انتخاب کوسن برای مبل ال (طبق آخرین ترند 2024)

چه نوع کوسنی مناسب مبل ال است؟ (طبق آخرین ترند 2024)

فهرست مطالب

با تغییرات چشمگیری که در حوزه معماری و دکوراسیون در چند دهه‌ اخیر رخ داده است، علاقه مردم به استفاده از انواع اکسسوری در طراحی داخلی به شدت افزایش یافته است.

انتخاب کوسن برای مبل ال یکی از مهم‌ترین موارد برای ایجاد زیبایی و راحتی در فضای نشیمن و خانه است از طرفی انتخاب کوسن‌هایی که با مبلمان مورد نظر هماهنگی داشته باشند چالش مهمی است که بسیاری از مردم با آن روبرو می‌شوند.

انتخاب کوسن برای مبل ال

در انتخاب کوسن مناسب مبل ال، عوامل متعددی مثل راحتی و سبک دکوراسیون فضای نشیمن در نظر گرفته می‌شود و برای ایجاد یک فضای دلپذیر و زیبا، لازم است تا کوسن‌ها با سبک کلی مبلمان هماهنگی داشته باشد و به رنگ‌ها، الگوها و جنس‌های دیگر موجود در فضا دقت شود.

با توجه به اهمیت این مسئله، در این مقاله به بررسی انواع مختلف کوسن با الگوها و رنگ‌های جذاب و مدل‌های مختلف چینش آن‌ روی مبل می‌پردازیم.

تعداد کوسن در مبل ال

چرا کوسن برای مبل ال ضروری است؟

مبل ال نوعی مبل راحتی است و کاربرد اصلی آن ایجاد فضایی مطلوب برای استراحت است به همین دلیل وجود کوسن‌ مناسب، احساس راحتی مبل ال را چند برابر می‌کند.

کوسن‌ها با فراهم کردن پشتیبانی اضافی از قسمت‌های مختلف بدن مثل کمر، گردن و کمر به جلوگیری از مشکلات ناشی از نشستن‌های طولانی مدت کمک می‌کنند.

همچنین حضور کوسن‌های زیبا و متناسب با مبل ال، زیبایی و شکوه مبل را چند برابر می‌کند.

کوسن

برای مشاهده و خریدانواع مختلف پارچه کوسن از نساجیت

5 نکته مهم در انتخاب کوسن برای مبل ال که باید به آن دقت کنیم!

هنگام تصمیم‌گیری برای انتخاب کوسن مبل ال چندین فاکتور مهم وجود دارد که بهتر است آن‌ها را در نظر بگیرید که در ادامه به تک تک این موارد پرداخته شده است.

جنس کوسن:

نوع و جنس کوسن نقش مهمی در راحتی و دوام مبل ال دارد. انواع مختلفی از کوسن‌ها با جنس ساتن، سیم بافت، شانل، مخمل و چرم وجود دارد که هرکدام مزایا و معایب خودشان را دارند.

برای مثال کوسن‌هایی با جنس چرم، بسیار بادوام هستند و به‌راحتی تمیز می‌شوند ولی در هوای سرد چندان راحت نیستند از طرفی کوسن‌هایی با جنس مخمل بسیار لوکس و راحت هستند ولی تمیز کردن آن‌ها دشوارتر است.

برای مطمئن شدن از انتخاب خود، می‌توانید ویژگی‌ها و انواع پارچه کوسن را در بازار آنلاین پارچه نساجیت مشاهده کنید.

جنس کوسن

اندازه کوسن

اندازه کوسن‌هایی که انتخاب می‌کنید به ابعاد مبل ال شما بستگی دارد. یک مبل ال هفت نفره با طول ۲۴۰ سانتی متر می‌تواند با کوسن‌های بزرگ (مثلا ابعاد ۶۰*۶۰) راحت و زیبا باشد درحالی که یک مبل ال سه نفره با طول ۱۹۸ سانتی‌متر با کوسن‌های کوچک‌تر بهتر بنظر می‌رسد.

با این حال این به موارد بسیاری مثل ابعاد و دکور اتاق بستگی دارد.

