مبل راحتی قهوه‌ای

طریقه چیدمان کوسن بر روی مبل راحتی

انتخاب روش چیدمان کوسن روی مبل راحتی باید بر اساس متراژ خانه و ظرفیت مبلمان صورت بگیرد. در صورتی که فضای هال بزرگ باشد، می‌توان برای دنج‌تر کردن محیط از کوسن‌های بزرگ‌تر و بیشتری استفاده کرد.

اگر فضای کوچکتری در اختیار دارید، بهتر است از انواع مدل کوسن برای مبل راحتی با تعداد کمتر و ابعاد کوچکتر استفاده کنید. هر چه ابعاد مبل بزرگ‌تر باشد می‌توان از کوسن‌های پفی و بیشتری استفاده کرد تا فضای نشستن را راحت‌تر کرد.

چیدمان کوسن روی مبل راحتی

کلام آخر

در این مطلب از سایت نساجیت ویژگی‌ها و روش انتخاب انواع کوسن مناسب برای مبلمان راحتی را بررسی کردیم. کوسن‌ها نقش مهمی در ظاهر و راحتی دکوراسیون منازل و مبلمان دارند و فضای هال را برای معاشرت‌های طولانی آماده می‌کنند.

انتخاب شکل، اندازه، طرح پارچه و رنگ کوسن مبل راحتی اهمیت زیادی در زیبایی و کاربرد آن دارد. شما می‌توانید با مشورت گرفتن از تیم مشاوره نساجیت، بهترین پارچه کوسن را برای مبلمان راحتی خود خریداری کنید.

چیدمان مبل راحتی

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شایان

سلام . مقاله خیلی خوبی بود مخصوصا که برای رنگ های مختلف ایده های رنگی خوبی داده شده است.

پاسخ به  شایان

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله نساجیت! در صورتی که این مقاله برای شما مفید بود برای دوستان خود نیز به اشتراک بگذارید.

آیناز زینی

قصد تغییر در دکوراسیون داشتم و ایده کوسن و رنگ های جذاب این مقاله برام خیلی مفید بود. ممنونم

پاسخ به  آیناز زینی

دوست عزیز ممنون از به اشتراک گذاری نظرتون در مجله نساجیت!در صورتی که قصد خرید پارچه کوسن را دارید می توانید در نساجیت با کیفیت ترین و متنوع ترین پارچه ها را مشاهده، بررسی و خرید نمایید.

192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