تعمیر مبلمان

مبلمان را تعمیر کنیم یا تعویض؟

تعمیرات مبل، اینکه آیا تعویض روکش مبل به صرفه هست یا خیر، هزینه تعمیر مبل و قیمت پارچه مبلی برای تعویض روکش مبل دغدغه خیلی از افراد است. اگر شما هم می خواهید با تعویض پارچه مبل در دکوراسیون منزل خود تغییر ایجاد کنید و یا مبلمان قدیمی خود را تعمیر کنید، با نساجیت بازرگانی آنلاین پارچه، همراه باشید تا جواب سوالاتتان را بگیرید.

وقتی حرف از تعویض یا تعمیر مبل می شود، اولین سوالی که در نظر همه می آید این است که کدام مبل ارزش تعمیر دارد و کدام مبل باید تعویض شود؟! با توجه به تعداد مبل های متنوع و جذابی که در مبل فروشی ها و نمایشگاه های مبلمان وجود دارد، می توان نتیجه گرفت که افراد زیادی به دنبال خرید مبلمان نو برای خانه خود هستند.

از طرفی با توجه به قیمت بالای مبل های نو بعضی افراد به جای تعویض اقدام به تعمیر مبلمان خود می کنند. تعمير مبل یکی از کارهایی است که با آن می توان به دکوراسیون و زیبایی خانه خود جان دوباره داد. عمر مفید مبلمان از 7 تا 15 سال است.

چه زمانی باید برای تعمير مبل اقدام کنیم؟

در ادامه با 4 نشانه مهم که پایان عمر مبلمان شما را نشان می دهند آشنا می شوید و می فهمید که آیا تاریخ انقضای مبلمان شما و زمان تعمیر آن رسیده است یا نه!

1. شنیدن صدای جیر جیر هنگام نشستن روی مبل

این صدا یقینا معنای خوشایندی ندارد. از سخت بودن چوب و نبود اتصالات و میخ های با کیفیت گرفته تا کهنه شدن مبل و قدیمی بودن آن عوامل به وجود آمدن این صداها هستند.

البته در نظر داشته باشید اگر مبلمانتان عمر زیادی دارد و میراث قدیمی خانوادگی است، قطعا هزینه تعمیر مبل، چوب، اتصالات، خرید پارچه مبلی و تعویض آن به اندازه خرید یک مبل جدید است.

2. از دست دادن فرم و حالت کوسن ها و نشیمن گاه مبل

اگر مبل شما هنوز عمری ندارد و فقط به علت استفاده مکرر کوسن ها، پشتی ها و نشیمن گاه آن فرم و حالت ارگونومی خود را از دست داده، می توانید به راحتی با استفاده از ابر و اسفنج های مخصوص موجود در بازار جان تازه ایی به مبلمان خود بدهید. این روش برای تعمیرات مبل راحتی است که معمولا زیاد از آن استفاده می شود.

3. بروز جوش و خراش و حتی آلرژی در شما

گاهی ممکن است به علت جنس نامرغوب پارچه مبلی، پس از استفاده مکرر دچار جوش، خارش و حتی خراش روی پوست خود شوید. در این صورت باید فورا به فکر تعویض روکش مبل خود باشید.

4. تغییر فرم و رنگ پارچه مبلی

در صورتی که مبل شما در معرض نور خورشید باشد و یا حیوانات خانگی داشته باشید، قطعا در آینده نزدیک کمرنگ شدن، لکه شدن، فرسوده شدن و از بین رفتن رنگ پارچه مبلی شما اتفاق طبیعی است.

مبلمانی ارزش تعمیر دارد که چارچوب و کلاف و ساختار اصلی آن سالم باشد. اگر مبل شما از ساختار سالمی برخوردار نباشد، شما پس از تعمیر و پرداخت هزینه های آن، هر چقدر هم ماهرانه تعمیر شده باشد، باز هم بعد مدتی شاهد پدید آمدن همان مشکلات قبلی خواهید بود. از دیگر کارهایی که قبل از تعمیر مبل باید انجام دهید شناسایی بخش های آسیب دیده و میزان آسیب وارد به آن است.

تعمیر مبلمان

تعمیر چوب مبلمان

در مواقعی تغییر رنگ چوب و ترمیم آن برای نو سازی مبلمان ضروری است. البته در مبلمان راحتی چون اکثر سطح مبل با پارچه مبلی پوشیده شده این کار زیاد موثر نیست، ولی در مبلمان استیل که چوب از بخش های مهم آن است، تغییر و ترمیم رنگ آن می تواند جانی دوباره به آن بدهد. رنگ کردن چوب مبل هم به دو روش پاششی( که با پیستوله انجام میشود) و پوششی( که در آن شخص رنگکار با تخصص خود آنرا رنگ می کند) انجام می شود. روش پوششی دقت و تمرکز بیشتری نسبت به روش پاششی دارد.