اندازه کوسن

شکل و ابعاد کوسن

شکل و ابعاد کوسن نقش مهمی در زیباتر نشان داده شدن فضای نشیمن دارد. کوسن‌ها در اشکال مختلفی مثل مربعی، مستطیلی، دایره‌ای و شکل‌های مختلف دیگر وجود دارند و هرکدام جلوه منحصر به فردی به فضا می‌بخشند.

همچنین ابعاد کوسن‌ها بسیار مهم است و باید با با مبل ال و فضا همخوانی داشته‌باشد.

شکل و ابعاد کوسن

رنگ و طراحی کوسن برای مبل ال

کوسن‌هایی را انتخاب کنید که مکمل دکوراسیون فضای نشیمن شما باشد. اگر مبل ال شما رنگ خنثی مثل کرم، قهوه‌ای، سفید یا طوسی دارد می‌توانید از کوسن‌هایی با رنگ روشن و متضاد استفاده کنید تا دکوراسیون فضای نشیمن جذاب‌تر شود.

برای مثال مبل ال با رنگ طوسی بسیار پرطرفدار است چون انتخاب کوسن برای مبل ال طوسی بسیار راحت است و از رنگ‌های متنوع‌تری از کوسن برای آن می‌توان استفاده کرد. همچنین الگو و طرح کوسن باید با سبک دکوراسیون فضای نشیمن و مبل ال همخوانی داشته‌باشد.

کوسن مبل ال با رنگ طوسی

تعداد مناسب کوسن‌ها برای مبل ال

توجه داشته باشید که در تعداد کوسن‌ برای مبل ال زیاده روی نکنید و از قبل طرحی در ذهن خود برای مکان قرار دادن هر کوسن داشته باشید. به عنوان یک قانون کلی همیشه از تعداد کوسن‌های فرد برای مبل ال استفاده می‌شود.

برای یک مبل ال با اندازه استاندارد با سه عدد کوسن شروع کنید و درصورت نیاز تعداد کوسن‌ها را افزایش دهید.

انواع کوسن و ترکیب‌های گوناگون ترند ۲۰۲۴ برای مبل ال

انواع مختلفی از مدل کوسن برای مبل ال‌ وجود دارد که هرکدام در محل‌های مختلف مثل تخت یا مبل‌های سلطنتی و..استفاده می‌شود. از کوسن‌های کلاسیک با الگوهای گلدار تا کوسن‌های مدرن با طرح‌های هندسی هرکدام جلوه‌ی خاصی را به فضای نشیمن و مبلمان می‌بخشند. در این قسمت کوسن‌هایی که مناسب مبل ال هستند را بررسی می‌کنیم.

ترکیب‌های گوناگون ترند ۲۰۲۴

بالشتک‌ها برای مبل ال

بالشتک‌ها نوعی کوسن راحتی هستند که بسیار برای مبل ال مناسب هستند و معمولا مربعی و دایره‌ای شکل می‌باشند از آنجایی که ضخامت زیادی ندارند می‌توان از آن‌ها به عنوان بالشت برای استراحت‌های کوتاه استفاده نمود.

اصولاً جنس این نوع کوسن‌ها پنبه‌ای، ابریشم یا مخمل است توجه داشته باشید جنس پارچه‌ای که برای کوسن استفاده می‌کنید بسیار مهم است و باید در خرید پارچه کوسن بسیار دقت کنید.

بالشتک‌ها برای مبل ال

کوسن‌‌های کمری مناسب مبل ال

این نوع کوسن طول بلندتری نسبت به سایر کوسن‌ها داشته و با عرض‌های مختلف در بازار وجود دارد و اغلب به عنوان پشتی استفاده می‌شود برای همین برای مبل ال بسیار مناسب هستند.

کوسن‌های لوله‌ای

این نوع کوسن در دیزاین‌ ایرانی بسیار مشهور است و می‌توان از آن‌ها در کنار دسته مبل ال استفاده کنید. همانطور که می‌دانید برای پارچه کوسن می‌توانید از پارچه مبلی با متراژهای پایین استفاده کنید.