چه زمانی باید چوب مبلمان را تعمیر کرد؟

شما زمانی می توانید خراش های روی سطح چوب مبل را ترمیم کنید که در هیچ قسمت از آن تغییر رنگ و یا از بین رفتن پرداخت چوب وجود نداشته باشد. اگر خراش عمیق روی سطح چوب وجود باشد، تعمیرکار مبل باید پارچه و رویه مبل را درآورده و سپس سطح چوب را سیقل داده و خراش ها را از بین ببرند.

اگر سطح چوب مبل سالم است و فقط شما قصد تمیز و براق کردن آن را دارید، می توانید با استفاده از آب و صابون آن را تمیز کرده و تغییر چشم گیر آن را ببینید. استفاده از پارچه های پشمی که کمی زبر هستند در تمیز کردن بهتر سطح چوب موثر هستند.

برای افزایش طول عمر چوب می توانید از از رنگ فروشی ها واکس های خمیری مخصوص چوب مبلمان را تهیه کنید. ابتدا از خشک بودن سطح چوب مطمئن شوید و سپس با پارچه تمیز یا اسفنج آن را روی سطح چوب بکشید. برای رنگ کردن چوب هم میت وانید رنگ متناسب با آن را تهیه و یا از ماژیک های مخصوص لکه گیری برای از بین بردن خط و خش های کوچک استفاده کنید.

هزینه تعمیر مبلمان چقدر است؟

هزینه تعمیر مبلمان قطعا به نوع مبل شما بستگی دارد. هر مبل از نظر شکل، ساختار، نوع چوب و نوع پارچه مبلی متفاوت است. 

به طور کلی عواملی زیادی در هزینه تعمیر مبل دخیل اند که مهم ترین آن ها عبارتند از:

1. طول مبل

2. ظرفیت آن

3. نوع و کیفیت مواد سازنده

4. ساختار مبل

5. مواد استفاده شده در بدنه مبل

6. میزان کار دست صورت گرفته روی آن

7. میزان خسارت وارده به مبل

در نظر داشته باشید که یک رنگ کار ماهر برای رنگ کاری رویه مبل شما اجرتی معادل 3 تا 5 میلیون تومان میگیرد و اجرت تعویض رویه مبلمان حدود 2 تا 4 میلیون تومان باید هزینه کنید. در نظر داشته باشید که هزینه پارچه مبلی بسته به نوع و طرح و جنس و متراژ آن متغیر است. بهتر است پارچه خود را از مراکز پخش عمده پارچه تهیه کنید.

چه زمانی باید تعمیر مبل را انجام دهیم؟

از تعمیرکار مبل بپرسید:

اگر مبل شما دارای یک پارگی کوچک در نشیمن گاه است، به راحتی می توان با ترمیم پارچه مبلی و استفاده از مقداری اسفنج مخصوص برای پر کردن محل پارگی آن را ترمیم کرد. ولی اگر پارگی بزرگ باشد، ممکن برایتان هزینه و دردسر زیادی داشته باشد و در اینصورت نیاز به یک تعمیرکار ماهر دارید تا خیالتان از بابت کیفیت کار انجام شده راحت باشد.م سوالاتی که باید ابتدا از تعمیرکار مبل بپرسید عبارتند از:

1. چه مدت است که تعمیر مبلمان انجام می دهد؟

2. هزینه تعمیر مبل چقدر است؟

3. آیا مبل شما ارزش تودوزی دارد؟

4. چه مدت طول می کشد تا مبل شما را تعمیر کند؟

مراحل تعمیر مبلمان

تعمیرکار و کارشناس تعمیر مبل ابتدا مبل شما را مورد بررسی قرار می دهد و در صورتی که ساختار چارچوب مبلمان دچار آسیب دیدگی شدید باشد، تعمیر مبل شما کار بیهوده ایی خواهد بود. در صورتی که چارچوب و کلاف مبل سالم باشد، ارزش تعمیر دارد.

همیشه این کار را به افراد متخصص در این زمینه بسپارید، چون قطعا با داشتن دانش و تکنولوژی و ابزار لازم می توانند با بالاترین کیفیت مبل شما را تعمیر کنند.

توجه داشته باشید که قبل از هرکاری از تعمیرکار مبل خود بخواهید تا نمونه کارهای خود را به شما نشان دهد و از تبحر و توانایی کامل او در این زمینه مطمئن شوید.

گاهی نیاز به تعویض پارچه مبلی دارید که باید با دقت آن را انتخاب کنید، چرا که پارچه مبلی مناسب می تواند علاوه بر زیبایی دکوراسیون داخلی شما راحتی و کم کردن هزینه های شما را نیز تضمین کند.

نتیجه گیری

گاها می توان با ترمیم، تعمیر و یا تعویض پارچه مبلی خود در هزینه های بالای خرید مبل نو صرفه جویی کرده و هم بر زیبایی مبلمان و دکوراسیون داخلی خود بیافزایید. اگر شما هم قصد تعمیر مبلمان خود را دارید، به نکات گفته شده توجه کنید تا با کیفیت بالایی بتوانید جانی دوباره به مبلمان و خانه خود بدهید.

اگر شما به تازگی یکی از اجزای دکوراسیون منزلتان را بروز کرده اید، مثلا رنگ دیوارهایتان را تغییر دادید و یا فرش و پرده های خود را عوض کردید، نیازی به خرج اضافه برای تعویض پارچه رومبلی و یا مبلمان نیست و می توانید مبل هایتان را به یک رنگ کار ماهر داده تا کلاف مبلتان را رنگ کند. در غیر این صورت می توانید پارچه مبلی جدیدی را انتخاب و مبل خود را رویه کوبی کنید.

شما می توانید با ارسال عکس مبلمان خود برای ما از طریق واتساپ و یا فرم زیر منتظر کارشناسان ما باشید تا در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و متراژ پارچه مبلی مورد نظر و همچنین طرح و رنگ مناسب مبلمانتان را به شما پیشنهاد دهند.

درخواست مشاوره برای تعمیر و متراژ پارچه مبلی

جدیدترین محصولات
پارچه مبلي شانل سه گل سايا پلاس كرم 01
274,000 تومان/ 1 متر
پارچه مبلي شانل سه گل سايا پلاس فيلي 19
274,000 تومان/ 1 متر
پارچه مبلي شانل سه گل فلوريس كرم 01
286,000 تومان/ 1 متر
پارچه مبلي شانل گل ریز فلوريس نسكافه اي 02
286,000 تومان/ 1 متر

جدیدترین محصولات

274,000 تومان/ 1 متر
274,000 تومان/ 1 متر
286,000 تومان/ 1 متر
286,000 تومان/ 1 متر
5 2 رای ها
امتیاز بدهید
اشتراک در
اطلاع از
4 نظرات
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نغمه داوری

من فرم مشاوره تعمیر مبل رو پر کردم و خیلی از مشاوره نیروهای پشتیبانی شما راضی بودم. ممنون

پاسخ به  نغمه داوری

سلام. خوشحالیم که از پشتیبانی بازرگانی پارچه نساجیت راضی بودید.

مبل سازی رسولی

سلام. خیلی مطلب کاملی در مورد تعمیر مبلمان نوشته بودین. خدا قوت

سلام خوشحالیم که این مطلب برای شما مفید بوده. تعمیرات مبل دغدغه خیلی از افراد هست.

4
0
افکار شما را دوست داریم، لطفا نظر دهید.x
()
x
زبانه ها کار می کنند لطفا توجه داشته باشید که شما باید یک قالب را به کتابخانه اضافه کنید تا بتوانید آن را در داخل برگه ها نمایش دهید.
تجارت پارچه مبلی
تاجر محترم! پارچه های مبلی شما را به سفارشتان تولید می کنیم.

پارچه مبلی های مرغوب ایرانی به کشور های همسایه و به کشور های حوزه خلیج همیشه فارس صادر می شود. دسترسی آسان، تنوع رنگ، کیفیت نسبتا بالا و دست یابی در زمان کم به انواع پارچه مبلی مورد نیاز مشتریان از علت های صادرات محصول به کشور های همسایه است.

فروشنده قالب
فروشنده ی گرامی در شهر خود نماینده و عامل فروش نساجیت باشید.

با توجه به کیفیت بالای محصولات نساجیت و همچنین تقاضای بالای بازار از محصولات نساجیت علاوه بر ارائه محصول با کیفیت به مشتریان خود باعث رونق در کسب و کار و فروش خود نیز بشوید.

کارگاه رویه کوبی قالب
مبل ساز محترم بدون واسطه از نساجیت بخرید!!

یکی از راه های حمایت از تولید کننده های ایرانی کم کردن واسطه گرها و دلال ها و یا به عبارت دیگر خرید مستقیم و بدون واسطه از تولید کننده ی داخلی می باشد.

نمایشگاه مبل قالب
نمایشگاه دار عزیز بدون واسطه از تولید کننده بخرید!!

با توجه به تنوع طرح و رنگ محصولات نساجیت شما نمایشگاه داران مبلمان می توانید بسته به نوع مبل و سلیقه ی طراحان و مشتریان خود، پارچه مبلی مناسب را انتخاب نموده و مستقیما از کارخانجات تولیدی نساجیت تهیه نمایید.

مصرف کننده خانگی قالب
مشاوره ی رایگان برای خرید بهتر پارچه مبلی برای شما مشتری محترم!!

از دغدغه های مشتریان خانگی پارچه مبلی و پرده، کیفیت و طرح و رنگ پارچه مبلی می باشد. مجموعه ی نساجیت در راستای احترام به این دسته از مشتریان خود طرح مشاوره ی رایگان برای انتخاب پارچه مبلی مناسب نیاز مشتری طراحی و اجرا نموده است.

بذار تو خرید و سفارش
پارچه مبلی | پارچه پرده ای | پارچه کالا خواب
بهت کمک کنیم...
شماره تماستو بذار تا ما باهات تماس بگیریم...