‌شما می‌توانید در بازرگانی آنلاین نساجیت پارچه‌های مبلی با انواع طرح و رنگ را مشاهده کنید و خرید پارچه مبل راحتی خود را به صورت آنلاین انجام دهید.

کوسن‌های لوله‌ای

کوسن‌های مربعی

کوسن‌های مربعی انتخابی ساده و کلاسیک برای چیدمان بر روی مبل ال است همچنین این نوع کوسن به خوبی با کوسن‌های دیگر و الگوهای مختلف ترکیب می‌شوند.

کوسن‌های مربعی

کوسن‌های مستطیلی

کوسن‌های مستطیلی به دلیل شکلی که دارند برای لایه‌ لایه چیدن کوسن‌ها بر روی هم و ایجاد تنوع بر روی مبل با طول زیاد بسیار مناسب هستند.

حالا مستطیلی شکل علاوه بر زیبایی بصری به خوبی از کمر پشتیبانی می‌کند و از کمر درد جلوگیری می‌کند ولی کوسن‌های گرد برای استراحت مناسب نیستند.

مستطیلی شکل علاوه بر زیبایی بصری به خوبی از کمر پشتیبانی می‌کند و از کمر درد جلوگیری می‌کند ولی کوسن‌های گرد برای استراحت مناسب نیستند.

کوسن‌های مستطیلی

با انواع کوسن آشنا شدیم بهتر است به مدل‌های چیدمان ترند امسال بپردازیم.

ترکیب سه تایی کوسن‌ها

این نوع چیدمان بسیار محبوب است و با استفاده از کوسن‌ها با طرح‌های مختلف می‌توانید آن را به سبک خود تزئین کنید.

می‌توانید بزرگترین کوسن را در گودی مبل به شکل زاویه‌دار قرار دهید و سپس سایز متوسط را در کنار و جلو آن قرار دهید در آخرین مرحله کوچک‌ترین کوسن را جلوی هردو قرار دهید.

ترکیب سه تایی کوسن‌ها

کوسن‌ها را در قسمت مرکزی مبل بچینید!

این مدل طرفداران کمی دارد ولی با کمی خلاقیت می‌توان نتیجه بسیار خوبی گرفت. می‌توانید کوسن‌هارا کمی دورتر از انتهای مبل قرار دهید همچنین پیشنهاد می‌کنیم حداقل از سه کوسن برای این مدل استفاده کنید.

چیدمان کوسن‌ها به صورت فرد بر روی مبل ال

این نوع چیدمان کمی رسمی‌تر از بقیه مدل‌ها است و به اندازه بقیه زیبا و کاربردی است. سعی کنید بیشتر از کوسن‌های مربعی شکل استفاده کنید اگر مبل شما هفت نفره است بهتر است از پنج کوسن استفاده کنید هرکدام را به طور جداگانه در هر سمت مبل ال و یک کوسن را در وسط قرار دهید.

چیدمان کوسن‌ها به صورت فرد بر روی مبل ال

سخن آخر

کوسن‌ها به عنوان یک عنصر مهم برای زیبایی‌بخشی به مبل ال و دکوراسیون اتاق نشیمن کاربرد دارند و میزان راحتی مبل را افزایش می‌دهند.

در این مقاله از مجله نساجیت به فاکتورهای مهمی برای انتخاب کوسن مثل جنس، ابعاد، رنگ و طرح مناسب برای مبل ال اشاره کردیم همچنین اشاره کردیم که چرا دقت در خرید پارچه مبل راحتی الزامی است و سپس انواع مدل‌های چیدمان ترند سال ۲۰۲۴ را بررسی کردیم.

اشتراک گذاری در :

جدیدترین محصولات
پارچه مبلی شانل سه گل آلما فیروزه ای 0501
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی شانل سه گل آلما کرم 0101
2,620,000 ریال/ 1 متر
پارچه مبلی ساتنی سه گل ویانا طلایی شکلاتی 1512
1,650,000 ریال/ 1 متر
0 0 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
192-192logo
بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم. شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم 📱